شروع کار با HomeKit من بیشتر

برنامه Home در آیفون 11 نمایش داده می شود
اخبار اپل


منبع: Christopher Close / iMore

وقتی صحبت از فناوری خانه های هوشمند به میان می آید چیزهای زیادی باید در نظر گرفته شود که شروع کار می تواند بسیار دلهره آور باشد. با این حال، اگر برای نیازهای فنی روزانه خود پر از تجهیزات اپل هستید و با دستگاه های آیفون، آی پد و مک راحت هستید، می توانید کاملاً مطمئن باشید که HomeKit بهترین اکوسیستم برای خانه شما است.

سیستم اپل افزودن دستگاه ها و مدیریت آنها را از طریق برنامه Home و دستورات صوتی Siri آسان می کند. با این حال، وقتی با HomeKit شروع می کنید، ابتدا چه کارهایی را باید انجام دهید؟ در ادامه بخوانید و ما به شما در درک این موضوع کمک خواهیم کرد.

با HomeKit می خواهید به چه چیزی برسید؟

بسیاری از بخش‌های خانه شما را می‌توان هوشمندتر کرد، اما تصمیم‌گیری در مورد آنچه می‌خواهید با HomeKit به دست آورید، اولین قدم در مسیر شما به سمت یک خانه هوشمند خواهد بود.

تراکنش های VPN: مجوز مادام العمر برای 16 دلار، برنامه های ماهانه برای 1 دلار و بیشتر

آیا می خواهید یک سیستم امنیتی HomeKit راه اندازی کنید یا به چراغ های هوشمند ارتقا دهید؟ آیا می خواهید زمانی که به خانه می رسید بتوانید درب گاراژ خود را باز کنید یا زمانی که دمای خانه شما به زیر یک درجه معین می رسد یک ترموستات هوشمند گرمایش را روشن کند؟

همه این موارد با HomeKit امکان پذیر است، اما شما باید به برخی از این سوالات پاسخ دهید تا مشخص کنید که در ابتدا باید خانه خود را به چه دستگاه هایی مجهز کنید.

همچنین باید در نظر داشته باشید که می‌خواهید دستگاه‌های HomeKit در کدام بخش‌های خانه خود قرار گیرند و آیا می‌خواهید بتوانید دستگاه‌های خانه هوشمند خود را در زمانی که خارج از خانه هستید کنترل کنید.

منطقه بندی خانه شما

بررسی Ipad Mini 6 Home Hub

منبع: Adam Oram / iMore

در اپلیکیشن Home می توانید خانه خود را به اتاق های مختلف تقسیم کنید و بهتر است این کار را قبل از افزودن لوازم جانبی زیاد انجام دهید، زیرا اگر اینطور نباشد، رابط برنامه به زودی مملو از نمادها می شود. علاوه بر این، دستگاه‌ها معمولاً زمانی که برای اولین بار به برنامه اضافه می‌شوند، به‌طور پیش‌فرض نام‌های مشابهی دارند، به این معنی که می‌توانید چندین چراغ را فراخوانی کنید. لامپ روشنایی، که مدیریت آن را بسیار دشوار می کند.

اگر می‌دانید چه نوع دستگاه‌هایی را می‌خواهید راه‌اندازی کنید، اتاق‌هایی را در نظر بگیرید که هر دستگاه، حسگر یا هاب در آن زندگی می‌کند. باید مطمئن شوید که اتاق مناسب را در برنامه Home دارید. آنها را می توان در هر زمان اضافه یا حذف کرد، اما از قبل تنظیم این مرحله می تواند سازماندهی لوازم جانبی شما را در برنامه Home بعداً بسیار آسان تر کند.

امروزه، احتمالاً ارزش افزودن اعضای خانواده را به خانه خود دارد، بنابراین شما تنها مسئول فناوری خانه هوشمند نیستید.

هاب های HomeKit مناسب را دریافت کنید

هنگامی که برای اولین بار شروع به مرور HomeKit می کنید، احتمالاً اغلب با اصطلاح “hub” روبرو می شوید و برای چندین چیز مختلف استفاده می شود.

اول، برخی از دستگاه ها برای کار با HomeKit به یک هاب اضافی (یا پل، همانطور که از نظر فنی شناخته می شوند) نیاز دارند. برای مثال، Philips Hue، برخی از محبوب‌ترین چراغ‌های هوشمند را می‌سازد، اما نمی‌توان آن‌ها را از طریق برنامه Home یا سیری کنترل کرد، مگر اینکه Philips Hue Bridge، یک مرکز فیلیپس را راه‌اندازی کرده باشید. به طور مشابه، سنسورهای مقرون به صرفه Aqara HomeKit برای پراکندگی در اطراف خانه شما ایده آل هستند، اما همه آنها از طریق هابی مانند Aqara M2 با دستگاه های اپل شما ارتباط برقرار می کنند.

نقد و بررسی Aqara Tvoc

منبع: Adam Oram / iMore

حتماً توضیحات هر محصول را به دقت بخوانید تا بررسی کنید که آیا هاب خاصی مورد نیاز است یا خیر. به عنوان مثال، اگر قصد خرید تنها یک دستگاه از یک برند را دارید و باید مبلغ قابل توجهی را برای هاب خرج کنید، ممکن است منطقی باشد که گزینه جایگزینی را انتخاب کنید که نیازی به هاب ندارد. برعکس، اگر قصد خرید چندین دستگاه از یک برند را دارید، خرید هاب مناسب هزینه خوبی خواهد داشت.

