دیکینسون در زمان های وحشتناکی به قدرت شعر می پردازد [Apple TV+ review]


امیلی در مورد جایگاه خود در جهان در طول جنگ داخلی تعجب می کند و شاعر از برخی همکاران کمک می گیرد – در حالی که دیکنسون ها دچار کک می شوند و هنری شغل جدیدی پیدا می کند.

هفته پر حادثه ای در پیش است دیکینسون، فانتزی فمینیستی اپل تی وی +. و طبق معمول، ساده ترین پاسخ اغلب درست است.

دیکینسون نقد: “این نامه من به دنیاست”

امیلی (با بازی هایلی استاینفلد) به سرهنگ توماس هیگینسون (گابریل ایبرت) که هنری (چینازا اوچه) برای درخواست کار آمده بود، نامه نوشت. امیلی راهنمایی می خواهد که آیا در چنین زمان های وحشتناکی شاعر باشد یا خیر. آیا می تواند به اندازه یک پرستار مفید باشد؟

هیگینسون از هنری می خواهد که به او کمک کند تا نشان دهد سربازان هنگ سیاهی که او فرماندهی می کند با همتایان سفیدپوست خود برابری می کنند. و برای این منظور، او به هنری نیاز دارد که خواندن و نوشتن را به همه بیاموزد. همه افراد استخدام شده بومی گولا هستند و با نگرش تحصیل کرده هنری از ماساچوست مهربان نیستند. آنها بیشتر از آنچه فکر می کنند باید بخوانند و بنویسند به سلاح و پول نیاز دارند. این کار حتی بیشتر وقت او را می گیرد، به این معنی که او به این زودی برای بتی (آماندا وارن) نامه نخواهد نوشت.

مشکلات در خانه

در همین حال، آقای دیکینسون (توبی هاس)، از شنیدن در مورد جنگ خسته شده است، زیرا معتقد است که درگیری اساساً ارزش زندگی را کاهش می دهد. او از اینکه روزنامه ها فقط نیمی از کشته شدگان جنگ را گزارش می کنند ناراحت است. خانه برادرش در آتلانتا نیز مورد بازرسی قرار گرفت.

البته او باید بیشتر از این ناراحت باشد. لاوینیا (آنا باریشنیکوف) که به عنوان بخشی از آزمایشی برای تحمل رنج سربازان در انبار می خوابد، کک ها را به خانه آورد و هم او و هم خانم دیکنسون (جین کراکوفسکی) را آلوده کرد. سو (الا هانت) و آستین (آدریان انسکو) هنوز با هم اختلاف دارند. آستین برای مدتی فکر نمی‌کرد که او پدر باشد، و هفته‌ها بود که سو را اشتباه می‌مالید.

درسی از والت ویتمن

امیلی می خواند برگ های علف توسط والت ویتمن (بیلی آیچنر)، سپس به دنبال او (به بیان استعاری) در یک بیمارستان صحرایی در نیویورک می رود، جایی که او داوطلب می شود. لوئیزا می آلکات (زوسیا مامت) نیز در آنجا حضور دارد و به دنبال جزئیاتی در مورد کار خود است، که نوعی شوخی نویسندگی سرگرم کننده است. (این من را به یاد کمیک های دیوید برن و پل سایمون می اندازد که در آفریقا در جستجوی صداهای جدید با یکدیگر برخورد می کنند.)

امیلی در یک «بازدید» از ویتمن متوجه می‌شود که او بیش از او به زندگی اهمیت می‌دهد و لازم نیست نگران بهترین راه برای تأثیرگذاری باشد. ارائه تجربه و تراژدی های فراوان در زندگی می تواند آن را منزجر کننده کند. اما او ننوشت برگ های علف درباره جایگاه خود در جهان تجدید نظر می کند. امیلی همچنین متوجه می شود که سو را روی یخ گذاشته است و وقت آن رسیده است که بپذیرد که او را دوست دارد.

تحویل داده شده، نمی بینم

ریچل هولدر قسمت این هفته را کارگردانی می کند دیکینسون، و واقعاً همه چیز را در کانون توجه قرار می دهد. هولدر مونتاژهای نمایش را با تحسین اداره می کند، از مجموعه ای از سفرهای نامه امیلی گرفته تا تصویری که بعداً از هدایایی که به آستان سو می رسد، تا ارائه بدون دیالوگ سربازان گولا.

این قسمت فقط مملو از تصاویر و ایده های عالی است. نمایش همیشه زیبا است (بالاخره، تیم اور آن را فیلمبرداری می کند)، اما همیشه آنقدرها برای تجربه زیاد نیست. پس از یک شروع بسیار خوب، دیدن این که نمایش با وجود اشتباهات دیگر در بهترین پتانسیل پر انرژی خود باقی می ماند، بسیار خوب است. صحنه ای را در بار Pfaff که والت ویتمن امیلی را مست کرد، دوست داشتم. (بت دیتو به عنوان یک خواننده در بار ظاهر می شود؛ او همیشه از او استقبال می کند.)

همانطور که من گمان می کردم، چیزهایی از Sojourner Truth در هفته گذشته یافت نمی شوند، که باعث می شود کمی خشن به نظر برسد. اما این همیشه مشکل این نمایش خواهد بود. در هر صورت در شش هفته آینده خواهد بود.

این هفته در سخنرانی هزاره

هیگینز و هنری از جان براون، طرفدار الغا، تمجید کردند و به این نتیجه رسیدند که اولی با صدای بلند اعلام کرد: «اجازه دهید در قدرت بماند. آیا می توانم آمین داشته باشم، برادر من؟!» او می پرسد که آیا هنری برای کارش “پهنای باند” دارد و می گوید هنگ او به عنوان “فضای امن” عمل می کند. کل صحنه با هیگینسون قرار است شرم آور و شرم آور باشد، بنابراین عذرخواهی است که او به زبان وحشتناک و عمدی صحبت می کند که کدها را تغییر می دهد.

دارم تماشا میکنم دیکینسون فصل 3 در Apple TV +

قسمت های جدید از دیکینسون روز جمعه در Apple TV + می آیند.

رتبه بندی: TV-14

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله ویدیویی نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
گزارش می‌گوید که ارتقای بزرگ اپل OLED 2024 اپل به چیزی بیش از Pro می‌رسد

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل می‌تواند نسل دوم آی‌پدهای OLED را در اواخر سال 2024 و پس از شایعه‌های منتشر شده OLED iPad Pro جدید خود عرضه کند. اطلاعات The Elec در این هفته ادعا می کند که Samsung Display در حال کار بر روی مذاکره برای عرضه …

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …