اپل از سامسونگ خسارت بزرگ می خواهد

اخبار اپل


13 نوامبر 2013: اپل و سامسونگ به دادگاه بازگشتند تا مشخص کنند که شرکت کره ای چقدر باید برای کپی کردن آیفون بپردازد.

کوپرتینویی به دلیل ربودن ویژگی ها و طراحی های کلیدی آیفون به دنبال غرامت 379 میلیون دلاری از سامسونگ است. اپل بر اساس سودهای از دست رفته، نرخ های حق امتیاز و 3.5 میلیارد دلار دستگاه های متخلف فروخته شده توسط سامسونگ در دوره مورد بحث به این رقم رسیده است.

بگذار نبرد آغاز شود!

جنگ اپل با سامسونگ به طور رسمی در آگوست 2010 آغاز شد، زمانی که مدیران اپل از دفتر مرکزی سامسونگ در سئول، کره جنوبی بازدید کردند و ارائه ای با عنوان “استفاده سامسونگ از پتنت های اپل در گوشی های هوشمند” ارائه کردند. عرضه گوشی هوشمند گلکسی اس سامسونگ که بیشتر ظاهر و حس خود را از آیفون گرفته است، جرقه مداخله را برانگیخت.

واضح ترین فناوری ثبت اختراع شده از آیفون شامل ویژگی هایی مانند “zoom pinch” و “rubber band” بود که باعث می شد وقتی کاربران سعی می کردند از انتهای صفحه عبور کنند، صفحه نمایش کمی پرش می شود.

اوضاع پس از جلسه در آگوست 2010 به سرعت توسعه یافت و طولی نکشید که این دو شرکت در دادگاه به پایان رسید. تا جولای 2012، اپل و سامسونگ با بیش از 50 پرونده قضایی در سراسر جهان روبرو شده بودند.

سامسونگ از تاکتیک های معمول خود استفاده می کند. ادعاهای متقابل دائمی ارائه کرد، به این امید که نتیجه نهایی را کاهش دهد و در عین حال زمان برای ساختن برندهای خود را به دست آورد. در حالی که سامسونگ در کره جنوبی، ژاپن و بریتانیا محکوم شد، اپل تصمیمی 1.05 میلیارد دلاری در ایالات متحده گرفت. اما در ماه مارس سال بعد، لوسی کخ، قاضی منطقه ای ایالات متحده، 450 میلیون دلار از 1 میلیارد دلاری که به اپل اعطا شده بود، پس از اینکه تصمیم گرفت هیئت منصفه خسارت را اشتباه محاسبه کرده بود، کاهش داد.

پرونده نوامبر 2013 با هدف تعیین میزان دقیق خسارت انجام شد. اپل 379 میلیون دلار درخواست کرد، در حالی که سامسونگ اعلام کرد فقط 52 میلیون دلار بدهکار است.

آیا نبرد اپل با سامسونگ به پایان رسیده است؟

امروز بالاخره به نظر می رسد که جنگ حقوقی بین اپل و سامسونگ به پایان رسیده است. پس از بیش از هفت سال مبارزه با یکدیگر در دادگاه، سرانجام دو طرف در ژانویه 2018 بر سر توافقی به توافق رسیدند. هنوز کاملاً مشخص نیست که سامسونگ چقدر باید به اپل پرداخت کند. با این حال، این توافق به معنای پایان همه ادعاها و دعاوی متقابل بود.

این دو همچنان به رقابت در بازار گوشی های هوشمند ادامه می دهند. و سامسونگ همچنان در تبلیغات خود از اپل عکس می گیرد.

به نظر شما چه کسی در حال حاضر برنده نبرد سامسونگ و اپل برای گوشی های هوشمند است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
گزارش می‌گوید که ارتقای بزرگ اپل OLED 2024 اپل به چیزی بیش از Pro می‌رسد

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل می‌تواند نسل دوم آی‌پدهای OLED را در اواخر سال 2024 و پس از شایعه‌های منتشر شده OLED iPad Pro جدید خود عرضه کند. اطلاعات The Elec در این هفته ادعا می کند که Samsung Display در حال کار بر روی مذاکره برای عرضه …

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …