تغییر صفحه نمایش آیفون 13 از اشخاص ثالث باعث شکستگی Face ID در iOS 15.2 نمی شود

داستان های برتر در لوگوی اپل
اخبار اپل


کاربران آیفون 13 که به دنبال اجتناب از هزینه های بیش از حد مجاز تعمیر هستند، دلیلی برای خوشحالی دارند. آخرین نسخه بتای iOS 15.2 اکنون امکان تعویض صفحه نمایش ها را در خانه یا از طریق سرویس های مستقل بدون به خطر انداختن عملکرد Face ID می دهد.

پیش از این، اپل تعمیرات مستقل را خراب می‌کرد و جایگزینی صفحه‌نمایش شکسته آیفون 13 را تقریباً غیرممکن می‌کرد. این تراشه یک تراشه را ادغام می‌کند که نمایشگرها را روی تلفن‌های خاصی که با آنها ارسال می‌شود قفل می‌کند. اقدام ضد تعمیر، تلاش یک تکنسین مستقل را برای تعویض صفحه نمایش با استفاده از میکروکنترلر داخلی برای تأیید اعتبار خراب می کند. این به Face ID هنگام تغییر صفحه نمایش آسیب می رساند.

یک راه حل این بود که میکروکنترلر را از صفحه قدیمی لحیم کنید و سپس دوباره آن را روی صفحه جایگزین لحیم کنید. اما این یک فرآیند ساده لحیم کاری از طریق سوراخ یا SMD نیست. تکنسین برای لحیم کاری و لحیم کاری مجدد به تجهیزات لحیم کاری بسیار گران قیمت BGA نیاز دارد. علاوه بر این، این فرآیند پیچیده بسیار وقت گیر، زمان بر و مستعد شکست است. این روش ظریف حتی می تواند آیفون شما را خراب کند.

حلقه قرمز مرگ در ایکس باکس را به خاطر دارید؟ این به دلیل عوارض ناشی از لحیم کاری بدون سرب و تأثیر آن بر فرآیند پیچیده لحیم کاری BGA بود. این قسمت در نهایت میلیاردها دلار برای مایکروسافت هزینه داشت، بنابراین یک سرویس مستقل کوچک چه شانسی در برابر اقدامی برای جلوگیری از تعمیر اپل در این مورد دارد؟

از طرف دیگر، تکنسین مجاز اپل می تواند به سادگی یک صفحه نمایش جدید را با چند کلیک به نرم افزار مخصوص خود اضافه کند. اما مدافع مشهور تعمیرات، لوئیس راسمن، توضیح می‌دهد که پیوستن به برنامه تعمیر مجاز اپل، مستلزم چشم پوشی از حقوق شما به عنوان یک کسب‌وکار مستقل و گسترش همان شیوه‌های ضد مصرف‌کننده است که مصرف‌کنندگان را مجبور می‌کند به تعمیرگاه‌های شخص ثالث مراجعه کنند.

پس از پاسخ، اپل تأیید کرده است که به‌روزرسانی نرم‌افزاری را منتشر می‌کند تا اطمینان حاصل شود که فروشگاه‌های شخص ثالث می‌توانند صفحه‌نمایش آیفون 13 را تعمیر کنند. به‌روزرسانی آینده iOS 15.2 اکنون به شما امکان می‌دهد صفحه نمایش آیفون 13 خود را بدون آسیب رساندن به Face ID تغییر دهید. دیگر حتی لازم نیست با میکروکنترلر سر و کار داشته باشید. اگرچه پس از تغییر صفحه نمایش، گوشی “پیام مهم بر روی صفحه نمایش” را نشان می دهد. او هشدار می دهد که صفحه نمایش را نمی توان به عنوان “اپل اصلی” تایید کرد، حتی اگر صفحه نمایش جایگزین شده واقعی باشد.

آیا فکر می‌کنید اپل به‌روزرسانی جدید را به عنوان یک اقدام احتیاطی برای نجات خود از دعوای حقوقی ضدرقابتی احتمالی علیه اصلاحات منتشر کرده است، حالا که مبارزه برای حق تعمیر شتاب بیشتری می‌گیرد؟ در نظرات به ما بگویید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
پروژه Iris گوگل می تواند با هدست واقعیت ترکیبی اپل رقابت کند

متا قبلاً با محصولات Oculus حضور خود را در صنعت سخت افزار AR / VR تثبیت کرده است و شایعه شده است که اپل یک رقیب قدرتمند در آینده دارد. با این حال، گوگل هنوز حوله نپذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه یک هدست AR با کد …

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …

اپ استور
اخبار اپل
لایحه سنا Greenlights، که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را می دهد

ارسال شده توسط Chandraveer Mathur در 20 ژانویه 2022 در فروشگاه App در یک پیروزی برای نهادهایی که امیدوارند شرکت‌های فناوری بزرگ را تحت نظارت خود قرار دهند، کمیسیون قضایی سنای ایالات متحده یک مقررات ضد انحصار را تصویب کرد که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها را …