امروز در تاریخ اپل: IPO Pixar استیو جابز را میلیاردر می کند

اخبار اپل


29 نوامبر 1995: استخراج سرمایه از موفقیت داستان اسباب بازی، پیکسار 6.9 میلیون سهم را در بازار سهام عرضه می کند. عرضه اولیه سهام، استیو جابز را که بیش از 80 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد، میلیاردر می کند.

پس از این برد غیرمنتظره، یکی از اولین افرادی که جابز با او تماس گرفت، دوستش، لری الیسون، یکی از بنیانگذاران اوراکل بود که اکنون یکی از اعضای باشگاه میلیاردرها است.

“سلام لری؟” جابز تلفنی به دوستش می گوید. “من انجام دادم.”

عرضه اولیه عمومی پیکسار

با قیمت 22 دلار به ازای هر سهم، Pixar (یا PIXR، همانطور که در بازار سهام NASDAQ ظاهر شد) در روز IPO به 49.50 دلار رسید. در 39 دلار با حجم 4.8 میلیون سهم بسته شد.

موفقیت تا حد زیادی توسط داستان اسباب بازی، اولین انیمیشن بلند پیکسار که پس از اکران به موفقیت چشمگیری دست یافت. باکس آفیس جهانی 358 میلیون دلاری او را نایب قهرمان کرد علاءالدین و شیر شاه با توجه به بلاک باسترهای انیمیشن

پیکسار یکی از اولین شرکت‌های فناوری بود که در طول رونق فناوری در اواسط تا اواخر دهه 1990، یک IPO بسیار سودآور را تجربه کرد. این به دنبال عرضه عمومی بسیار سودآور Netscape Communications در آگوست 1995 بود.

پس از موفقیت در عرضه اولیه سهام نت اسکیپ، بانک سرمایه گذاری سانفرانسیسکو رابرتسون استیونز موافقت کرد که عرضه اولیه سهام پیکسار را در اختیار بگیرد. در ماه اکتبر به SEC ارسال شد.

ابتدای نوبت

بسیاری از مردم هنگام فهرست کردن دستاوردهای بزرگ جابز، پیکسار را نادیده می گیرند (مطمئناً در مقایسه با اپل). این اتفاق به دلایل مختلفی رخ می‌دهد، که به نظر می‌رسد هر دوی آن‌ها به سردرگمی عمومی در مورد مشارکت جابز در استودیو انیمیشن مربوط می‌شود.

برای شروع، جابز در زمانی که خارج از اپل بود، روی پیکسار سرمایه گذاری کرد. او اکثریت سهام استودیو انیمیشن را از آن خریداری کرد جنگ ستارگان خالق جورج لوکاس تنها با 5 میلیون دلار (و 5 میلیون دلار اضافی تضمین شده) در اوایل سال 1986.

این دوره از زندگی جابز اغلب گیج کننده بود. از نظر ظاهری، به نظر می رسد که یک دهه اقامت در آن جابز در حال ریختن پول به دو تلاش ظاهراً شکست خورده است. او به نوعی آنها را برگرداند، میلیاردر شد و به عنوان یک مدیر با تجربه به اپل بازگشت.

دلیل دیگری که باید سال های پیکسار جابز نادیده گرفته شود؟ برخلاف اپل، جابز به عنوان یک مدیر خرد عملی در پیکسار عمل نکرد. اگرچه او نقش مهمی در مذاکره برای استودیو ایفا کرد، اما نقش خلاقانه ای منفعل بر عهده گرفت. او فقط به عقب خم شد و دید که گروهی از افراد باهوش (که از آنها چیزهای زیادی آموخت) به عظمت دست یافتند.

Pixar iPO: آغاز سومین عمل استیو جابز

با این حال، جابز واقعاً شایسته یک IPO Pixar بود. او اعتقادی تزلزل ناپذیر به امکانات ارائه شده توسط فیلم های انیمیشن کامپیوتری داشت. و او این رویا را تامین مالی کرد تا اینکه قانون مور به او رسید. او همچنین به واسطه قراردادی که به ارمغان آورد کمک کرد داستان اسباب بازی به صفحه های نقره ای

پس از عرضه اولیه عمومی سهام، جابز بر سر یک قرارداد پنج عکس جدید بین پیکسار و دیزنی مذاکره کرد. این باعث شد پیکسار سهم مساوی از سود همراه با کالاها و اعتبارات روی صفحه نمایش داشته باشد. (متقابلا، داستان اسباب بازی معامله به شدت به نفع دیزنی تغییر کرد.)

به گفته اد کتل، یکی از بنیانگذاران پیکسار، بخشی از دلیل IPO این است که با توزیع سود، استودیو باید 50 درصد از هزینه تولید فیلم را نیز سرمایه‌گذاری کند. این نیاز به پول در بانک داشت.

عرضه اولیه سهام پیکسار پس از چندین سال ناامیدکننده، چرخش حرفه ای جابز را نیز آغاز کرد. در عرض یک سال پس از عرضه اولیه عمومی، جابز در حال آماده شدن برای ورود مجدد به محوطه اپل به عنوان بخشی از معامله خرید NeXT اپل بود.

بقیه، همانطور که می گویند، تاریخ است …مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
نحوه فعال کردن سریع حالت پرتره در تماس‌های ویدیویی WhatsApp و FaceTime

اپل با عرضه آیفون 7 پلاس در سال 2016، اولین حالت پرتره پس‌زمینه عکس را محو می‌کند و روی صورت شما تأکید می‌کند تا عکس‌های حرفه‌ای عالی ایجاد کند. با iOS 15، اپل عملکرد یکسانی را برای همه برنامه‌های تماس ویدیویی مانند WhatsApp و FaceTime در آیفون. در اینجا نحوه …

اخبار اپل
با این بسته 30 دلاری وارد بازی امنیت سایبری شوید

با این بسته آماده سازی تحلیلگر، بر امنیت سایبری مسلط شوید.عکس: Cult of Mac Deals صنعت امنیت سایبری هر ساله به رشد خود ادامه می دهد و مشاغل پردرآمد برای افرادی با تحصیلات مناسب ایجاد می کند. با The 2022 Ultimate Cybersecurity Analyst Preparation Bundle، مهارت های این تجارت پرسود …

آیا این 10 حقیقت Kingdom Hearts را می دانستید؟
اخبار اپل
ویدئو: معلوم شد که می‌توانید God of War را روی مک‌بوک ایر M1 اجرا کنید

ویدیوی جدیدی که در Reddit منتشر شده است نشان می‌دهد که در واقع می‌توانید God of War را روی MacBook Air با مشخصات پایه اپل با پردازنده M1 اجرا کنید. فیلمی که از طریق دوستان خوب ما در TechRadar یافت شد توسط DueTry8342 در سایت پست شده است و نسخه …