امروز در تاریخ اپل: بیل گیتس از مک به عنوان آینده رایانه ها استقبال می کند

اخبار اپل


26 نوامبر 1984: بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، گفت: «نسل بعدی نرم افزارهای جالب بر روی مکینتاش ساخته خواهد شد، نه رایانه شخصی IBM. بیزینس ویک علیبی

به نظر می رسد این ادعا تنها چند سال بعد از زبان گیتس خارج شود. اما این در زمانی اتفاق می افتد که مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگترین توسعه دهندگان مک شناخته می شود.

اپل به دنبال یک بازار تجاری است

که در بیزینس ویک مقاله در مورد برنامه اپل برای از بین بردن IBM بود. این اتفاق در دوره ای جالب از تاریخ اپل رخ داد. در آگوست 1981، کامپیوتر شخصی IBM وارد صحنه شد. به دلیل شهرت IBM به عنوان یک غول کامپیوتری تجاری، او به سرعت در اپل موقعیت هایی را به دست آورد.

چند سال بعد، در اوایل سال 1984، اپل نسل اول مکینتاش را عرضه کرد که با انتقادات و فروش اولیه بسیار موفق بود. به ویژه، با تبلیغ نمادین ریدلی اسکات در سال 1984 همراه شد که در آن چهره شوم برادر بزرگ نماینده IBM است.

با این حال، در پایان سال 1984، فروش مک شروع به توقف کرد. در داخل اپل، تصمیم گرفته شد تا بیشتر بر روی مشتریان تجاری تمرکز کند. (اپل قبلاً تلاش کرده بود – و شکست خورد – به بازار تجاری Apple III نفوذ کند.)

برای این کار، جان اسکالی، مدیر عامل اپل، کمپین “Test Drive a Macintosh” را اختراع کرد. هدف؟ مشتریان عادی را تشویق کنید تا به رایانه جدید و انقلابی اپل فرصت بدهند.

رقیب واقعی مایکروسافت بود

در حالی که نقل قول بیل گیتس در مورد برتری مکینتاش تنها بخش کوچکی از آن بود بیزینس ویک مقاله، به عنوان یک عکس فوری از زمان او به عنوان یک توسعه دهنده مک جذاب است. همچنین یک نقطه کور بزرگ را در قسمت اپل نشان می دهد.

برای راضی نگه داشتن گیتس، سال بعد (پس از اینکه استیو جابز اپل را ترک کرد)، اسکالی قراردادی مخرب با گیتس بست که به مایکروسافت اجازه داد تا از عناصر «جهانی، بلاعوض، دائمی» سیستم عامل مک در سیستم عامل ویندوز استفاده کند. طولی نکشید که این دو شرکت رقیب یکدیگر شدند.

در همین حال، خصومت‌ها بین IBM و اپل کاهش یافته است. تا سال 1991، دو رقیب توافق کردند که به صورت شراکتی با یکدیگر همکاری کنند.

خنده دار است که چگونه این چیزها اتفاق می افتد، درست است؟مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
بهترین جایگزین برای Apple AirPods 2022

بهترین جایگزین های Apple AirPods من بیشتر 2022 ایرپادهای اپل همراهی فوق العاده برای iPhone، iPad یا Apple Watch شما هستند، با جفت شدن فوق العاده سریع، عملکرد عالی با کنترل های لمسی و دسترسی به سیری. AirPods قطعا برای بسیاری از طرفداران آیفون جذاب خواهد بود، اما این بدان …

اخبار اپل
اینستاگرام دید محتوای “بالقوه مضر” را کاهش می دهد و شروع به آزمایش ویژگی اشتراک می کند

اینستاگرام اعلام کرده است که اکنون برای کاهش دید محتوایی که آن را «بالقوه مضر» می‌داند، اقدام خواهد کرد. این پلتفرم در حال حذف پست‌هایی است که قوانین انجمن خود را نقض می‌کنند، اما این حرکت به کاهش دید پست‌هایی که در ناحیه خاکستری ضرب المثل هستند و ممکن است …

اخبار اپل
Beats Fit Pro را با کمترین قیمت با 46 دلار دریافت کنید

اکنون فقط 153.11 دلار – کاهش از 199.99 دلار – برای مدت زمان محدود.عکس: اپل Beats Fit Pro که در نوامبر گذشته معرفی شد، دارای صدای فراگیر با ردیابی سر پویا، تراشه Apple H1 برای جفت شدن سریع و آسان و کاهش نویز فعال است. مال خود را با کمترین …