آیفون و اپل واچ می توانند تصادفات اتومبیل را به طور خودکار تشخیص دهند و از سال 2022 با شماره 911 تماس بگیرند.

اخبار اپل


طبق یک گزارش جدید، اپل در حال توسعه قابلیتی به نام «تشخیص تصادف» برای آیفون و اپل واچ است که قرار است سال آینده عرضه شود. این ویژگی به آیفون (و ساعت‌های اپل) اجازه می‌دهد تا در صورت تصادف خودرو، به‌طور خودکار شماره 911 را برای خدمات اضطراری شماره‌گیری کنند.

طبق اسناد مشاهده شده توسط روزنامه وال استریت و افرادی که با این موضوع آشنا هستند، اپل از داده‌های حسگرهای تعبیه شده در دستگاه‌ها برای تشخیص تصادفات رانندگی در هنگام وقوع استفاده خواهد کرد. برای مثال، شتاب‌سنج‌ها و ژیروسکوپ‌های آیفون و اپل واچ را می‌توان برای اندازه‌گیری جهش‌های ناگهانی گرانش یا نیروهای G در برخورد استفاده کرد. اگرچه طبق گزارش ها اپل قصد دارد در سال 2022 راه اندازی شود، اما خودی ها می گویند زمان راه اندازی ممکن است تغییر کند و اپل حتی ممکن است تصمیم بگیرد که اصلاً عملکرد تشخیص خرابی را اجرا نکند.

ظاهرا اپل از داده های تماس 911 برای بهبود الگوریتم تشخیص خرابی خود استفاده کرده است. با توجه به اسناد، این به الگوریتم اپل اطمینان بیشتری می‌دهد تا یک تصادف رانندگی را با تماس اضطراری مرتبط با برخورد ادعایی مرتبط کند. علاوه بر این، اسناد نشان می‌دهد که اپل در سال گذشته با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده به‌صورت ناشناس از آیفون و اپل واچ، تشخیص خرابی‌ها را آزمایش کرده است. طبق گزارش‌ها، اپل تاکنون بیش از 10 میلیون تصادف اتومبیل را شناسایی کرده است که بیش از 50000 مورد آن شامل تماس با 911 است.

جالب اینجاست که اسناد مشخص نمی کنند که این شرکت چگونه اطلاعاتی را برای آزمایش الگوریتم تشخیص تصادف خود جمع آوری کرده است. با این حال، این ویژگی زمانی که ظاهر می شود منحصر به فرد آیفون نخواهد بود. گوگل در سال 2019 ویژگی مشابهی را به گوشی هوشمند پیکسل خود اضافه کرد. چندین برنامه در اپ استور همچنین تشخیص تصادف خودکار و ردیابی موقعیت مکانی با قابلیت هوش مصنوعی را ارائه می دهند.

سخنگوی اپل نپذیرفت WSJ درخواست نظر

ادعای ما

تشخیص خودکار خرابی یک ویژگی فوق‌العاده مفید خواهد بود اگر عاقلانه اعمال شود. نگرانی‌هایی در مورد حفظ حریم خصوصی وجود دارد، زیرا این ویژگی منجر به دسترسی دائمی به مکان دستگاه و داده‌های حسگر می‌شود و به طور بالقوه به اپل اجازه می‌دهد تا فعالیت‌ها و روال‌های افراد را به طور ناخواسته دنبال کند. علاوه بر این، در صورت شکست الگوریتم ممکن است احتمال مثبت کاذب نیز افزایش یابد و در نتیجه زمان ارزشمندی را برای خدمات اورژانس هدر دهد. شاید این ویژگی خوبی برای گنجاندن در Apple Car در هنگام عرضه باشد.

نظرات خود را در مورد تشخیص خودکار خرابی ها در نظرات زیر به ما بگویید.

[Via The Wall Street Journal]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
نمایشگرهای iPhone SE 3 قبل از عرضه در آوریل یا می وارد تولید می شوند

اولین محصول اپل در سال 2022 نزدیک تر است.عکس: AB / Unsplash طبق گزارشی جدید، اپل این ماه تولید پنل های نمایشگر نسل بعدی آیفون SE را پیش از عرضه آن در اواخر آوریل یا اوایل ماه می آغاز خواهد کرد. انتظار می‌رود که این گوشی پایه جدید برای اولین …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
اولین نمایش “WeCrashed” با جارد لتو در Apple TV + در 18 مارس – این هم یک تیزر

WeCrashedاستریمر اعلام کرد، برنامه آینده Apple TV + که داستان شکست WeWork را روایت می کند، در 18 مارس پخش خواهد شد. سه قسمت اول این سریال در روز اول برای تماشا در دسترس خواهد بود و قسمت جدید هر جمعه تا پایان فصل هشت قسمتی از راه می رسد. …

اخبار اپل
اپل ارزش معاملات دستگاه های اندرویدی را کاهش می دهد

منتشر شده توسط Anu Joy در 19 ژانویه 2022 در Apple News اپل ارزش معاملات را برای چندین گوشی هوشمند اندرویدی تنظیم کرده است. علاوه بر این، دستگاه های خود اپل مانند آی پد و مک نیز با کاهش نرخ ارز مواجه هستند. معمول است که سازنده آیفون مقادیر مبادله …