چگونه از اعلان تماس های ورودی آیفون در هنگام فعال شدن حالت فوکوس جلوگیری کنیم

iOS 15
اخبار اپل


حالت فوکوس همچنان یکی از بهترین ویژگی های iOS 15 برای آیفون است. این یک نسخه بهبود یافته از DND با بسیاری از گزینه های سفارشی سازی است. حالت فوکوس به شما این امکان را می دهد که با بی صدا کردن انتخابی اعلان ها بر اساس فعالیتی که انجام می دهید یا زمان روز، محیطی بدون حواس پرتی ایجاد کنید. اگر اعلان تماس‌های دریافتی را دریافت می‌کنید، حتی زمانی که فوکوس فعال است، در اینجا تغییراتی وجود دارد که باید برای متوقف کردن آنها انجام دهید.

می‌توانید چندین نمایه Focus را بر اساس نیاز خود ایجاد کنید و فهرست برنامه‌ها و مخاطبین را سفارشی کنید تا زمانی که با هر نمایه مشغول هستید به شما اطلاع دهند. چک لیست زیر را مرور کنید و تغییرات لازم را برای جلوگیری از دریافت هشدار تماس های دریافتی هنگام فعال شدن فوکوس در آیفون انجام دهید.

1. مطمئن شوید که حالت فوکوس غیرفعال نیست

حالت فوکوس را فعال کنید

حالت فوکوس با سه نوع اتوماسیون بر اساس زمان، مکان و برنامه در حال اجرا در دسترس است. این بدان معناست که کاربران می توانند اعلان ها را بر اساس زمان، مکان و برنامه ای که در آیفون باز می کنند فعال و غیرفعال کنند.

این امکان وجود دارد که شما حالت فوکوس را در شب فعال کرده باشید و پس از یک قانون اتوماسیون که توسط شما تعیین شده است، سیستم به طور خودکار آن را غیرفعال کند.

از گوشه سمت راست بالای آیفون خود به پایین بکشید تا Control Center را باز کنید و مطمئن شوید که فوکوس فعال است. کسانی که از آیفون‌های قدیمی‌تر با دکمه فیزیکی هوم استفاده می‌کنند، می‌توانند انگشت خود را از پایین به بالا بکشند تا مرکز کنترل نمایان شود.

یا می توانید به تنظیمات و مطمئن شوید که حالت فوکوس فعال است.

2. گزینه “Allow notifications” را در حالت فوکوس علامت بزنید

ممکن است برای برخی از مخاطبین در نمایه فوکوس استثناهایی ایجاد کرده باشید زیرا نمی‌خواستید تماس‌های آن‌ها را از دست بدهید، حتی زمانی که اعلان‌ها بی‌صدا هستند.

باید تغییراتی را در حساب Focus خود ایجاد کنید تا وقتی فعال شد، تماس دریافت نکنید. برای حذف مخاطبین، مراحل زیر را دنبال کنید اجازه تماس منو.

مرحله ی 1: بازش کن تنظیمات برنامه آیفون و رفتن به تمرکز منو.

گام 2: یک نمایه فوکوس انتخاب کنید که به شما امکان می دهد تماس های ناخواسته را ارسال کنید.

مرحله 3: قابل اعتماد و متخصص اعلان های مجاز منو و انتخاب کنید مردم.

مرحله 4: حذف مخاطبین از افراد مجاز لیست کنید تا وقتی حالت فوکوس فعال می شود نتوانند با شما تماس بگیرند.

مخاطبین را از فوکوس حذف کنید

3. از منوی Allow calls “None” را انتخاب کنید

در حالت فوکوس، گزینه ای برای دریافت تماس از آن وجود دارد موارد دلخواه یا تمام مخاطبین. شما باید آن را تغییر دهید هيچ كس بنابراین هیچ شانسی برای دریافت اعلان تماس های دریافتی از کسی وجود ندارد.

مرحله ی 1: بازش کن تنظیمات برنامه آیفون و رفتن به تمرکز حالت سپس نمایه فوکوس را انتخاب کنید.

گام 2: مطبوعات مردم زیر اعلان های مجاز منو.

مرحله 3: بازش کن تماس می گیرد از جانب و انتخاب کنید هيچ كس از منوی زیر

حالا آیفون شما در حین تماس ورودی زنگ نمی‌زند، مهم نیست چه کسی با شما تماس می‌گیرد.

اجازه تماس از طرف کسی خارج از تمرکز را ندهید

4. «Allow Recurring Call» را غیرفعال کنید

به دلایل امنیتی، iOS به چندین تماس اجازه می دهد تا Focus آیفون را دور بزند. معمولا توصیه می کنیم این گزینه را غیرفعال نکنید. ممکن است شخصی برای توضیح تماس های مکرر به کمک فوری نیاز داشته باشد.

اگر مطمئن هستید که دوستان یا خانواده شما نیستند، بلکه بازاریاب‌های تلفنی سعی می‌کنند با فعال شدن حساب Focus با شما تماس بگیرند، می‌توانید سوئیچ Repeat Calls را غیرفعال کنید. اینگونه است.

مرحله ی 1: بازش کن تنظیمات برنامه و ضربه بزنید تمرکز. سپس نمایه فوکوس مورد استفاده خود را باز کنید.

گام 2: قابل اعتماد و متخصص اعلان های مجاز، انتخاب کنید مردم را برگه و باز کنید تماس از منو.

مرحله 3: از کار انداختن تماس های تکراری را مجاز کنید از جانب تماس های تلفنی منو.

اکنون وقتی حالت فوکوس روشن است، تماس های تکراری دریافت نخواهید کرد.

تماس های تکراری را غیرفعال کنید

5. اشتراک گذاری دستگاه را فعال کنید

این گزینه برای کسانی که در یک اکوسیستم کامل اپل زندگی می کنند اعمال می شود. هنگامی که حالت فوکوس را در iPad یا Mac فعال می کنید، به طور خودکار در سایر دستگاه های اپل متصل به همان حساب فعال می شود.

فرض کنید در حال کار بر روی iPad یا Mac هستید و حساب Work Focus را فعال کنید. اگر اشتراک گذاری دستگاه های مختلف گزینه غیرفعال است، iCloud همان حالت فوکوس را در آیفون روشن نمی کند. در این صورت ممکن است تماس های آیفون دریافت کنید. برای فعال کردن حالت فوکوس یکسان در همه دستگاه‌هایتان، باید اشتراک‌گذاری بین دستگاه‌ها را فعال کنید.

برای این کار، باز کنید تنظیمات برنامه، ضربه بزنید تمرکز، و فعال کنید اشتراک گذاری دستگاه های مختلف تعویض.

6. تماس های برنامه های رسانه های اجتماعی را غیرفعال کنید

اگر به برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند واتس‌اپ، تلگرام یا مسنجر اجازه ارسال اعلان‌های فوکوس را داده‌اید، همچنان از این برنامه‌ها در آیفون خود تماس دریافت خواهید کرد.

iOS تماس‌های واتس‌اپ، تلگرام و اسکایپ را به‌عنوان اعلان‌های معمولی در نظر می‌گیرد. باید این برنامه ها را از حساب Focus خود حذف کنید.

هدایت به برنامه تنظیمات، مطبوعات تمرکزو a را انتخاب کنید نمایه تمرکز. سپس ضربه بزنید برنامه های کاربردی مجاز منو و حذف برنامه های شبکه های اجتماعی از لیست.

از این پس، از واتس اپ یا دیگر برنامه های پیام رسانی فوری دیگر تماسی دریافت نخواهید کرد.

حذف برنامه ها از فوکوس

استفاده از حالت های فوکوس وقتی هنوز در آیفون خود تماس دریافت می کنید، چه فایده ای دارد؟ این می تواند منجر به حواس پرتی و چندین ساعت غیرمولد شود. سناریوهای احتمالی بالا را در نظر بگیرید و وقتی فوکوس در آیفون فعال است، دیگر دریافت تماس را متوقف کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
4 برنامه عالی مک برای افزایش بهره وری شما در سال جاری

با سال جدید فرصت‌های جدید و فرصتی برای دستیابی به مجموعه‌ای از اهداف جدید هیجان‌انگیز است. خواه مال شما شخصی باشد یا حرفه ای، همه ما می توانیم از راهی برای به حداکثر رساندن زمان خود استفاده کنیم – و برنامه های بهره وری بهترین راه برای انجام آن هستند. …

اپ استور
اخبار اپل
لایحه سنا Greenlights، که اجازه بارگذاری جانبی برنامه های iOS را می دهد

ارسال شده توسط Chandraveer Mathur در 20 ژانویه 2022 در فروشگاه App در یک پیروزی برای نهادهایی که امیدوارند شرکت‌های فناوری بزرگ را تحت نظارت خود قرار دهند، کمیسیون قضایی سنای ایالات متحده یک مقررات ضد انحصار را تصویب کرد که اپل را ملزم می‌کند اجازه بارگذاری جانبی برنامه‌ها را …

اخبار اپل
نامزد انتشار نشان می دهد که iOS 15.3 فقط رفع اشکال خواهد بود

حتی کامپیوترهای مک نیز ممکن است تحت تاثیر بدافزار قرار گیرند. مخصوصاً وقتی اپل آن را محضری می کند!گرافیک: Ed Hardy / Cult of Mac اپل نامزد انتشار iOS 15.3 و همچنین معادل iPadOS را برای توسعه دهندگان در روز پنجشنبه اعلام کرد. با کمال تعجب، اینها فقط رفع اشکال …