متا برنامه رمزگذاری پیام ها در فیس بوک و اینستاگرام را تا سال 2023 به تعویق انداخت

متا برنامه رمزگذاری پیام ها در فیس بوک و اینستاگرام را تا سال 2023 به تعویق انداخت
اخبار اپل


متا، شرکت مادر اینستاگرام و فیس‌بوک، برنامه‌های رمزگذاری پیام‌ها در این پلتفرم را تا سال 2023 به تعویق انداخته است، زیرا فعالان ایمنی کودکان می‌گویند این اقدام از سوء استفاده‌کنندگان محافظت می‌کند و به آنها کمک می‌کند از افشای اطلاعات جلوگیری کنند.

در آگوست امسال، فیس‌بوک اعلام کرد که از رمزگذاری سرتاسری برای پیام‌های چت در فیس‌بوک و اینستاگرام استفاده می‌کند. اکنون این شرکت رمزگذاری پیام‌ها را تا سال 2023 به تعویق می‌اندازد. آنتیگون دیویس، رئیس امنیت جهانی متا، در توجیه این حرکت می‌نویسد. ساندی تلگراف:

ما برای رفع این مشکل وقت می گذاریم و قصد نداریم تا سال 2023 پیش فرض جهانی رمزگذاری انتها به انتها را در همه سرویس های پیام رسانی خود تکمیل کنیم.

ما به عنوان شرکتی که میلیاردها نفر را در سراسر جهان به هم متصل می‌کند و فناوری‌های پیشرو در صنعت ساخته است، متعهد به محافظت از ارتباطات شخصی افراد و محافظت از افراد آنلاین هستیم.»

در همین حال، انجمن ملی پیشگیری از سوء استفاده از کودکان (NSPCC) اعلام کرد که پیام های شخصی “اولین خط سوء استفاده جنسی از کودکان آنلاین” است. رمزگذاری فقط اوضاع را بدتر می کند زیرا به پلتفرم های مجری قانون و فناوری اجازه نمی دهد پیام ها را ببینند و آزار و اذیت را محدود کنند. فناوری رمزگذاری انتها به انتها به فرستنده و گیرنده مربوطه اجازه می دهد تا محتوای پیام های مبادله شده را ببینند.

برنامه‌های متا برای اطمینان از تعامل بین مشتریانش برای یک سال دیگر به تعویق افتاد، اما این شرکت برای اولین بار در سال 2019 به این منطقه علاقه نشان داد. در آن زمان، زاکربرگ گفت:

“مردم انتظار دارند ارتباطات شخصی آنها فقط توسط افرادی که به آنها فرستاده شده اند محافظت شود و دیده شود – نه توسط هکرها، جنایتکاران، دولت های بیش از حد یا حتی افرادی که سرویس هایی را که آنها استفاده می کنند اجرا می کنند.

رمزگذاری End-to-End یکی از ویژگی های کلیدی WhatsApp است که متعلق به متا نیز می باشد. رمزگذاری برای تماس های صوتی و تصویری اخیراً در مسنجر معرفی شده است.

دیویس با استدلال به نفع رمزگذاری، گفت که متا با استفاده از داده های رمزگذاری نشده، اطلاعات حساب و گزارش های کاربر، سوء استفاده را تشخیص می دهد. واتس اپ قبلاً رویکرد مشابهی را برای گزارش حوادث ایمنی کودکان به مقامات مربوطه فعال کرده است. وی افزود: بررسی اخیر ما از برخی پرونده های تاریخی نشان داد که حتی اگر این سرویس ها از انتها به انتها رمزگذاری شده باشند، همچنان می توانیم اطلاعات حیاتی را در اختیار مسئولان قرار دهیم. با این حال، سوء استفاده در برنامه های متا که تقریباً 2.8 میلیارد نفر در روز از آن استفاده می کنند، همچنان گسترده است. این شرکت در سال 2020، 21 میلیون مورد سوء استفاده جنسی از کودکان را در پلتفرم های خود در سراسر جهان شناسایی و گزارش کرد. بیش از 20 میلیون از این گزارش ها فقط از فیس بوک است.

اندی باروز، رئیس سیاست ایمنی آنلاین کودکان NSPCC، با استقبال از اقدام متا برای خاموش کردن دستگاه رمزگذاری خود، گفت: «فیس‌بوک حق دارد تا زمانی که برنامه‌ای مناسب برای جلوگیری از سوء استفاده از کودکان نداشته باشد، به رمزگذاری سرتاسر ادامه ندهد. “نظر او با بیانیه پریتی پاتل در ماه آوریل طنین انداز شد:” ما نمی توانیم اجازه دهیم شرایطی که در آن توانایی سازمان های مجری قانون برای مقابله با جنایات شنیع و محافظت از قربانیان به طور جدی مختل شود.

آیا فکر می‌کنید که برنامه‌های رمزگذاری متا این پلتفرم را به پناهگاهی امن برای مجرمان جنسی کودکان تبدیل می‌کند؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

[Via The Guardian]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Kingdom Hearts Sora و Goofy
اخبار اپل
تمامی بازی های نینتندو سوییچ ابری

منبع: Square Enix به دلیل محدودیت‌های سخت‌افزاری Nintendo Switch، این کنسول نمی‌تواند برخی از بازی‌های گرافیکی فشرده‌تر را که روی رایانه‌های شخصی، PS5 یا Xbox Series X ظاهر می‌شوند، پشتیبانی کند. شرکت بازی ژاپنی راه‌حلی برای این کار با Nintendo Switch Cloud Streaming ایجاد کرده است که به شما اجازه …

اخبار اپل
پروژه Iris گوگل می تواند با هدست واقعیت ترکیبی اپل رقابت کند

متا قبلاً با محصولات Oculus حضور خود را در صنعت سخت افزار AR / VR تثبیت کرده است و شایعه شده است که اپل یک رقیب قدرتمند در آینده دارد. با این حال، گوگل هنوز حوله نپذیرفته است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال توسعه یک هدست AR با کد …

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …