چگونه آیفون یا آیپد را از پشتیبان گیری بازیابی کنیم

اخبار اپل


ممکن است دلایل زیادی وجود داشته باشد که ممکن است بخواهید آیفون یا آیپد خود را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید. ممکن است به طور تصادفی برخی از فایل های مهم را حذف کرده باشید و اکنون بخواهید با بازیابی دستگاه خود از یک نسخه پشتیبان قدیمی، آنها را بازیابی کنید. شاید شما به تازگی یک آیفون 13 کاملاً جدید خریداری کرده اید و می خواهید آن را با آرشیو قدیمی خود تنظیم کنید. یا شاید آیفون شما با مشکل پیچیده ای مواجه شده است که می خواهید از طریق بازیابی آن را برطرف کنید.

دلیل هرچه باشد، خوشحال خواهید شد که بدانید راه های قابل اعتماد زیادی برای بازیابی دستگاه های iOS / iPadOS وجود دارد. به ویژه، اگر یک نسخه پشتیبان iCloud دارید (برنامه تنظیمات -> حساب شما> iCloud> پشتیبان گیری iCloud)، می توانید آیفون یا آی پد خود را حتی بدون رایانه بازیابی کنید.

iCloud Back Up در مقابل رایانه محلی با مک یا ویندوز آرشیو کردن

قبل از اینکه فرآیند را طی کنیم، ابتدا تفاوت بین پشتیبان گیری iCloud و پشتیبان گیری محلی مبتنی بر رایانه شخصی را درک می کنیم. از آنجایی که پشتیبان گیری و بازیابی کاملاً جدایی ناپذیر هستند، بهتر است هر دو جنبه را به وضوح درک کنید.

پشتیبان گیری iCloud شامل چه مواردی است؟

برای محافظت بهتر در برابر از دست دادن تصادفی، پشتیبان گیری iCloud تقریباً از همه چیز تشکیل شده است، از جمله:

 • تنظیمات دستگاه
 • صفحه اصلی و سازماندهی برنامه
 • داده های برنامه
 • iMessage، پیام های MMS، متن (SMS)
 • آهنگ های زنگ
 • رمز عبور پست صوتی تصویری
 • تاریخچه خرید از خدمات اپل (به عنوان مثال فیلم ها، برنامه های تلویزیونی، موسیقی، برنامه ها و کتاب های شما)

توجه داشته باشید که اگر از Apple Watch با تنظیمات خانوادگی استفاده می کنید، Apple Watch شما در آرشیو دستگاه iOS / iPadOS شما گنجانده نمی شود.

توجه داشته باشید که نسخه پشتیبان آیفون یا آیپد شما فقط شامل اطلاعاتی است که در دستگاه شما وجود دارد. این شامل اطلاعاتی نیست که قبلاً در iCloud ذخیره کرده اید.

برخی از اطلاعات مانند ایمیل، اطلاعات سلامت، فایل‌های ذخیره شده در iCloud Drive و سابقه تماس در بایگانی iCloud گنجانده نشده است. با این حال، می توان آن را به iCloud اضافه کرد و بین iDevice های مرتبط با همان Apple ID به اشتراک گذاشت.

پشتیبان گیری iTunes / Finder شامل چه مواردی است؟

پشتیبان گیری iTunes یا Finder شامل بیشتر داده های محلی دستگاه iOS شما است، از جمله:

 • داده های محلی در برنامه ها
 • عکس و فیلم
 • پیام ها
 • مخاطب
 • گزارش تماس
 • تنظیمات آیفون / آیپد

نسخه پشتیبان از رایانه شما شامل موارد زیر نیست:

 • محتوایی که از iTunes یا Finder همگام‌سازی کرده‌اید، مانند CD/MP3، عکس‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌های وارداتی.
 • تنظیمات Face ID یا Touch ID
 • داده های Apple Mail
 • داده هایی که قبلاً در iCloud ذخیره شده اند، مانند iMessage، متن (SMS)، چند رسانه ای (MMS) و iCloud Photos
 • اطلاعات و تنظیمات Apple Pay
 • داده های زنجیره کلید، سلامت و فعالیت. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید از داده های سلامت، فعالیت و زنجیره کلید خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، باید پشتیبان خود را رمزگذاری کنید.

