مدیرعامل اپیک گیمز: اپل باید متوقف شود

مدیرعامل اپیک گیمز: اپل باید متوقف شود
اخبار اپل


پس از اعلام حکم پرونده اپل علیه اپیک گیمز، تیم سوئینی، مدیرعامل این شرکت گفت که این تصمیم “برنده ای برای توسعه دهندگان یا مصرف کنندگان” نیست و افزود که او همچنان سیاست های ناعادلانه اپل را زیر سوال خواهد برد. در حمله ای دوباره به اپل، سوینی خواستار ایجاد یک اپ استور واحد و جهانی برای خدمت رسانی به همه پلتفرم ها شد.

اپیک و اپل سال گذشته درگیر دعوای شدیدی بر سر کمیسیون های بالای این شرکت برای خریدهای درون برنامه ای شدند. اپیک گیمز گزینه پرداخت مستقیم را فعال کرده است فورتنایت کاربران این امر منجر به راه اندازی بازی از اپ استور اپل شد و حساب توسعه دهنده Epic نیز بسته شد. گوگل بعدها راه اپل را دنبال کرد. تصمیم نهایی به شدت به نفع اپل بود و باعث شد که Epic Games 6 میلیون دلار برای حق چاپ از دست رفته به شرکت بپردازد. توسعه‌دهنده بازی از آن زمان پرداخت کرده و از حکم درخواست تجدیدنظر کرده است، اگرچه اپل تا 9 دسامبر مهلت داشت تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد تا با گزینه‌های پرداخت شخص ثالث در اپ استور تماس بگیرند.

سوینی در کنفرانس جهانی عدالت اکوسیستم اپلیکیشن های موبایل در سئول، کره جنوبی گفت:

«آنچه که جهان اکنون واقعاً به آن نیاز دارد، فروشگاهی است که با همه پلتفرم‌ها کار کند. در حال حاضر، مالکیت این نرم افزار بین اپ استور iOS، بازار اندروید گوگل پلی، فروشگاه های مختلف ایکس باکس، پلی استیشن و نینتندو سوییچ و پس از آن فروشگاه های مایکروسافت و مک اپ استور تقسیم شده است.

Sweeney اشاره کرد که Epic Games توسعه دهندگان اپلیکیشن و ارائه دهندگان خدمات را گرد هم آورده تا سیستمی را ایجاد کنند که به کاربران امکان می دهد “نرم افزار را در یک مکان خریداری کنند و بدانند که آن را در همه دستگاه ها و همه پلتفرم ها خواهند داشت.” به طور خلاصه، Epic Games یک فروشگاه Epic Games را به طور خاص برای گیمرهای رایانه ارائه می دهد. از قضا، فروشگاه هم مانند اپل، پورسانت دریافت می کند.

«یک بازار برای مغازه ها، یک بازار برای پرداخت و بسیاری از بازارهای مرتبط دیگر وجود دارد. و بسیار مهم است که اجرای ضد انحصار به یک انحصارگر در یک بازار اجازه ندهد از کنترل خود بر آن بازار برای اعمال کنترل بر بازارهای غیرمرتبط استفاده کند.

سوینی همچنین قانون کره جنوبی را ستایش کرد که فروشگاه های اپلیکیشن را از مجبور کردن توسعه دهندگان به استفاده از روش های پرداخت خود منع می کند. گوگل یک برنامه انطباق برای این موضوع ارائه کرده است، اما اپل هنوز هیچ تغییری ایجاد نکرده است. مدیرعامل اپیک گیمز اپل را متهم کرد که از “قوانین ظالمانه خارجی” پیروی می کند و در عین حال “قوانین تصویب شده توسط دموکراسی کره را نادیده می گیرد.” او گفت: اپل باید متوقف شود.

ادعای ما

فرض تیم سوینی مبنی بر اینکه انتقال جهانی به استفاده از اپ استور در تمامی پلتفرم ها تا حدی ایده آلیستی است. تا جایی که ما می دانیم، این فروشگاه بزرگ می تواند به تنهایی به یک انحصار تبدیل شود! علاوه بر این، فروشگاه‌های اپلیکیشن هنوز مدل‌های درآمد پایدار را که به کمیسیون خرید درون‌برنامه‌ای متکی نیستند، کشف نکرده‌اند. اگر در زمینه درست تفسیر شود، پیشنهاد سوینی ایده ای در جهت درست است. با این حال، امکان یک اپ استور جهانی یا سیستم عامل جهانی فقط یک رویای دور و پر از خطرات امروزی است.

[Via Bloomberg]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …