امروز در تاریخ اپل: بیل گیتس از مک به عنوان آینده رایانه ها استقبال می کند

اخبار اپل


26 نوامبر 1984: بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، گفت: «نسل بعدی نرم افزارهای جالب بر روی مکینتاش ساخته خواهد شد، نه رایانه شخصی IBM. بیزینس ویک علیبی

به نظر می رسد این ادعا تنها چند سال بعد از زبان گیتس خارج شود. اما این در زمانی اتفاق می افتد که مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگترین توسعه دهندگان مک شناخته می شود.

اپل به دنبال یک بازار تجاری است

که در بیزینس ویک مقاله در مورد برنامه اپل برای از بین بردن IBM بود. این اتفاق در دوره ای جالب از تاریخ اپل رخ داد. در آگوست 1981، کامپیوتر شخصی IBM وارد صحنه شد. به دلیل شهرت IBM به عنوان یک غول کامپیوتری تجاری، او به سرعت در اپل موقعیت هایی را به دست آورد.

چند سال بعد، در اوایل سال 1984، اپل نسل اول مکینتاش را عرضه کرد که با انتقادات و فروش اولیه بسیار موفق بود. به ویژه، با تبلیغ نمادین ریدلی اسکات در سال 1984 همراه شد که در آن چهره شوم برادر بزرگ نماینده IBM است.

با این حال، در پایان سال 1984، فروش مک شروع به توقف کرد. در داخل اپل، تصمیم گرفته شد تا بیشتر بر روی مشتریان تجاری تمرکز کند. (اپل قبلاً تلاش کرده بود – و شکست خورد – به بازار تجاری Apple III نفوذ کند.)

برای این کار، جان اسکالی، مدیر عامل اپل، کمپین “Test Drive a Macintosh” را اختراع کرد. هدف؟ مشتریان عادی را تشویق کنید تا به رایانه جدید و انقلابی اپل فرصت بدهند.

رقیب واقعی مایکروسافت بود

در حالی که نقل قول بیل گیتس در مورد برتری مکینتاش تنها بخش کوچکی از آن بود بیزینس ویک مقاله، به عنوان یک عکس فوری از زمان او به عنوان یک توسعه دهنده مک جذاب است. همچنین یک نقطه کور بزرگ را در قسمت اپل نشان می دهد.

برای راضی نگه داشتن گیتس، سال بعد (پس از اینکه استیو جابز اپل را ترک کرد)، اسکالی قراردادی مخرب با گیتس بست که به مایکروسافت اجازه داد تا از عناصر «جهانی، بلاعوض، دائمی» سیستم عامل مک در سیستم عامل ویندوز استفاده کند. طولی نکشید که این دو شرکت رقیب یکدیگر شدند.

در همین حال، خصومت‌ها بین IBM و اپل کاهش یافته است. تا سال 1991، دو رقیب توافق کردند که به صورت شراکتی با یکدیگر همکاری کنند.

خنده دار است که چگونه این چیزها اتفاق می افتد، درست است؟مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
هنگام برداشتن این چراغ قوه کوچک 8 در 1 از کودکان نیازمند حمایت کنید

این می تواند یک زمان چالش برانگیز از سال برای کودکان باشد، زیرا مدرسه از سر گرفته می شود و چندین مورد نیاز است. متأسفانه، همه خانوارها نمی توانند این هزینه ها را که شامل لوازم کلاس و وعده های غذایی روزانه می شود، بر عهده بگیرند. برای مدت محدودی …

اخبار اپل
وارد کردن متن دست‌نویس با Scribble به مایکروسافت آفیس برای iPad

دست‌نویس به متن به نسخه iPad مایکروسافت آفیس می‌آید. عکس: اپل جدیدترین نسخه آزمایشی مایکروسافت آفیس به کاربران آیپد این امکان را می دهد که دست خط انجام شده با مداد اپل یا قلم دیگر را با استفاده از سیستم Scribble اپل به متن تبدیل کنند. در آینده نزدیک برای …

اخبار اپل
میز ویرایشگر: اعلام رویداد پاییز اپل، افزایش قیمت آیفون 14، مشکلات باتری iOS 16

همانطور که شما در حال خواندن این مطلب هستید، من احتمالا در ساحل نشسته ام و موهیتو می نوشم و از یکی از هفته های پایانی تابستان لذت می برم. وقتی برگردم، همه ما وارد چهار ماه هیجان انگیز در تقویم اپل خواهیم شد. اگرچه اکثراً ساکت بود، اما هفته …