با گذشت زمان، نیاز به دستگاه های پل مستقل کمتر رایج شده است. امیدواریم زمانی که استاندارد Matter به طور گسترده پذیرفته شود، برای دستگاه های جدید کاملاً ناپدید می شود، اما تا آن زمان باید از هاب ها و پل ها آگاه باشید.

راه دیگری که کلمه هاب استفاده شده را مشاهده خواهید کرد، در رابطه با هاب های HomeKit است. هنگامی که از شبکه خانگی خود دور هستید، یک یا چند مورد از این موارد برای کنترل دستگاه های HomeKit شما مورد نیاز است. خوشبختانه، شما می توانید به سرعت Apple TV، iPad یا HomePod خود را به هاب HomeKit تبدیل کنید، به این معنی که اگر قبلاً روی تجهیزات اپل سرمایه گذاری کرده باشید، خرید اضافی نیست.

دستگاه های خود را اضافه کنید

مکان های کد Homekit

منبع: Christopher Close / iMore

هنگامی که بدانید فناوری HomeKit شما کجا در خانه شما استفاده خواهد شد، برنامه Home خود را از قبل سازماندهی کنید و متوجه شوید که کدام دستگاه ها و هاب ها را باید خریداری کنید، در نهایت زمان تصمیم گیری فرا رسیده است.

افزودن دستگاه ها به HomeKit بسیار آسان است. اکثر سازندگان یک برچسب کد QR را در هر دستگاه قرار می دهند که می توانید با استفاده از ویژگی دوربین در خود برنامه Home اسکن کنید. سپس این برنامه شما را در بقیه مراحل جفت‌سازی، از جمله نام‌گذاری دستگاه و اختصاص آن به اتاقی در خانه، راهنمایی می‌کند. توصیه می شود در صورت نیاز محصول، با دستگاه هاب شروع کنید.

برای برخی از دستگاه‌ها، ممکن است لازم باشد از برنامه سازنده برای راه‌اندازی دستگاه برای اولین بار قبل از اینکه در برنامه Home قابل کنترل شود، استفاده کنید. حتماً اسنادی را که به همراه محصول ارائه می شود با دقت مطالعه کنید. با این حال، معمولاً داشتن برنامه سازنده برای به روز رسانی سیستم عامل و موارد مشابه راحت است. بله، اگر شروع به پایین رفتن به سوراخ خرگوش خانه هوشمند می کنید، باید هر از چند گاهی لامپ های خود را به روز کنید.

در هر صورت که دستگاه‌های سازگار با HomeKit خود را اضافه کنید، کنترل‌های آنها را در برنامه Home برای iPhone، iPad و Mac خواهید دید، در حالی که می‌توانید با صدای خود از طریق Siri آنها را کنترل کنید. وضعیت فعلی آنها نیز بین برنامه Home و برنامه سازنده همگام خواهد شد.

دستگاه های HomeKit مورد علاقه خود را تنظیم کنید

آیفون با برنامه Home بر روی صفحه نمایش درختی

منبع: iMore

ممکن است احمقانه به نظر برسد (چه کسی واقعاً یک لامپ مورد علاقه دارد؟)، اما تنظیم موارد دلخواه در برنامه Home می تواند مفید باشد. بیایید با آن روبرو شویم، برخی از دستگاه هایی که به HomeKit اضافه می کنید مهمتر از سایرین خواهند بود و نیاز به تعامل منظم دارند. برخی دیگر بیشتر شبیه دستگاه‌های “تنظیم و فراموش کردن” هستند.

وقتی دستگاه‌ها را به‌عنوان موارد دلخواه خود اعلام می‌کنید، ممکن است برنامه Home پرکاربردترین لوازم جانبی شما را آماده کرده باشد و همچنین در مرکز کنترل دستگاه‌های Apple شما ظاهر می‌شوند. حتی از طریق اپل واچ خود به سرعت به این لوازم جانبی دسترسی خواهید داشت.

چند اتوماسیون ایجاد کنید

صفحه ایجاد اتوماسیون برنامه iOS Home که در آیفون نشان داده شده است

منبع: Christopher Close / iMore

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد داشتن دستگاه های HomeKit وجود دارد، توانایی تنظیم برخی روال ها و اتوماسیون ها است. آن وقت است که احساس می کنید در The Jetsons زندگی می کنید، در حالی که همه چیز بدون فشار دادن دکمه یا پارس کردن یک سفارش اتفاق می افتد.

راه‌های بی‌شماری برای خودکار کردن دستگاه‌هایتان با محرک‌هایی مانند زمان روز، موقعیت مکانی، فعال‌سازی حسگر یا وضعیت لوازم جانبی وجود دارد که همگی می‌توانند دستگاه‌های دیگر را تامین کنند. ما یک راهنمای کامل برای ایجاد اتوماسیون HomeKit داریم. با این حال، برخی از مثال‌های واضح شامل روشن یا خاموش کردن چراغ‌ها هنگام طلوع یا غروب خورشید یا فشار دادن ترموستات زمانی که از خانه دور هستید، می‌شود. البته آنها کاملا اختیاری هستند، اما می توانند کارهای دستی زیادی را از اداره خانه شما دور کنند و تجربه شما را بهبود بخشند.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …

اخبار اپل
اکنون می توانید این شارژرهای Belkin و Otterbox MagSafe را مستقیماً از اپل خریداری کنید

شارژر GaN 70 واتی بلکین یک مورد جدید در فروشگاه اپل است. عکس: بلکین اپل از چهارشنبه شروع به فروش چندین لوازم جانبی دیگر از جمله شارژرهای قدرتمند و نسبتا مقرون به صرفه MagSafe از Belkin و OtterBox کرد. دیگر لوازم جانبی جدید در فروشگاه اپل شامل دوربین Eve Outdoor …