مودم 5G خود اپل ممکن است در سال 2023 روی آیفون عرضه شود

اخبار اپل


بر اساس گزارشی که توسط دیجی تایمز، اپل ممکن است به زودی آیفون را با مودم های 5G خود تا سال 2023 عرضه کند، که به این معنی است که کوالکام تنها تامین کننده مودم برای آیفون نخواهد بود.

این همه نیست. اپل تراشه 5G را در SoC سری A خود که در سال 2023 در آیفون های خود استفاده خواهد کرد، ادغام نمی کند. معمولاً آخرین تلفن های 5G دارای مودم هایی هستند که در SoC ادغام شده اند. حکاکی مودم، پردازنده، پردازنده گرافیکی، حافظه و سایر گذرگاه های ورودی/خروجی بر روی یک ماتریس سیلیکونی ارزان تر و کارآمدتر است. با این حال، اپل همیشه از مودم های مستقل در آیفون های خود استفاده کرده است و هرگز با تراشه های سری A ادغام نشده اند.

ماهیت نوپای 5G به این معنی است که استانداردها و مشخصات به مرور زمان در حال تکامل هستند. باندهای پشتیبانی شده 5G می توانند از یک طرف به طرف دیگر متفاوت باشند. جداسازی مودم 5G از SoC باید به اپل این امکان را بدهد که مودم را بدون نیاز به طراحی مجدد گران قیمت و وقت گیر SoC به روز کند.

تراشه‌ساز تایوانی TSMC تا به امروز تمامی SoCهای سفارشی اپل را عرضه کرده است. منصفانه است که فرض کنیم می تواند تراشه های مودم 5G را نیز برای اپل تولید کند.

کوالکام، در مراسم روز سرمایه گذار خود، گفت که انتظار دارد تنها 20 درصد از مودم های اپل را در سال 2023 عرضه کند. این به احتمال زیاد می تواند به این معنی باشد که اپل 80 درصد مودم های خود را طراحی خواهد کرد و کوالکام مودم را برای آیفون قدیمی شما عرضه خواهد کرد.

با توجه به اینکه چگونه در سال 2019 اپل تصمیم گرفت پس از یک اختلاف حق اختراع بر سر 5G به توافقی گران قیمت با کوالکام دست یابد، این حرکت تعجب آور نیست. این امر همچنین منجر به خروج اینتل از تجارت مودم 5G شد.

جالب‌تر این است که اوایل همان سال، اپل مهندس ارشد مودم 5G اینتل، Umashankar Tiagarajan را ربود. خاطرنشان می شود که او نقش مهمی در توسعه مودم اینتل ایفا کرد و به عنوان مدیر ارشد بخش مهندسی اینتل برای پروژه های 5G خدمت کرد. بی دلیل نخواهد بود که حدس بزنیم که او می تواند نقشی مشابه در اپل ایفا کند که احتمالاً از کوالکام جدا شده است. علاوه بر این، اپل کسب و کار مودم اینتل را در اواسط سال 2019 خریداری کرد که از آن برای توسعه سرمایه گذاری مودم 5G خود استفاده کرد.

[Via DigiTimes]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …