اپل در سه ماهه سوم سال 2021 رکورد فروش 6.5 میلیون مک را به ثبت رساند

اخبار اپل


علیرغم کمبود جهانی تراشه ها، لپ تاپ ها یک سه ماهه عالی دیگر با رشد 8 درصدی به صورت سالانه (به صورت سالانه) داشتند. تقاضا برای محصولات درجه یک و هزینه های مصرف کننده نیز به لطف تخفیف در MacBook Air و لپ تاپ های مخصوص بازی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش جدید توسط تحلیل استراتژیکاپل چهارمین فروشنده نوت بوک پرفروش در سه ماهه سوم امسال بود، در حالی که لنوو در رتبه اول قرار گرفت. این سازنده مک بوک 6.5 میلیون دستگاه با 10 درصد سهم بازار و رشد سالانه فروخت. لنوو رتبه اول فروش باورنکردنی 15.3 میلیون دستگاه را به دست آورد و 23 درصد از سهم بازار را به دست آورد، اگرچه رشد سالانه آن 5 درصد بود.

MacBook و Mac مجهز به Apple M1 عملکرد و عمر باتری برتری نسبت به لپ‌تاپ‌های ویندوزی رقیب با فرم نازک‌تر دارند. جای تعجب نیست که با گذشت هر سه ماهه تقاضا برای مک های جدید افزایش پیدا می کند. در همین حال، برای لنوو، این چهارمین فصل متوالی است که در آن عملکرد تجاری خود را در صدر رتبه بندی نشان می دهد. لپ تاپ های اچ پی با وجود کاهش پنج درصدی فروش سالانه در جایگاه دوم از نظر فروش قرار گرفتند. دل رشد باورنکردنی 50 درصدی را به صورت سالانه ثبت کرد که بالاترین رشد در این بخش است.

اپل در گزارش درآمد سه ماهه سوم خود، درآمدی معادل 81.4 میلیارد دلار گزارش کرده است. این گزارش می گوید درآمد فروش مک و آیپد به لطف انتقال به کار از راه دور و آموزش از راه دور همچنان در حال افزایش است. مکینتاش 1.25 برابر بهتر از سه ماهه سوم سال گذشته عمل کردند و افزایش درآمد چشمگیر 2.3 میلیارد دلاری را به صورت سالانه ثبت کردند.

چیراگ اوپادای، تحلیلگر صنعت، این را گفت

«ارتقای مشتریان تجاری زمانی آغاز شده است که برخی از کارمندان برای بهبود بهره وری به کار شخصی بازگشته اند. تقاضا برای آموزش (از جمله آموزش مصرف کنندگان) در بازار توسعه یافته بهتر بود، زیرا برعکس تخفیف های دانشگاهی به مصرف کنندگان دلیل خوبی برای ارتقاء در حال حاضر و نه بعداً می دهد. شایان ذکر است که کمبود قطعات و افزایش قیمت تولید و هزینه های حمل و نقل نیز باعث تاخیر در برخی سفارشات برای بسیاری از تامین کنندگان شده است. به عبارت دیگر، محموله‌ها می‌توانند حتی بالاتر باشند.»

اریک اسمیت مدیر رایانه های متصل Strategy Analytics را اضافه کرد

تقاضا برای آموزش در ایالات متحده کاهش یافته است زیرا بیشتر مدارس برای تحصیل شخصی بازگشایی شده اند و سایر هزینه ها بر خرید رایانه ارجحیت دارند. چندین ارائه‌دهنده قبلاً سفارش‌هایشان را لغو یا به تعویق انداخته بودند تا اینکه بودجه جدید دوباره برای دستگاه‌های رایانه‌ای در دسترس قرار گرفت.

در مجموع، همه تولیدکنندگان در سه ماهه سوم 66.8 میلیون لپ‌تاپ فروختند و کروم بوک کاهش قابل توجهی داشت. با این حال، ما بر این باوریم که به دلیل کمبود جهانی تراشه‌ها که هیچ نشانه‌ای از کاهش وزن را نشان نمی‌دهد، فروش مک به آن سرعتی که اپل امیدوار بود در سه ماهه جاری رشد نخواهد کرد.

[Via Strategy Analytics]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
پروژه Iris گوگل می تواند با هدست واقعیت ترکیبی اپل رقابت کند

متا قبلاً با محصولات Oculus حضور خود را در صنعت سخت افزار AR / VR تثبیت کرده است و شایعه شده است که اپل یک رقیب قدرتمند در آینده دارد. با این حال، گوگل هنوز حوله نپذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه یک هدست AR با کد …

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …

اپ استور
اخبار اپل
لایحه سنا Greenlights، که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را می دهد

ارسال شده توسط Chandraveer Mathur در 20 ژانویه 2022 در فروشگاه App در یک پیروزی برای نهادهایی که امیدوارند شرکت‌های فناوری بزرگ را تحت نظارت خود قرار دهند، کمیسیون قضایی سنای ایالات متحده یک مقررات ضد انحصار را تصویب کرد که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها را …