از آنجایی که اپل تنها 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان ارائه می‌کند، برای ذخیره تمام رسانه‌ها و داده‌های خود در فضای ابری به فضای زیادی نیاز دارید. در حال حاضر 50 گیگابایت برای 0.99 دلار در ماه، 200 گیگابایت برای 2.99 دلار در ماه، 2 ترابایت برای 9.99 دلار در ماه ارائه می دهد.

اگر کاربر iCloud + نیستید، اما همچنان می‌خواهید از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید آن‌ها را به دلخواه خود بازیابی کنید، تهیه نسخه پشتیبان از رایانه راه خوبی است.

آیا می توانید نسخه پشتیبان آیفون خود را به iPad بازیابی کنید یا برعکس؟

تا بتوانی! اپل به شما این امکان را می دهد که یک دستگاه را از یک نسخه پشتیبان به نوع دیگری از دستگاه بازیابی کنید. به عنوان مثال، می توانید از یک بک آپ آی پد برای آیفون یا بالعکس استفاده کنید. شایان ذکر است که انواع خاصی از محتوایی که با دستگاهی که تنظیم می‌کنید سازگار نیستند، منتقل نمی‌شوند. برای دقیق تر، برنامه های فقط آیفون به iPad شما منتقل نمی شوند.

iCloud Messages در iPhone و iPad

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر از iCloud Messages (تنظیمات> حساب> iCloud> پیام ها) استفاده می کنید، کل پیام های شما از جمله متن (SMS) و چند رسانه ای (MMS) به طور خودکار در iCloud ذخیره می شوند.

iPhone یا iPad خود را از پشتیبان iCloud بازیابی کنید

بازیابی آیفون از دستگاه iCloud تا آنجا که می تواند آسان است. تنها شرطی که باید انجام دهید این است که دستگاه خود را به طور کامل حذف کنید (در iOS 14 یا قبل از آن: تنظیمات برنامه > عمومی > بازنشانی > حذف همه محتوا و تنظیمات، در iOS 15 یا جدیدتر: برنامه برای تنظیمات > عمومی > انتقال یا بازنشانی آیفون > تمام محتوا و تنظیمات را حذف کنید).

مرحله ی 1. رفتن آیفون یا آیپد تازه حذف شده یا جدید خود را روشن کنید.

گام 2. حالا باید دید “سلام” صفحه نمایش

 • در iPhone و iPad بدون دکمه هوم: انگشت خود را از نوار اصلی به بالا بکشید.
 • در iPhone و iPad با دکمه هوم: دکمه هوم را فشار دهید.

گام 2. بعدی، زبان دلخواه و کشور/منطقه خود را انتخاب کنید.

مرحله 3. به شرح زیر، شبکه Wi-Fi را انتخاب کنید و با او تماس بگیرید.

مرحله 4. سپس ضربه بزنید به صورت دستی تنظیم کنید.

مرحله 5. بعد، ضربه بزنید بازیابی از پشتیبان گیری iCloud. سپس اپل آیدی و رمز عبور خود را وارد کنید.

iPhone یا iPad را از iCloud Backup بازیابی کنید
اعتبار تصویر: اپل

مرحله 6. سپس با شرایط و ضوابط موافقت کنید. سپس آخرین نسخه پشتیبان iCloud را انتخاب کنید. اگر چندین نسخه پشتیبان دارید، می توانید ضربه بزنید نمایش همه نسخه های پشتیبان برای دیدن آرشیوهای قدیمی ذخیره شده در iCloud.

آیفون یا آیپد اکنون از پشتیبان iCloud در حال بازیابی است
اعتبار تصویر: اپل

اکنون به دستگاه iOS خود اجازه دهید تا از بایگانی iCloud بازیابی شود. مدت زمان تکمیل آن کاملاً به میزان داده و سرعت اینترنت بستگی دارد.

با استفاده از Finder، iPhone یا iPad را از نسخه پشتیبان Mac بازیابی کنید

با macOS Catalina یا جدیدتر، باید از Finder برای بازیابی آیفون خود از نسخه پشتیبان Mac استفاده کنید.

مرحله ی 1. آیفون / آیپد خود را با استفاده از کابل USB به مک وصل کنید.

گام 2. اکنون دستگاه خود را که در زیر قسمت مکان ظاهر می شود انتخاب کنید.

مرحله 3. سپس مطمئن شوید جمع یک بخش انتخاب شده است سپس کلیک کنید بازیابی آرشیو گزینه و سپس آخرین نسخه پشتیبان را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از پشتیبان‌گیری رمزگذاری شده استفاده کنید، از شما خواسته می‌شود تا با استفاده از رمز عبوری که هنگام رمزگذاری پشتیبان ایجاد کرده‌اید، تأیید کنید.

با استفاده از Finder نسخه پشتیبان آیفون یا آیپد خود را بازیابی کنید

iPhone یا iPad را با استفاده از iTunes در رایانه ویندوز بازیابی کنید

اگر مک شما از macOS Mojave یا نسخه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کند، همچنان می‌توانید از iTunes برای بازیابی iPad/iPhone خود از نسخه پشتیبان استفاده کنید.

مرحله ی 1. استفاده کنید کابل USB برای اتصال دستگاه iOS / iPadOS شما به رایانه ویندوز شما (یا مک). سپس iTunes را روی رایانه خود راه اندازی کنید.

گام 2. اکنون، دستگاه خود را انتخاب کنید در پنجره سمت چپ بالا

مرحله 3. سپس کلیک کنید بازیابی آرشیو و سپس آرشیو مورد نظر را انتخاب کنید. مجدداً، اگر پشتیبان خود را رمزگذاری کرده باشید، از شما خواسته می شود رمز عبور رمزگذاری خود را وارد کنید.

iPhone یا iPad خود را از پشتیبان iTunes بازیابی کنید

اینجا! بنابراین، این روشی است که می توانید آیفون خود را از iCloud بازیابی کنید یا از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. از نظر انعطاف پذیری همیشه بهتر است چندین گزینه داشته باشید تا بتوانید راه مورد نظر را انتخاب کنید. بنابراین، اپل در این زمینه کار بسیار خوبی انجام می دهد. به هر حال، روش مورد علاقه شما برای بازیابی دستگاه iOS چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش نظرات زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
Fitbit Versa 3 vs. Sense: کدام را بخریم؟

منطقی است Fitbit Versa Sense این را به من برگردان Fitbit Versa 3 Fitbit Sense مدرن ترین ساعت هوشمند Fitbit تاکنون است. علاوه بر فعالیت تمام روز و ردیابی خواب، ویژگی های پیشرفته ای مانند EDA، ECG و HRV را برای نظارت جامع تر سلامتی و تناسب اندام ارائه می …

اخبار اپل
برخی از کاربران آیفون 13 و آیفون 13 پرو از مشکلات صفحه نمایش صورتی رنج می برند

ارسال شده توسط Anu Joy در 24 ژانویه 2022 در آیفون 13 برخی از کاربران آیفون 13 از یک مشکل مرموز صفحه صورتی شکایت دارند که باعث می شود صفحه نمایش برای چند ثانیه صورتی رنگ شود و سپس به طور تصادفی خراب شود. این باگ برای اولین بار در …

اخبار اپل
اپل در حال آماده سازی “گسترده ترین طیف” محصولات جدید خود برای پاییز امسال است

کارت های اعتباری آماده است!عکس: اپل طبق گزارشی جدید، اپل در حال آماده شدن برای عرضه “گسترده ترین طیف” محصولات جدید در تاریخ خود است. انتظار می‌رود که پاییز امسال مدل‌های جدید آیفون، مک‌بوک پرو مقرون‌به‌صرفه‌تر و به‌روزرسانی‌های اصلی را برای iMac و Mac Pro ارائه کند. این علاوه بر …