اساس تقلب دو برابر می شود [Apple TV+ review]


اپرای فضایی جاه طلبانه Apple TV+ برای رونمایی نهایی خود آماده می شود. پایهفصل اول حماسی در یک لحظه پرواز کرد، تمام اکشن نفس نفس زدن و فرش کشیده. آیا این همه هیجان می تواند جادوی خود را انجام دهد و مخاطبان گرسنه را برای فصل دوم که شایسته آن است جذب کند؟

سریال علمی تخیلی که بر اساس داستان های آیزاک عظیموف ساخته شده بود، در این فصل اصول زیادی برای انجام دادن داشت و به نوعی در چندین نمایش زمان برای اکشن و ساختن جهان پیدا کرد. با پایان یافتن فصل اول، بسیاری از سوالات بی پاسخ مانده اند. با این حال، فیلمنامه نویسان بیش از حد کافی کار کرده اند تا بینندگان را نسبت به آنچه در پیش است هیجان زده کنند.

پایه نقد و بررسی: اولین بحران

در قسمت این هفته به نام اولین بحران، سالور هاردین (لیا هاروی) کنترل کامل کشتی ارواح سیاره‌کش را در دست می‌گیرد. شکست ناپذیر پس از یک مبارزه طولانی با فرح (کوبرا سایت) و سربازان آناکرئون او. اکنون او به پایانه بازگشته است، اما سیستم های ارتباطی او از کار افتاده است. بنابراین او هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا کسی می تواند تماس های او را برای کمک برای تنظیم مسیر کشتی قبل از اینکه دوباره بپرد بشنود ندارد.

برادر داون (کاسیان بیلتون) به خیالات آزورا (امی تایگر) مبنی بر فرار از شهر می پردازد و سپس سیگنالی را دریافت می کند که منتظر بوده تا ماشه را بکشد. برادر داسک (ترنس مان) او را احضار می‌کند تا نقاشی دیواری را که تالار بزرگ امپراتوری را زینت می‌دهد بررسی کند – نقاشی‌ای که استثمارهای بزرگ کلون‌های امپراتوری را دیکته می‌کند.

داسک به او می گوید که صحنه ای از شکار آنها کشیده و به آن افتخار می کند، اما این یک حقه است. او یک پیام مخفی ترسیم کرده است که تنها زمانی می تواند ببیند که نرم افزار رنگ درمانی را که آزورا به او داده است راه اندازی کند. سپس چند نگهبان کاخ می آیند تا او را ببرند و او می داند که گرگ و میش می خواهد او را بکشد. او باید بدود.

چرخش و مکاشفه

تنها یک قسمت باقی مانده است پایه ‘فصل اول زمانی است برای چند پیچ ​​و خم جدی. خوشبختانه، این نمایش برای این ماقبل آخر بازی بسیار عالی بود. شعاع Vault به قدری منبسط می‌شود که همه افراد را در ترمینوس بی‌هوش می‌کند.

سالور از راه می رسد و شروع به جستجوی دیوانه وار برای یافتن مادرش می کند، مادرش که در پای خرک سقوط کرده بود، در حالی که یک پازل مکعبی در دست داشت که هری سلدون (جرد هریس) هنگام مرگ به مردم ترمینوس داد. به نظر می رسد که مانند یک کنترل از راه دور برای یک مصنوع مرموز است. طاق باز می شود و پرتو خیره کننده ای از نور را نشان می دهد.

و چه کسی بیرون می رود؟ چرا، هری سلدون، اینجا کیست! سالور سرانجام به حکومت وحشت فرح پایان داد (این یک “جهنم، بله در گفتگوی گروهی” بزرگ از جانب من است – وقتش بود). و اکنون به نظر می رسد که تمدن های متخاصم در انتهای کل فضا می توانند برای ایجاد تفاوت واقعی متحد شوند. سی شکست ناپذیر به نوبه خود، زمانی که از امپراتوری مطالبه می کنند، حضور بسیار قدرتمندتری خواهند داشت.

دویدن با فرار لوگان

جورج لوکاس تنها کسی نبود که در دهه های 1960 و 1970 از عظیموف لذت برد. تعداد زیادی از مقلدان و طرفداران از جمله ویلیام اف. فرار لوگان، که در سال 1976 به یک فیلم نسبتاً احمقانه تبدیل شد.

این فیلم و اولین فیلم لوکاس THX 1138، هر دو برای افرادی است که ناامیدانه در تلاش برای فرار از جوامعی هستند که ساخته شده توسط انطباق گرا هستند. صحنه ای در این قسمت از پایه این منبع احتمالی الهام را برای زمانی که برادر داون از شهر فرار می کند و سعی می کند آپارتمان آزورا را در قسمت کثیف، پر جنب و جوش و سرگرم کننده شهر که در آن طبقات پایین زندگی می کنند، پیدا کند، نمایش می دهد. این است زیبا چیزهای هدایت شده کارگردان روکسان داوسون (که اپیزود هفته گذشته را نیز کارگردانی کرد پایه) از شاهزاده جوانی که برای اولین بار زندگی واقعی را می بیند ضیافت می کند.

وقتی معلوم می شود که آزورا یک سپیده ی دوگانه با مردی است که شبیه او شده است، دلش را بیشتر می کند. آزورا او را بازی کرد و او را مجبور کرد آرام شود تا بتوانند دوست پسرش را به جای او نصب کنند و تغییری دقیق در امپراتوری ایجاد کنند.

البته کار نمیکنه در صحنه ای از خشونت خیره کننده که باعث شد هر دو را به یاد بیاورم بازی تاج و تخت و فیلم کالت کورت ویمر تعادلگرگ و میش محافظان او را مجبور می کند تا به آپارتمان حمله کنند و کل خدمه آزورا را بکشند. چیزهای بسیار لغزنده!

توطئه ها و پیامدها

بازیگر کاسیان بیلتون این هفته با بازی در نقش داون و نقش دو نفره اش واقعاً ویترین جهنمی است. دوتایی یک مارماهی کوچک و با اعتماد به نفس است و بیلتون ظاهراً از چند ثانیه ای که برای مسخره کردن خلقتش به دست می آورد لذت می برد. اما بهترین چیز این است که اعماق اندوهی را که در آن می افتد ببینی. به نظر می رسد و به نظر می رسد که واقعاً گم شده است.

سفر سحر از یک پادشاه بی احساس و بی احساس در انتظار قربانی گریان بسیار جذاب بود. و دیدن بیلتون در کانون توجه – با کمک بدخواهانه ترنس مان، در حالتی خوب مانند گرگ و میش بی رحم – بسیار نزدیک به اپیزود است.

تنها سؤال این است که Dusk با او چه خواهد کرد؟ و آیا دی می تواند جلوی او را بگیرد؟ بسیار لذت بخش است که ناگهان ببینیم عواقب این نژاد سلطنتی چگونه است.

دارم تماشا میکنم پایه در Apple TV +

قسمت های جدید از پایه روز جمعه در Apple TV + می آیند.

رتبه بندی: TV-14

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله ویدیویی نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
گزارش می‌گوید که ارتقای بزرگ اپل OLED 2024 اپل به چیزی بیش از Pro می‌رسد

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل می‌تواند نسل دوم آی‌پدهای OLED را در اواخر سال 2024 و پس از شایعه‌های منتشر شده OLED iPad Pro جدید خود عرضه کند. اطلاعات The Elec در این هفته ادعا می کند که Samsung Display در حال کار بر روی مذاکره برای عرضه …

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …