نحوه تنظیم یک مخاطب بازیابی برای حساب Apple ID در iOS 15

آیفون 13 پرو در پشت
اخبار اپل


آیا تا به حال رمز عبور Apple ID خود را گم کرده اید و دسترسی به حساب خود را از دست داده اید؟ اگر پاسخ مثبت است، از درد و ناامیدی ناشی از عدم دسترسی به داده های iCloud و اشتراک های خدمات آگاه خواهید شد. بسیاری از ما در مقطعی با این وضعیت وحشتناک مواجه شده‌ایم و می‌خواستیم وضعیت روشنی داشته باشیم اما راهی امن برای دسترسی به داده های iCloud.

خوشبختانه، اپل با معرفی iCloud Data Recovery برای احیای حساب iCloud شما در iPhone و iPad، این مشکل را برطرف کرد. بنابراین سرویس iCloud Data Recovery چگونه کار می کند؟ خوب، برای این کار باید یک مخاطب بازیابی برای حساب Apple ID خود تنظیم کنید یا یک کلید بازیابی در iOS 15 / iPadOS 15 ایجاد کنید. این راهنما هر روشی را برای بازیابی حساب iCloud توضیح می دهد تا بتوانید گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. گفت، بیایید شروع کنیم!

مخاطب بازیابی iCloud چیست؟ چگونه به شما کمک می کند تا به حساب قفل شده خود دسترسی پیدا کنید؟

برای کسانی که نمی دانند، یک مخاطب بازیابی iCloud می تواند هر کسی باشد که به آن اعتماد دارید، مانند یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده. در اینجا شرایطی وجود دارد که باید قبل از اضافه کردن یک فرد به عنوان مخاطب مورد اعتماد خود، به خاطر داشته باشید.

  • افرادی که می خواهید به عنوان مخاطبین بازیابی اضافه کنید باید از iOS 15 / iPadOS 15 یا جدیدتر استفاده کنند. نمی‌توانید فردی را اضافه کنید که از دستگاه اپل استفاده نمی‌کند.
  • مخاطب بازیابی شما باید احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) را برای حساب خود فعال کرده باشد.
  • شخص باید یک رمز عبور فعال در دستگاه خود داشته باشد.
  • مخاطب بازیابی شما باید حداقل 13 سال سن داشته باشد.

اگر گذرواژه حساب یا گذرواژه دستگاه خود را فراموش کردید، می توانید با مخاطب بازیابی خود (شخصی یا تلفنی) تماس بگیرید تا دوباره به حساب قفل شده خود دسترسی پیدا کنید.

آیا مخاطب بازیابی شما می تواند به داده های iCloud شما دسترسی داشته باشد؟

نه، نمی توانند. مخاطب بازیابی شما به اطلاعات شما دسترسی نخواهد داشت. تنها کاری که آنها می توانند انجام دهند این است که به بازیابی اطلاعات شما و بازگرداندن حساب شما کمک کنند.

یک مخاطب بازیابی به حساب iCloud iPhone و iPad خود اضافه کنید

مرحله ی 1: برنامه تنظیمات را در iPhone یا iPad خود اجرا کنید.

گام 2: حالا روی مال خود ضربه بزنید پروفایل اپل آیدی در بالا

مرحله 3: سپس انتخاب کنید رمز عبور و امنیت.

مرحله 4: انتخاب کنید بازیابی حساب.

گزینه بازیابی حساب iOS 15 را انتخاب کنید

مرحله 5: سپس ضربه بزنید یک مخاطب بازیابی اضافه کنید گزینه ای که در زیر قرار دارد کمک های بازیابی بخش.

روی گزینه Add contact to restore ضربه بزنید

مرحله 6: حالا اطلاعات روی صفحه را با دقت بخوانید و سپس ضربه بزنید یک مخاطب بازیابی اضافه کنید.

مرحله 7: یک مخاطب بازیابی را از دفترچه آدرس خود انتخاب کنید. اپل به شما امکان می دهد چندین مخاطب را برای بازیابی iCloud انتخاب کنید. همچنین شایان ذکر است که اگر بخشی از یک گروه اشتراک گذاری خانواده هستید، تمام مخاطبین واجد شرایط به طور خودکار روی صفحه ظاهر می شوند تا بتوانید به راحتی موارد دلخواه خود را انتخاب کنید.

اگر می خواهید سایر مخاطبین را انتخاب کنید، روی ضربه بزنید شخص دیگری را انتخاب کنید، مخاطبین خود را جستجو کنید و مخاطبین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله 8: ضربه زدن بعدی. اکنون iOS به شما امکان می دهد برای مخاطبین انتخاب شده پیامی ارسال کنید و به آنها اطلاع دهید که از قبل مخاطب بازیابی شما هستند. می‌توانید پیام تمام‌شده را ارسال کنید یا پیام را ویرایش کنید تا شخصی‌تر شود.

مرحله 9: ضربه زدن ارسال و سپس ضربه بزنید انجام شده به پایان رساندن

چگونه از مخاطب بازیابی برای دسترسی مجدد به حساب iCloud خود استفاده کنید

کمک به شخصی برای دسترسی مجدد به حساب iCloud قفل شده خود آسان است. همانطور که در بالا گفتم، آنها باید با شما تماس بگیرند تلفنی یا حضوری سپس باید یک کد بازیابی ایجاد کرده و آن را به اشتراک بگذارید.

مرحله ی 1: برای کمک به شخصی که با تماس با او برای بازپرداخت حساب خود را بازیابی کند، به تنظیمات برنامه در iPhone یا iPad خود، روی بنر Apple ID ضربه بزنید، انتخاب کنید رمز عبور و امنیت، و سپس بازیابی حساب.

گزینه بازیابی حساب iOS 15 را انتخاب کنید

گام 2: اکنون روی نام مخاطب خود ضربه بزنید.

مرحله 3. ضربه زدن یک کد بازیابی دریافت کنید. پس از ایجاد، می توانید آن را با دوست یا خانواده خود که حساب شما را مسدود کرده است به اشتراک بگذارید.

پس از وارد کردن کد، دوست / عضو خانواده شما می تواند رمز عبور خود را بازنشانی کند و دوباره به حساب iCloud خود دسترسی پیدا کند.

چگونه خود را به عنوان مخاطب بازیابی حذف کنید

نمی‌خواهید مخاطب بازیابی کسی باشید؟ مشکلی نیست، شما به راحتی می توانید تسلیم شوید.

مرحله ی 1: به برنامه تنظیمات در iPhone یا iPad خود بروید، نمایه خود را در بالای منوی اصلی انتخاب کنید، انتخاب کنید رمز عبور و امنیت، و ضربه بزنید بازیابی حساب.

گزینه بازیابی حساب iOS 15 را انتخاب کنید

گام 2: حالا روی نام فرد ضربه بزنید و فشار دهید مخاطب را حذف کنید.

اکنون دوست شما پیامی دریافت می کند که به آنها اطلاع می دهد که دیگر مخاطب بازیابی حساب آنها نیستید.

نحوه تنظیم کلید بازیابی برای حساب iCloud در iPhone و iPad

اگرچه کلید بازیابی برای بازگرداندن دسترسی به حساب iCloud قفل شده به همان اندازه قابل اعتماد است، چند نکته قابل توجه است.

  • هنگامی که کلید بازیابی را تنظیم کردید، تنها راه برای بازنشانی رمز عبور استفاده از دستگاه دیگری است که با Apple ID خود وارد آن شده اید یا با وارد کردن کلید بازیابی خود.
  • اگر زمانی کلید بازیابی خود را گم کنید و نتوانید به iPhone یا iPad خود دسترسی پیدا کنید، اپل نمی تواند به شما کمک کند حساب خود را بازیابی کنید.

مرحله ی 1: هدایت به تنظیمات برنامه در iPhone یا iPad خود، نمایه خود را انتخاب کنید، ضربه بزنید رمز عبور و امنیتو انتخاب کنید بازیابی حساب.

گام 2: حالا ضربه بزنید کلید بازیابی.

در iOS 15 گزینه بازیابی کلید را انتخاب کنید

مرحله 3: سوئیچ را به کلید بازیابی.

مرحله 4: اکنون یک پنجره پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد این عمل را تأیید کنید. ضربه زدن از کلید بازیابی استفاده کنید ادامه. سپس دستورات را دنبال کنید تا یک کلید بازیابی برای دستگاه خود ایجاد کنید و حتما آن را به خاطر بسپارید.

کلید بازیابی حساب iCloud را در iOS 15 تنظیم کنید

ایناهاش! در اینجا نحوه استفاده از سرویس کاملاً جدید بازیابی حساب iCloud برای دسترسی مجدد به حساب قفل شده خود در صورت نیاز وجود دارد. من روش تماس ریکاوری را ترجیح می دهم. اگرچه کلید بازیابی نیز موثر است، اما آن را به کسانی که در مدیریت کدهای مخفی مهارت ندارند یا تمایل دارند به راحتی چیزها را فراموش کنند توصیه نمی کنم.

نظر شما در مورد سیستم بازیابی حساب iCloud چیست؟ نظرات خود را به اشتراک بگذارید و همچنین روش مورد نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …

اخبار اپل
اکنون می توانید این شارژرهای Belkin و Otterbox MagSafe را مستقیماً از اپل خریداری کنید

شارژر GaN 70 واتی بلکین یک مورد جدید در فروشگاه اپل است. عکس: بلکین اپل از چهارشنبه شروع به فروش چندین لوازم جانبی دیگر از جمله شارژرهای قدرتمند و نسبتا مقرون به صرفه MagSafe از Belkin و OtterBox کرد. دیگر لوازم جانبی جدید در فروشگاه اپل شامل دوربین Eve Outdoor …