کامپیوترهای دل در بازار آموزش از مک جلوتر هستند

اخبار اپل


27 اکتبر 1999: Dell Computer در بازار آموزش از اپل جلوتر است و تاج کوپرتینویی را به عنوان شرکت پیشرو در فروش رایانه به مدارس آمریکا ربوده است.

استیو جابز که پس از نزدیک به فروپاشی اپل در دهه 1990 هنوز در روند بازسازی است، به دلیل نادیده گرفتن یکی از قوی ترین بازارهای این شرکت به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

استراتژی فروش دل نتیجه می دهد

این خبر مبنی بر اینکه اپل رهبری خود را در فروش کامپیوتر در بازار آموزش از دست داده است، از گزارش منتشر شده توسط Dataquest آمده است. اگرچه به طور گسترده به عنوان یک شکست اپل گزارش شد، اما این خبر در واقع موفقیت روزافزون دل را نشان داد.

با ظهور رایانه ها، استراتژی دل برای فروش رایانه های ارزان قیمت منجر به دو برابر شدن فروش آن شد. محموله ها از 77000 دستگاه در سه ماهه دوم 1998 به 163000 دستگاه در سه ماهه دوم 1999 افزایش یافت. در همین حال اپل فروش را از 101000 به 125000 رایانه افزایش داد. با این حال، از آنجایی که کل فروش کالج ها، مدارس و دانشگاه های ایالات متحده با سرعت فوق العاده ای رشد کرد، سهم اپل از بازار از 22.7 درصد به تنها 16.5 درصد کاهش یافت.

چرا بازار آموزش برای اپل مهم است؟

امروزه کامپیوترهای اپل که رتبه دوم را در بازار آموزش دارند، ارزش اظهار نظر ندارند. دستگاه های iOS در حال حاضر بیش از 50 درصد از درآمد شرکت را تولید می کنند که فروش مک را کاهش می دهد. با این حال، دنیای کوپرتینویی در سال 1999 متفاوت بود. در حالی که مردم به درستی جابز را به خاطر بازگشت اپل به سودآوری و عرضه نمادین iMac G3 ستایش کردند، او به دلیل نادیده گرفتن یکی از سنگرهای سنتی شرکت ملتهب شد.

بیشتر از یک تجارت، آموزش همیشه یک بازار قدرتمند برای اپل بوده است.

در یک مقطع، این شرکت بیش از 50 درصد از فروش مدارس را کنترل کرد. در واقع جابز پس از ترک اپل در ابتدا نکست را به عنوان یک شرکت کامپیوتری آموزشی راه اندازی کرد. با این حال، این جاه طلبی به سرعت محو شد زیرا او قیمت کامپیوتر NeXT را بسیار بالاتر از آنچه اکثر مدارس می توانستند بپردازند، افزایش داد.

استیو جابز از تحصیل متنفر است (یا اینطور به نظر می رسید)

زمانی که جابز به اپل بازگشت، بر بازارهای مصرف کننده و حرفه ای تمرکز کرد. این باعث می شود افراد در آموزش (معلمان، نه دانش آموزان) در سرما احساس رها شدن کنند. برای اثبات، این مصاحبه سال 1998 بین جابز و یک خبرنگار جوان و بسیار بی تجربه را بررسی کنید. گاهنامه آموزش عالی. در آن، جابز برای تعداد روبه کاهش مک در پردیس‌های دانشگاهی خاردار می‌شود.

همانطور که اغلب در مورد دومین اقدام جابز در اپل اتفاق می افتد، همه چیز در نهایت تغییر کرد. به ویژه، خطوط تولید Apple iBook و iMac DV کمک زیادی به این شرکت در بازار آموزش کرده است. چند سال بعد، اپل یک eMac را راه اندازی کرد – به طور خاص مدارس را هدف قرار داد – و به نفوذ گسترده ای در دانشگاه ها دست یافت.

در سال 1999، جابز قبل از اینکه به تسخیر بازار جدیدی ادامه دهد، به سادگی خانه اپل را مرتب کرد.

قیمت گذاری مک به اپل در زمینه آموزش آسیب رسانده است

بخش دیگر معادله قیمت بود. در آن زمان، ارزان‌ترین مک با قیمتی در حدود 1400 دلار به فروش می‌رسید. این در حالی است که کامپیوترها کمتر از 1000 دلار قیمت دارند. این دو دستگاه لزوما قابل مقایسه نبودند، اما برای مدیران مدرسه، راه حل اغلب به دلار و سنت ختم می شد.

با این حال، توجه به این نکته جالب است که زمانی – قبل از آی‌پاد، آیفون و موارد مشابه – وجود داشت که از دست دادن فروش آموزشی به عنوان شواهد مثبتی برای شکست استراتژی تجاری اپل تلقی می‌شد.

آیا در دبیرستان یا دانشگاه خود از رایانه های اپل استفاده می کردید؟ نظرات خود را در زیر بنویسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
پروژه Iris گوگل می تواند با هدست واقعیت ترکیبی اپل رقابت کند

متا قبلاً با محصولات Oculus حضور خود را در صنعت سخت افزار AR / VR تثبیت کرده است و شایعه شده است که اپل یک رقیب قدرتمند در آینده دارد. با این حال، گوگل هنوز حوله نپذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه یک هدست AR با کد …

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …

اپ استور
اخبار اپل
لایحه سنا Greenlights، که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را می دهد

ارسال شده توسط Chandraveer Mathur در 20 ژانویه 2022 در فروشگاه App در یک پیروزی برای نهادهایی که امیدوارند شرکت‌های فناوری بزرگ را تحت نظارت خود قرار دهند، کمیسیون قضایی سنای ایالات متحده یک مقررات ضد انحصار را تصویب کرد که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها را …