مهرهای دریایی مسائل بزرگ جنگ را منحرف می کند

اخبار اپل


وقتی در سال 2018 فک‌های دریایی ادی گالاگر به جنایات جنگی متهم شدند، این اتهامات خشونت نابخشودنی و بیش از حد غیرت‌آمیز را که بخش عمده‌ای از مداخله نظامی ایالات متحده در عراق از سال‌های اول تهاجم 11 سپتامبر بوده است، به نمایش عمومی درآورد.

آنچه در پی آمد توجه نادرست را به عملیات نظامی در زمانی که ایالات متحده قرار بود ادامه دخالت خود در عراق را بفروشد، جلب کرد. در سری جدید اپل تی وی + خط، کارگردانان جف سیمبالیست و داگ شولتز پادکستی به همین نام را به عنوان یک مستند چهار قسمتی اقتباس کردند.

در آن، شهادت‌هایی را از همه کسانی می‌شنویم که احساس راحتی می‌کردند تا در مورد آنچه واقعاً در موصل اتفاق افتاده صحبت کنند، جایی که گالاگر یک تیم تک‌تیرانداز را رهبری کرد و اقداماتی را انجام داد که هم رزمانش را شوکه کرد. با این حال، فیلمسازان در نهایت از پرسیدن سؤالاتی که واقعاً مهم هستند، کوتاهی می‌کنند.

این پست شامل مشارکت است. فرقه به ماک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

خط مرور

ابتدا کمی پس زمینه در سال 2014، شهر موصل در عراق به دست گروه تروریستی داعش (که نام‌ها و گروه‌های جداشده زیادی دارد که احتمالاً نمی‌توان آن را یک نیروی ترکیبی متحد از لنز 2021 نامید) قرار گرفت. بسیاری از نیروهای این گروه در جریان حمله به عراق رادیکال شده بودند. بسیاری در زندان بدنام ابوغریب بازداشت و شکنجه شدند.

خیلی ها این طنز را از دست نداده اند که پاسخ آمریکا فرستادن نیرو بود. بازگشت در عراق پس از اولین حمله فاجعه بار و بی ثبات کننده. پس از اینکه موصل به پایگاهی برای تندروهایی تبدیل شد که هموطنان عراقی خود را به وحشت انداختند و آنها را کشتند، این شهر به بهترین جزئیات ممکن برای اعضای نظامی تبدیل شد که می خواستند خود را ثابت کنند.

شاید من او را دست کم میگیرم. نقل قول های زیر از Navy SEALS آمده است که در سال 2016 به موصل فرستاده شد. آنها اعضای داعش را “نازی های مدرن” و موصل را “بهترین مکان در زندگی ما” نامیدند. یکی این استقرار را به “رفتن به سوپر بول” تشبیه کرد.

این نقل قول ها از مردان تحت فرمان گالاگر آمده است. فوک ها برای چندین هفته بسیار طولانی در عراق مستقر شده اند. و وقتی برگشتند، بسیاری همین داستان را گفتند: گالاگر شبیه یک بیمار روانی بود.

گالاگر یک اسیر عراقی را با چاقو به قتل رساند. او برای تفریح ​​با تفنگ تک تیرانداز خود غیرنظامیان را می گرفت. او معتاد به مواد مخدر و دزد بود. و او توانست هرج و مرج ایجاد کند و مردم را بکشد.

گالاگر با قتل روبرو می شود

سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی گالاگر را به اتهام قتل متهم کرده است که این صورت‌حساب‌ها وارد جریان جمعی شدند. زمانی که دادستان گالاگر به طور قانونی از صحبت علنی در مورد این پرونده منع شده بود، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا متوجه شد (و در مورد آن توییت کرد).

وکیل تیم پارلاتور قبلاً برای دفاع از گالاگر امضا کرده بود. اما زمانی که ترامپ متوجه این قضیه شد، مارک موکاسی را برای تصدی این پرونده فرستاد. (موکاسی پسر دادستان کل سابق جورج دبلیو بوش و یکی از ناوگان وکلای بی رحم و دیوانه ای است که ترامپ در مقام خود نگه می دارد. او همچنین برای رودی جولیانی کار می کرد).

تیم حقوقی از مهرهای عصبی قیمه درست کردند، که یکی یکی صف کشیدند تا وحشت خود را از کار در گالاگر به اشتراک بگذارند. این یک پیروزی واضح برای کسی نخواهد بود.

“شب خوب بخوابی”

“ما برای کشتن پسران بد آموزش دیده ایم… اما برخی از پسرها فقط می خواهند بروند و به دلایل اشتباه این کار را انجام دهند.” اینها جزو اولین کلماتی هستند که گفته می شود. خط. و این اعلامیه ای است که سرعت را تعیین می کند.

فردی که می گوید در تاریکی است، صدایش به صورت الکترونیکی تغییر می کند تا هویتش مخفی بماند. این اولین مدرکی است که نشان می‌دهد گالاگر آنطور که مردمش امیدوار بودند مورد سرزنش قرار نگرفت و هنوز در ترس از انتقام زندگی می‌کنند. این نیز اشاره ای به مستند بهتری است که می تواند باشد.

کارگردانان مستند جف سیمبالیست (دو اسکوبار،، 30 برای 30) و داگ شولتز (همه گیر: چگونه از یک اپیدمی جلوگیری کنیم). آنها هر دو اسب کار هستند. با این حال، به نظر می رسد هیچ یک از آنها به مهارت یا همدلی لازم برای بیان این داستان به شیوه ای غیرحساسآمیز مجهز نیستند.

تهیه‌شده توسط الکس گیبنی، مردی که به دلیل انتشار یک سند با پردازش ناکافی هر چند ماه یکبار شناخته می‌شود. خط، و این متأسفانه معلوم می شود که نسبتاً نشان دهنده است. مجموعه Apple TV + پادکست موفقی را دنبال کرد که همان رویدادها را پوشش می داد. و به نظر می رسد که این یک معامله بیشتر از یک بررسی کامل یا دقیق بوده است.

مستندی از میانه راه

رویکرد این مستند برای تحقیق در مورد جنایات جنگی در عراق ظالمانه نشان داده است.
عکس: Apple TV +

این سریال از مجموعه ای از تکنیک های مستند استفاده می کند. ما بازتولیدهایی به سبک ارول موریس، ویدیوهای آرشیوی گرفته شده از دوربین های SEAL و اخبار آنلاین را می بینیم. زیاد از صحنه‌های غیرضروری، مصاحبه با سران سخنگو، فیلم‌های پهپاد از هر محله‌ای که داستان در آن جریان دارد – دقیقاً همان چیزی که سازندگان فیلم در حال حاضر به آن فکر می‌کنند.

قابل توجه نیست، اما داستان به شیوه ای قانع کننده روایت می شود که شما را در مورد فصل بعدی هیجان زده کند. افسوس که این نیز بخشی از مشکل است. آخرین عمل مجموعه شامل دو وارونه است – یکی در مورد هویت احتمالی مردی که گالاگر در آن متهم به قتل خونسرد بود و دیگری در مورد گناه گالاگر – که با افشاگری های آخرین عمل مطابقت ندارد.

چرخش و چرخش رایگان برای تلویزیون ساخته شده است

نمایش باید مکاشفه نهایی گالاگر را به عنوان یک جهش واقعی در نظر گرفته اند تا این روند را به عنوان تقلیدی که بوده است قرار دهند. اما متاسفانه، خط در نهایت مثل کشیدن فرش آن را دور می اندازد. این بی ادبی است. تهیه‌کنندگان می‌دانند که این باعث می‌شود تلویزیون خوب باشد، و صادقانه بگویم، چنین داستان غم‌انگیز و غم‌انگیزی نباید فقط تلویزیون خوب باشد.

خط منطقی نیست که کسی واقعاً با مشکلات موجود دست و پنجه نرم کرده باشد. به SEAL هایی که با گالاگر خدمت کرده اند نگاه کنید تا نشانه هایی از ماهیت غیرقابل تحمل شکایات آنها داشته باشید. همانطور که آنها در مورد زمان خود در موصل فکر می کنند، خاطرات آنها به طرز فصیحی بی خیال چیزهایی است که شاهد بوده اند و هیچ ارتباطی با ظلم خاص گالاگر ندارد.

یکی از آنها گفت: «ما به معنای واقعی کلمه هر روز شاهد مرگ ده ها عراقی بودیم. یکی دیگر گفت: “این داشت به یک بوقلمون شلیک می کرد، عالی بود.” “این جذاب ترین کاری بود که می توانستید انجام دهید” و غیره. با این حال، سازندگان فیلم این موضوع را تحت فشار قرار نمی دهند. و تشنگی فردی برای خون و بی‌طرفی (یا در برخی موارد شادی) فوک‌ها از نظر کشتن مردم برای مایل‌ها فقط در آنجا آویزان است، بدون چون و چرا.

وقتی بالاخره گالاگر درست او اعتراف کرد که اسیر عراقی را کشته است (در واقع او را برای چند دقیقه شکنجه کرده بود تا تکنیک های پزشکی را به همکاران SEAL خود نشان دهد)، مستقیماً به دوربین نگاه کرد و گفت: “شب راحت می خوابیم.”

درگیری واقعی

در جای دیگر این مجموعه، ریچارد دبلیو اسپنسر (نه، نه که ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی ترامپ، گفت که رفتار گالاگر “ناقض هر چیزی است که جامعه نیروهای ویژه از آن دفاع می کند.” این تنها یکی از وحشتناک ترین چیزهای ناخودآگاهی است که تا به حال گفته شده است. (ترامپ اسپنسر را در سال 2019 اخراج کرد، تا حدی به دلیل عواقب پس از محاکمه گالاگر، خط حاکی از.)

کار تیم SEAL گالاگر کشتن مردم بود. مشکل اینجاست که او گالاگر را دوست داشت. لازم نیست از آن لذت ببرید. اینکه چگونه نیروی دریایی برای کنترل موثر این چیزها برنامه ریزی می کند یک سوال باز باقی می ماند. و به نظر می رسد که سازندگان فیلم، به طور باورنکردنی، کم و بیش علاقه ای به عواقب آن ندارند.

به نظر می رسد که آنها کاملا راضی هستند که این خاطرات و شهادت ها را جمع آوری کنند و به شما اجازه دهند کار را انجام دهید. خوب است، مگر اینکه گالاگر همیشه در مصاحبه هایش به آنها دروغ بگوید. و آنها بدیهی است که هیچ پشیمانی ندارند که به عقب برگردند و درباره آنچه اتفاق افتاده است تحقیق کنند، فراتر از اینکه در نهایت مجبور شوند او آن را بگوید، زیرا هرگز او را آزار نداده است.

نه قتل، نه دروغ در مورد او، نه اینکه او از دوستش خواسته است که در دادگاه از طرف او شهادت دروغ بدهد تا مقصر قتل را به عهده بگیرد و او این کار را کرد و بعدا اعتراف کرد هیچ کدام از اینها بر روی پوسته های اطراف احساس وظیفه و اخلاق آنها تأثیری نداشت. این واقعا یک پیروزی نیست!

خیلی فرصت های از دست رفته

علاوه بر این، سازندگان فیلم در اینجا هیچ یک از ادعاها را مناقشه نمی کنند. منظورم این است که وقتی یکی از اپراتورهای SEAL این خط ملودراماتیک را ارائه می‌کند – «نمی‌دانستم پایان نبرد نیست. درگیری واقعی تازه شروع شده بود. “- آنها فقط از آن به عنوان یک صخره استفاده می کنند. سپس نمی پرسند که چرا پس از کشتن صدها عراقی، بی گناهی یا گناه یک نفر به نوعی چالش بزرگتر برای نجابت و سخت تر است.

و سپس این فیلمبردار خاص، که نامش گیو است، تعریف می کند که به ملاقات گالاگر در زندان می رود و از طرف او در دادگاه شهادت می دهد. صادقانه بگویم، من این را “درگیری واقعی” نمی نامم. او اشاره می کند که این به این دلیل است که نتیجه این روند به وجهه آمریکا از نیروی دریایی آسیب رسانده است. اما در واقع، همه به این معنی است که مردم اکنون می دانند که برای مردانی مانند گالاگر چه حیف بود: وقتی با پرچم آمریکا به یک کشور خارجی می روید، می توانید بدون مجازات بکشید.

گالاگر این بازی را انجام می دهد

گالاگر آن را فهمید و داخل شد خط، او آن را ثابت می کند. او که از شش اتهام از هفت اتهامی که در دادگاه نظامی با آن مواجه است تبرئه شد، پس از مدتی که در انتظار محاکمه سپری کرد، مدتی را سپری نکرد. او یک کتاب نوشت – مرد در عرصه: از مبارزه با داعش تا مبارزه برای آزادی من – و حالا می تواند به روزنامه نگاران دروغ بگوید.

