بیگانگان هیولایی Invasion برای یک نمای نزدیک آماده هستند [Apple TV+ review]


تهاجم، نمایش گسترده درباره تهاجم بیگانگان در Apple TV +، این هفته همه شخصیت های خود را به واقعیتی کاملاً جدید سوق می دهد. دیگر نمی توان انکار کرد که بیگانگان روی زمین وجود دارند … اما این برای همه چه معنایی دارد؟ موجودات چه می خواهند؟ و آیا همه امیدها از دست رفته است؟

اپیزود این هفته بر روی خانواده مالک تمرکز دارد – و ما را از نزدیک با تهدیدهای وحشتناکی که مالک با آن مواجه است آشنا می کند.

تهاجم نقد و بررسی: “تهاجم در خانه”

در قسمت این هفته هجوم به خانه، آنیشا مالک (با بازی گلشیفتک فراهانی) از آنجایی که مطمئناً فهمید که انسان ها در جهان تنها نیستند دچار سرگیجه می شود. هفته گذشته معلوم شد که او به عنوان پزشک در خدمات مداخله کرده است. و به دلیل تجربه محدودش در دانشکده پزشکی و خارج از آن، به اندازه کافی آن را جعل کرد. اما در راه رسیدن به مقصد بعدی در کاروان ارتش که او را سوار می کند، او از حالت خلسه خارج شده و از آمبولانس خارج می شود. او باید هر چه زودتر به فرزندانش برسد.

سرانجام او چند ساعت پیش همسرش احمد (فیراس نسار)، پسرش لوک (آگی رابرتسون) و دختر سارا (تارا معدی) را در آغوش افراد کاملا غریبه (مایکل هارنی و کاترین اربه) گذاشت. مناظری که هنگام بازگشت به سمت آنها به او خوشامد می‌گوید واقعاً وحشتناک است. سربازانی با بدن‌هایی در هم پیچیده مانند چوب شور، سگی که به‌عنوان غذای مخصوص استیک روزانه در مرکز خرید ذغالی شده است…

تا زمانی که او به آنجا می رسد، خانه توسط بیگانگان محاصره شده است و همه در اتاق زیر شیروانی پناه گرفته اند. این سوال وجود دارد که آنها چه می خواهند، اما وحشت همه را فرا گرفته است. نمیتونه باشه خوب، گذشته از همه اینها. هر چقدر هم که انعیشه سعی می کند همه را آرام کند، صداهای زیر بلندتر صحبت می کنند. (در ضمن، او برای اطمینان دادن به خانواده میزبانش که من فقط می توانم به آن بخندم، می گوید: “شما فیلم های زیادی دیده اید.” یک قوری اگر بین نوشتن یک ثانیه فاصله دارید مرد ایکس فیلم ها.)

باز کردن قفل بیگانگان در یک قسمت بطری

کل اپیزود این است که خانواده مالک سعی می کنند از بیگانگان در هر اتاق خانه بزرگ و چیزهای بزرگ دوری کنند. تهاجمهمانطور که برای سریال‌های Apple TV + غیر معمول نیست، و در واقع بسیاری از تلویزیون‌های مدرن می‌دانند، انحراف‌ها می‌توانند نتایج بهتری نسبت به همیشه در داستان‌های شما داشته باشند. من فکر می کنم جستجوی اسطوره ای اپیزودهای تاریخی خود را می سازد و چقدر به درام اصلی عمق می بخشد.

کارگردان آماندا مارسالیس (که اپیزود هفته گذشته را کارگردانی کرد و همچنین لاف می زند اوزارک، آکادمی چتر و وست ورلد در زندگینامه او) فیلمنامه را واقعا کابوس وار می کند. صداها و سایه‌هایی که بیگانگان قبل از اینکه ظاهری پایدارتر داشته باشند، خود را اعلام می‌کنند، به‌طور فریبنده‌ای شدید و وحشتناک هستند. خود طرح هیولا می توانست از چهره کمی ترسناک تر استفاده کند. اما من بیشتر دوست دارم که به نظر می رسد موجودات فقط وقتی برای تکه تکه شدن بیشتر و چیزهای دیگر به آنها نیاز است، دست و پا رشد می کنند.

صحنه ای که در آن شخصیت اربه از طریق عایق سقف پاره می شود واقعا وحشتناک است، اعوجاج بدن او و جلوه های صوتی وحشتناک در یک پشت سر هم منزجر کننده عمل می کنند. ما دیده‌ایم که بیگانگان چه کاری می‌توانند انجام دهند، اما هنوز آن‌ها را ندیده‌ایم – و این مقدمه است.

از نظر فنی چشمگیر، اما به طرز وحشتناکی تاریک است

در سطح فنی، این قسمت تقریباً از هر نظر تأثیرگذار است. تم مکس ریشتر عالی به نظر می رسد – ریتم الکترونیکی خارش دار او تنش را افزایش می دهد. عکس آرماندو سالاس خیلی تاریک است، اما متوجه شدم که باید هیولاها را تا زمان افشای بزرگ پنج دقیقه آخر در سایه نگه دارید، اما تشخیص اینکه در لحظات حساس چه اتفاقی می‌افتد، سخت است.

طراحی صدا، به طور مداوم یک ویژگی عالی از تهاجم، در اینجا به اوج خود برای همیشه می رسد و هر تخته کف زمین می شکند و شیشه های خرد شده را می فروشد.

علاوه بر این، عملکرد قوی تر

اجراها نیز شگفت انگیز است. هارنی و اربه می توانند چیزهای زیادی را در ظاهر کوتاه خود در نمایش بگذارند و تهدیدی مناسب برای مقابله با بیرون ایجاد کنند. آنیشا و احمد قبلاً به خوبی با احوالپرسی هایی که همه در خاورمیانه در روستاهای آمریکا دریافت می کنند، آشنا هستند. (در واقع، آنها قبلاً به طور ضمنی متهم شده اند که هستند در ارتباط با تهاجم بیگانگان از همسایگانشان.) بنابراین وقتی خود را بین یک مرد سفیدپوست اسلحه دار و چند بیگانه بی رحم می بینند، هیچ قطعیتی وجود ندارد. عالی طرح حمله بقا

فراهانی طبق معمول این هفته برای بازی در نقش انعیشه برنده جایزه MVP شد. گیجی شوکه‌کننده‌اش او را به طرز قانع‌کننده‌ای آزار می‌دهد، حتی زمانی که تلاش می‌کند خانواده‌اش را نجات دهد. با این حال، نکته برجسته برای من زمانی است که بیگانه در نهایت در ماشین ظاهر می شود و انیشا کاملاً دیوانه می شود. این همان وحشت واقعی است که بسیاری از بازیگران در تلویزیون شبکه از آن منحرف می شوند، اما فراهانی وارد همه چیز می شود.

به دست آوردن بهترین بازیگران جهان به جای فرزند زیبای یک سلبریتی با یک حساب کاربری محبوب در اینستاگرام می تواند سود بیشتری نسبت به آنچه که برخی افراد تصور می کنند به همراه داشته باشد. تهاجم تا اینجای کار کاملاً گیرا بوده است، اما فراهانی همچنان آن را فراتر از خوبی ها به سوی عظمت سوق می دهد. حالا ببینیم بقیه تیم از پس این کار بر می آیند یا خیر.

دارم تماشا میکنم تهاجم در Apple TV +

قسمت های جدید از تهاجم در روز جمعه در Apple TV + می آیند.

رتبه بندی: TV-MA

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله ویدیویی نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …