نقد دکتر برین: رویاهای عجیب وارد سرتان می شود


مجموعه جدید و هیجان انگیز علمی تخیلی در Apple TV + دکتر برین این هفته همچنان به کشف اسرار خود ادامه می دهد. سوون، متخصص مغز و اعصاب، به لطف “همگام سازی مغز” با همسرش و یک منبع غیرمنتظره، به شکل کامل جنایاتی که زندگی خانواده اش را گرفت، نزدیک است.

در همین حال، تعدادی از سوالات در هوا معلق است. این کارآگاه خصوصی کیست که به سوون در یافتن پاسخ کمک می کند؟ مرد خاطرات جائی کیست؟ و چه کسی هنوز زنده است – و چه کسی واقعاً مرده است؟

دکتر برین نقد و بررسی: “فصل 2”

وقتی سوون (با بازی سان-کیون لی) اولین دور جلسات همگام سازی مغز خود را برای برقراری ارتباط با همسرش در کما، جییی (یو یونگ لی) امتحان می کند، چیزی که می بیند مانند یک رویای بد به نظر می رسد. او او را در اتاق خوابشان می بیند، ابتدا شاد و دوست داشتنی، سپس در مورد پسرشان دویون (جونگ شی اون) وحشت زده است، سپس خشمگین است زیرا سوون او را رها کرده تا بمیرد.

سپس سوون در یک اتاق قرمز رنگ است که به چیزی شبیه حمام خون تبدیل می شود و از آنجا بیرون می آید و شبیه پیرزنی در اتاق 237 در هتل اورلوک است. او با وحشت از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که عملکردهای حیاتی جییی واقعی در حال افزایش است زیرا زن در کما دچار نوعی تشنج می شود.

از دنیاهای رویایی گرفته تا تحقیقات قتل

ستوان چوی (سو جی هی) دوباره می آید تا درباره قتل یکی از دوستان جی بپرسد و او چیزی را برای ما فاش می کند: جی قبل از غرق شدن سعی کرد خودکشی کند که او را در کما گذاشت. البته سوون پاسخی به اتهامات خود دارد – باور نکردنی محیط خانه پیچیده ای که او برای مراقبت دائمی از Jaeyi در حالی که او بیهوش است در نظر گرفته است. اگر می خواست او را بکشد، چرا این همه دردسر را پشت سر گذاشت؟

پلیس درست به موقع می رود تا سوون دچار توهم شود، نوعی تکه خاطره که در اثر هماهنگ سازی در مغزش باقی مانده است. او جونکی لیم (کیم جو هون)، مردی که پلیس مظنون است او را کشته است، با دختر کوچکش هیجین می بیند. سوون به دنبال Kangmu (هی سونگ پارک)، یک کارآگاه Junky است که برای تحقیق در مورد Sewon استخدام شده است.

جونکی به جائی نزدیک شده بود (آنها با هم آشنا شدند زیرا فرزندانشان در همان مدرسه با نیازهای ویژه درس می خواندند). و هنگامی که او تصادف کرد، جونکی به طور طبیعی تصور کرد که سوون سعی کرده به او صدمه بزند. اکنون که جونکی مرده است، سوون اطلاعاتی را می‌خواهد که کانگمو آموخته است، یعنی ماهیت رابطه بین Jaeyi و Junki، نحوه ملاقات آنها و اینکه آیا تجارب مرگ / نزدیک به مرگ آنها مرتبط است یا خیر.

کانگمو سوون را به خانه جونکی می برد و او بار دیگر به خاطر حافظه شخص دیگری حمله می کند و این بار مرگ جونکی را می بیند که انگار در راهرو برای او اتفاق می افتد. سوون بیشتر و بیشتر هیجین را در جریان غیرقابل کنترل خاطراتی که از مغز همسرش دریافت می کند، می بیند و شاهد لحظه ای است که دختر کوچک به جییی می گوید که دویون نمرده است. و سپس گربه تازه مرده را در حیاط جونکی پیدا می کند. شاید حیوان خانگی اطلاعاتی داشته باشد که ارزش همگام سازی را داشته باشد …

اگر این قسمت یک فیلم نوآر است، این قسمت یک معما است

در سال 2018 کارگردان کاتالانی Jaume Cole-Serra (Sallows, Jungle Cruise) کارگردانی قسمت آزمایشی یک برنامه تلویزیونی کوتاه به نام رویاها برای کارآگاهی که از طریق نرم افزار حل رمز و راز به دنیای رویاها فرستاده می شود. این تنها یک فصل به طول انجامید، بنابراین ما هرگز نتوانستیم پتانسیل کامل کارگردانی با سبک بصری واقعاً خاص را ببینیم که توهمات و کابوس‌ها را هفته به هفته در تلویزیون کارگردانی می‌کند.

دکتر بریناز دیگر ویژگی های ظریف آن، در نهایت تحقق این پتانسیل است. فیلمنامه نویس / کارگردان سریال کیم جی وون ممکن است در درجه اول کارگردانی با خط سورئال در نظر گرفته نشود. او در کارگردانی کارهای خارق العاده تنبل نیست. اما اگر هیچ چیز دیگری نباشد، امنیت او چیزی است که زبان رویاهای او را بسیار فریبنده می کند. شما آنقدر به دنیای واقعی اعتماد دارید که تهاجمات دنیای رویا را شبیه تهاجمات واقعی کنید، خیانت به ثبات.

قسمت این هفته احتمالاً کمی کندتر از آن است دکتر برینیک خلبان حیرت انگیز است، اما نه کمتر فریبنده. در واقع، در حین تماشای آن، اینترنت من همچنان از کار می‌افتد، بنابراین برای هر قسمت بسیار بیشتر از 49 دقیقه طول کشید تا آن را تمام کنم، اما پرواز کرد از دیدن چنین قدمی در تلویزیون بسیار نادر است. (یک سریال علمی تخیلی دیگر در Apple TV +, پایه، به آن نزدیک می شود، اما این نمایش واقعاً گاهی اوقات فقط یک اکشن است.) دکتر برین یک تکانه تسلیم ناپذیر را نشان می دهد، جایی که هر بزرگنمایی و پانوراما شما را به دالان تنش، حسرت دست دوم و بی اعتمادی، مناظر و صداهای باورنکردنی می کشاند.

کارگردان با کنترل کامل

اپیزود این هفته که به سادگی «فصل 2» نام دارد، نشان می‌دهد که سر کارگردان کیم جی وون روی کابوس‌ها و رویاهایی که سوون استراق سمع خواهد کرد، متمرکز شده است. شخصیت مورد علاقه من از سریال تا اینجای کار زمانی است که پس از تغییر خلق و خوی ناگهانی، جییی خود را به دیوار می اندازد، اما ترکید. دیوار پشت او قبل از اینکه کاملاً به اتاق قرمز حرکت کند، به یک تصویر خیس تبدیل می شود، جایی که سوون همسرش را می بیند که از یک حوضچه خون بیرون می آید.

معلوم می‌شود که بسیار تکان‌دهنده است، زیرا زبان بصری مورد استفاده نمایش را تحریف نمی‌کند، بنابراین واقعاً احساس می‌کنید که یک شکست منطقی خزنده حواس شما را گرفته است.

بعداً وقتی چوی با سوون تماس گرفت و گفت که او مرد است اندیشه ها Kangmu یک کلاهبرداری است، و سپس وجود دارد به در می زند… باعث ایجاد لرز

دکتر برین من را در فضایی قرار می دهد که برای من ارزش قائل هستم، که ممکن است برای اولین بار در حین تماشا با آن مواجه شده باشم یا هانری ژرژ کلوزو اهریمنی یا آخرین چرخش در بازسازی گور وربینسکی حلقهجایی که چیزی غیرممکن و وحشتناک اتفاق افتاده است و اکنون واقعیتی جدید در آن سوی در است، فقط چند قدم دورتر از شما. نمی تواند، تو نباید، واقعی باش، اما هنوز لعنتی.

کیم در مورد ویژگی های مشترک خود صادق است (در زیر به فیلم نوآر اشاره می شود در حالی که جسد جانکی را به چوی نشان می دهد) و بنابراین او شما را برای آنچه در آینده است آماده می کند. او منصفانه بازی می کند و هنوز هر ایده دراماتیکی را از طریق طراحی صدای خبره، کادربندی و حرکت دوربین محقق کنید. سی دکتر برین، به دست کارگردان بزرگی می افتیم که بهترین کارش را انجام می دهد.

دارم تماشا میکنم دکتر برین در Apple TV +

قسمت های جدید Dr. Brain روز پنجشنبه در Apple TV + می آید.

رتبه بندی: TV-MA

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: درباره فرم کلاسیک روانگردان تاب هوپر، بر کارگردان 25 فیلم بلند و نویسنده بیش از 300 مقاله ویدیویی که می‌توانید در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
گزارش می‌گوید که ارتقای بزرگ اپل OLED 2024 اپل به چیزی بیش از Pro می‌رسد

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل می‌تواند نسل دوم آی‌پدهای OLED را در اواخر سال 2024 و پس از شایعه‌های منتشر شده OLED iPad Pro جدید خود عرضه کند. اطلاعات The Elec در این هفته ادعا می کند که Samsung Display در حال کار بر روی مذاکره برای عرضه …

مک بوک ایر 13 اینچی با M2
اخبار اپل
M2 MacBook Air در 15 جولای عرضه خواهد شد

مک بوک ایر 13 اینچی با M2 عکس: اپل طبق گزارش ها، مک بوک ایر جدید و شیک اپل M2 از 15 جولای به فروش می رسد. در WWDC22 اعلام شد، پیش‌سفارش‌های ایر بازطراحی‌شده باید در ۸ جولای، یک هفته قبل از عرضه خرده‌فروشی آغاز شود. پیش‌سفارش‌های مک بوک ایر …

Apple Arcade
اخبار اپل
سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای به Apple Arcade می آیند

مشترکین اپل آرکید دارای سه اپ استور بزرگ جدید در ماه جولای هستند که مجموعه ای از عناوین خود را برای اولین بار در اپل آرکید خواهند داشت. با انتشار نسخه‌های Apple Arcade بازی‌های محبوب اپ استور، اپل به گیمرها این فرصت را می‌دهد تا از عناوین موجود با حذف …