اپل از NSO، سازنده نرم افزار جاسوسی Pegasus برای هدف قرار دادن کاربران آیفون شکایت کرد

لوگوی اپل
اخبار اپلاپل علیه شرکت اسرائیلی NSO Group و گروه مادر آن به دلیل هدف قرار دادن و نظارت بر کاربران آیفون و مک با نرم افزار جاسوسی Pegasus خود شکایت کرده است. در تلاش برای محافظت از مشتریان خود در برابر آسیب های بیشتر، این شرکت به دنبال ممنوعیت دائمی ممنوعیت استفاده از هر یک از محصولات و خدمات گروه NSO است.

گروه NSO پشت یک نرم افزار جاسوسی بسیار محبوب برای آیفون و مک است که برای هدف قرار دادن و جاسوسی از روزنامه نگاران سطح بالا و سایر مقامات دولتی استفاده شده است. این محاکمه همچنین جزئیات بیشتری در مورد نحوه استفاده از اکسپلویت گروه FORCEDENTRY برای نفوذ به گوشی قربانی و نصب نرم افزارهای جاسوسی Pegasus بر روی آن ارائه می دهد.

گروه NSO و مشتریان آن منابع و قابلیت‌های گسترده‌ای را به دولت‌ها اختصاص می‌دهند تا حملات سایبری بسیار هدفمند را انجام دهند و به آنها امکان دسترسی به میکروفون، دوربین و سایر داده‌های حساس در دستگاه‌های اپل و اندروید را می‌دهند. برای ارائه FORCEDENTRY به دستگاه‌های اپل، مهاجمان یک Apple ID برای ارسال داده‌های مخرب به دستگاه قربانی ایجاد کردند – به گروه NSO یا مشتریانش اجازه می‌داد نرم‌افزار جاسوسی Pegasus را بدون اطلاع قربانی تحویل و نصب کنند. اگرچه از آنها برای ارائه VIOLENT سوء استفاده شد، سرورهای اپل در حملات هک یا در معرض خطر قرار نگرفتند.

اپل به تعداد کمی از کاربران آیفون که با استفاده از سوء استفاده از FORCEDENTRY هدف قرار گرفته اند، اطلاع خواهد داد. همچنین این کار را برای هرگونه حمله نرم افزار جاسوسی تحت حمایت دولت در آینده که شناسایی کند، انجام خواهد داد.

اپل در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که محققان دریافتند که سایر پلتفرم های تلفن همراه 15 برابر بیشتر از آیفون آلوده به بدافزار هستند و تنها 2 درصد بدافزارها دستگاه های iOS را هدف قرار می دهند. علاوه بر این، اپل چندین حفاظت امنیتی جدید را در iOS 15 گنجانده است و این شرکت “هیچ شواهدی از حملات موفقیت آمیز از راه دور علیه دستگاه های iOS 15 مشاهده نکرده است.”

اپل همچنین قصد دارد از گروه Citizen Lab با کمک های فنی، اطلاعات تهدید و مهندسی رایگان پشتیبانی کند. علاوه بر این، 10 میلیون دلار و کلیه خسارات ناشی از شکایت ها به سازمان هایی که در زمینه تحقیق و حمایت از نظارت سایبری کار می کنند، کمک خواهد کرد.

[Via Apple]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
2 کنترلر بازی آیفون جدید طراحی های کاملا متفاوتی را ارائه می دهند

Gamevice Flex و PowerA MOGA XP5-i Plus هر دو کنترلرهای بازی برای آیفون هستند، اما این تقریباً تنها وجه اشتراک آنهاست. محصول Gamevice دور گوشی می‌پیچد تا دکمه‌ها و d-pad‌ها را در دو طرف صفحه‌نمایش قرار دهد، در حالی که PowerA از یک کنترلر Xbox اما با پایه تلفن تقلید …

اخبار اپل
گارمین با ساعت هوشمند ورزشی جدید Enduro 2 در اپل واچ پرو پیشرفت می کند

در حالی که اپل در حال آماده شدن برای عرضه اپل واچ بعدی خود است، گارمین به تازگی ساعت هوشمند جدیدی را با تمرکز بر ورزش منتشر کرده است که ممکن است هوا را از بادبان های اپل خارج کند. Enduro 2 شبیه ساعتی است که می‌خواهید برای انواع ماجراجویی‌ها …

اخبار اپل
آیفون 14 پرو مکس آینده با برجستگی دوربین بزرگتر همراه خواهد بود

یک عکس جدید نشان می دهد که محفظه دوربین آیفون 14 پرو مکس چقدر بزرگتر خواهد بود. هشدار اسپویلر – کمی برجسته تر از آیفون 13 پرو مکس است. در ماه فوریه، نمودارهای فاش شده حاکی از آن بود که برآمدگی دوربین آیفون 14 پرو مکس ضخیم تر از آیفون …