او برای مثال وقتی دوستش، پزشک یگان، اعتراف می کند که اسیر عراقی را کشته است تا گالاگر را از زندان بیرون بیاورد، رفتار ناباورانه ای از خود نشان می دهد. گالاگر هنوز از این ناراحت است که مرد گفت که زندانی را با چاقو زده است، حتی اگر دکتر نگفته باشد که او را کشته است.

“چرا گفتی چاقو زدم؟” گالاگر می پرسد. “چرا هر دو؟”

این تصور که سازندگان فیلم او را در این دروغ گرفتار کردند و از او در این مورد نپرسیدند بیش از این بی خیالی است. آنها به اندازه مردانی که برای شهادت در سایه ها مخفی شده بودند می ترسند.

سؤالات مهم مطرح نشد

باز هم، دیدن اینکه چه تعداد از این پسران تلاش می کنند – و شکست می خورند – برای مقابله با عواقب ایدئولوژیک و اخلاقی کشاندن نیروی دریایی به عدالت از این طریق، شگفت انگیز است. هر چند دقیقه یکبار خط، برخی از ادعاهای پوچ ناشناخته باقی مانده است. مانند این ایده که گالاگر و همسرش توسط افرادی مانند ترامپ و برنارد کریک حمایت می شدند. (کریک یکی دیگر از همکاران جولیانی است که به عنوان کمیسر پلیس نیویورک، اداره پلیس شهر نیویورک را به عنوان یک ارتش خصوصی اداره می کرد. او بعداً با تحقیقاتی در مورد عظیم فساد قبل از رفتن به زندان برای چندین سال).

وقتی افرادی که برای محافظت از شما عجله می کنند به عنوان فاسد شناخته می شوند، چگونه بی گناهی خود را حفظ می کنید؟ یکی از مردان گالاگر می گوید که وقتی ترامپ در کنار گالاگر قرار گرفت، احساس کرد به او خیانت شده است.

باز هم، این زمان عالی برای فیلمسازان خواهد بود تا از او بپرسند چه انتظاری دارد. خط من این فرصت را داشتم که بعد از فرصت، به معنای واقعی خدمت به کشور این روزها بپردازم. و نمایش هر یک از آنها را دیوانه وار دست نخورده گذاشت.

دارم تماشا میکنم خط در Apple TV +

خط اولین نمایش در 19 نوامبر در Apple TV +.

رتبه بندی: TV-MA

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او 25 فیلم سینمایی را کارگردانی کرده و بیش از 300 مقاله ویدیویی نوشته است که می توانید آنها را در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
Fitbit Versa 3 vs. Sense: کدام را بخریم؟

منطقی است Fitbit Versa Sense این را به من برگردان Fitbit Versa 3 Fitbit Sense مدرن ترین ساعت هوشمند Fitbit تاکنون است. علاوه بر فعالیت تمام روز و ردیابی خواب، ویژگی های پیشرفته ای مانند EDA، ECG و HRV را برای نظارت جامع تر سلامتی و تناسب اندام ارائه می …

اخبار اپل
برخی از کاربران آیفون 13 و آیفون 13 پرو از مشکلات صفحه نمایش صورتی رنج می برند

ارسال شده توسط Anu Joy در 24 ژانویه 2022 در آیفون 13 برخی از کاربران آیفون 13 از یک مشکل مرموز صفحه صورتی شکایت دارند که باعث می شود صفحه نمایش برای چند ثانیه صورتی رنگ شود و سپس به طور تصادفی خراب شود. این باگ برای اولین بار در …

اخبار اپل
اپل در حال آماده سازی “گسترده ترین طیف” محصولات جدید خود برای پاییز امسال است

کارت های اعتباری آماده است!عکس: اپل طبق گزارشی جدید، اپل در حال آماده شدن برای عرضه “گسترده ترین طیف” محصولات جدید در تاریخ خود است. انتظار می‌رود که پاییز امسال مدل‌های جدید آیفون، مک‌بوک پرو مقرون‌به‌صرفه‌تر و به‌روزرسانی‌های اصلی را برای iMac و Mac Pro ارائه کند. این علاوه بر …