کشور دیگری معتقد است که قوانین فروشگاه App ضد رقابت است


جدیدترین محققان ضدتراست در هلند دریافتند که قوانین اپ استور در پرداخت های درون برنامه ای ضد رقابتی است. به گفته منابع ، مقامات به کوپرتینو دستور دادند تغییرات را اعمال کند ، اما جریمه ای صادر نکرد.

این تصمیم در پی تصمیم مشابهی در کره جنوبی در اواخر ماه اوت است. این اولین کشوری بود که به اپل (و گوگل) اعلام کرد که باید سیستم های پرداخت شخص ثالث را در بازار برنامه های خود بپذیرد.

تنظیم کننده های هلندی می گویند App Store ضد رقابت است

در این بیانیه آمده است: “مقامات ضدتراست هلندی دریافتند که قوانین اپل که توسعه دهندگان نرم افزار را ملزم به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه ای می کند ، ضد رقابتی بوده و به آن دستور داده است که تغییراتی ایجاد کند.” رویترز ، با استناد به چهار منبع

تحقیقات هلندی برای اولین بار در سال 2019 آغاز شد و شامل شکایتی از سوی Match Group ، صاحب برنامه Tinder است. Match Group ادعا می کند که قوانین اپل به آن اجازه ارتباط مستقیم با مشتریان خود را نمی دهد.

اداره حفاظت از مصرف کنندگان و بازار هلند (ACM) ماه گذشته تصمیم اپل را به این شرکت اعلام کرد. وی گفت: “ACM جریمه ای برای اپل وضع نکرد ، اما درخواست تغییر در سیستم پرداخت برنامه را کرد.” رویترزبه

طبق گزارشات ACM ، این تصمیم هنوز در دست بررسی قانونی است. (انتظار می رود تصمیم خود را در سال جاری منتشر کند.) ظاهراً اپل درخواست ممنوعیتی کرده است که مانع از انتشار این تصمیم در طول درخواست تجدیدنظر آن می شود.

اپ استور مورد حمله قرار گرفت

این امر مجموعه ای طولانی از شکایات و تحقیقات در مورد نحوه مدیریت Apple App Store را دنبال می کند. بازرسی های دولتی معمولاً بر خریدهای درون برنامه ای و تخفیف 15 تا 30 درصدی بر کل درآمد توسعه دهندگان اپل متمرکز است.

تعدادی از کشورها به تحقیقات ضد تراست علیه اپل و دیگر غول های فناوری ادامه می دهند. برخی قبلاً اقداماتی را انجام داده اند که اپل را مجبور به ایجاد تغییرات بزرگ در App Store می کند.

علاوه بر این تصمیم در کره جنوبی ، اپل در اوایل سپتامبر موافقت کرد تا قوانین App Store را برای برنامه های “خواننده” مانند Audible ، Netflix و Spotify تسهیل کند تا به تحقیقات کمیسیون تجارت عادلانه ژاپن پایان دهد.

کمیسیون اروپا سال گذشته تحقیقات ضد انحصاری را در App Store آغاز کرد. اپل همچنین مورد حمله توسعه دهندگان شخص ثالث قرار گرفته است که قوانین عادلانه تری را درخواست می کنند.

اپل می بازد

در ماه آگوست ، اپل موافقت کرد که یک صندوق 100 میلیون دلاری برای برنامه سازان کوچک ایجاد کند و در چندین سیاست App Store برای حل و فصل پرونده شکایت توسعه دهندگان تغییر ایجاد کند.

در ماه سپتامبر ، یک قاضی آمریکایی نبرد اپل با Epic Games را پایان داد و حکم داد که اپل باید به توسعه دهندگان اجازه دهد سیستم های پرداخت شخص ثالث را در برنامه ها و بازی های خود ادغام کنند.

به هر روشی که اپل آن را بچرخاند ، واضح است که در مورد سیاست های پرداخت درون برنامه ای ، این شرکت در حال شکست نبرد است. و هر چه بیشتر طول بکشد ، بدتر به نظر می رسد کوپرتینو و رویکرد او به توسعه دهندگان.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …