گوگل در دعوای حقوقی که متهم به ردیابی کاربران سافاری بدون رضایت بود، پیروز شد

اخبار اپل


امروز، دادگاه عالی بریتانیا در پرونده ای رای داد که گوگل را به ردیابی کاربران بدون رضایت آنها در مرورگر سافاری آیفون متهم کرد. دادگاه تجدیدنظر موتور جستجو را علیه این دعوی بازگرداند و یک دعوای دسته جمعی را که به دنبال غرامت 3.2 میلیارد پوندی (تقریباً 4.3 میلیارد دلار) از Google برای میلیون ها کاربر متاثر از شیوه های ردیابی آن بودند، مسدود کرد.

این دعوای مهم توسط یک فعال حقوق مصرف کننده و مدیر سابق شرکت رهبری شد سازمان بهداشت جهانی؟ مجله، ریچارد لوید. این ادعا می‌کند که بین سال‌های 2011 تا 2012، گوگل به‌طور مخفیانه داده‌های بیش از 5 میلیون کاربر آیفون را جمع‌آوری کرده و تنظیمات امنیتی پیش‌فرض Safari را که از ردیابی تاریخچه مرور اینترنت جلوگیری می‌کند، دور می‌زند. علاوه بر این، این ادعا ادعا می‌کند که Google از داده‌های به‌دست‌آمده به‌طور غیرقانونی برای مقاصد تجاری استفاده کرده است. دادگاه عالی لندن در ابتدا تلاش های لوید برای شکایت از گوگل را رد کرد، اما دادگاه استیناف خلاف آن رای داد. گوگل متعاقباً این پرونده را به دادگاه عالی تجدید نظر کرد. اکنون شکایت وی تایید شده است.

قاضی خاطرنشان کرد که ادعای غرامت برای میلیون ها مصرف کننده “رسمی” است و این پرونده به نمایندگی از افرادی عمل می کند که چنین اقدام دادگاهی را مجاز نکرده اند. او خاطرنشان کرد که باید از صلاحدید خود (که توسط قانون 19.6 (2) CPR اعطا شده است) با امتناع از پیگیری اقدام به عنوان یک اقدام نمایندگی استفاده کند. به علاوه. او این ادعا را به عنوان “یک محاکمه رسمی از طرف افرادی که مجوز آن را نداده بودند” توصیف کرد. وی افزود: ذینفعان از مزایای اعطایی حامیان مالی و وکلا خواهند بود.

لوید به دنبال آن بود که شکایت دسته جمعی را گسترش دهد تا شامل غرامت برای سوء استفاده ادعایی گوگل از داده های جمع آوری شده، علیرغم فقدان خسارات مالی برای افراد آسیب دیده شود. لوید در مورد شکایت تایید شده گوگل گفت: “ما به شدت ناامید هستیم که دیوان عالی نتوانسته است به اندازه کافی از مردم در برابر گوگل و سایر شرکت های فناوری بزرگ که قانون را زیر پا می گذارند محافظت کند. وکیل لویدز نیز دیدگاه مشابهی را بیان کرد و آن را “روز غم انگیزی خواند که حرص و آز شرکتی بر حق ما برای حفظ حریم خصوصی ارزش گذاری می شود.”

در همین حال، گوگل این تصمیم را تحسین کرد و گفت که به جای حفظ حریم خصوصی افراد، بر زیرساخت ها و محصولات تمرکز کرده است. گفته می شود که این ادعا مربوط به رویدادهایی است که یک دهه پیش رخ داده و از آن زمان تاکنون مورد بررسی قرار گرفته است. کنفدراسیون صنایع بریتانیا نیز این تصمیم را ستود. این بیانیه می‌گوید حل و فصل دعاوی حقوقی همچنان سرمایه‌گذاری را متوقف می‌کند و بر شرکت‌ها در سراسر اقتصاد تأثیر می‌گذارد.

شکایت لوید علیه گوگل در مورد همین موضوع، که در ایالات متحده تنظیم شده بود، در آگوست 2012 حل و فصل شد. برخلاف روند رسیدگی های بریتانیا، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده گوگل را به استفاده از کوکی ردیابی تبلیغات در تبلیغات خود مجرم تشخیص داد. شبکه DoubleClick در سافاری. در آن زمان، گوگل به کاربران سافاری اطلاع داد که تنظیمات پیش فرض مرورگر، کوکی را مسدود می کند. FTC غول جستجو را به پرداخت 22.5 میلیون دلار جریمه محکوم کرده است.

از آنجایی که دادگاه عالی بریتانیا طرف گوگل است و FTC علیه آن حکم می کند، به نظر شما گوگل اشتباه می کند یا خیر؟ خوشحال می شویم نظرات شما را در نظرات زیر بخوانیم!

[Via Reuters]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

AirPods خود را بدون اتصال به برق شارژ کنید
اخبار اپل
صفحه اشتراک آیفون اپل اکنون برای استفاده و خواندن بسیار ساده تر است

اپل صفحه اشتراک‌ها را در آیفون و آیپد به‌روزرسانی کرده است و استفاده و خواندن آن‌ها را آسان‌تر کرده است. این تغییر در iOS 15 و iPadOS 15 ایجاد شده است، بنابراین در همه بهترین آیفون ها و آیپدهای اپل در دسترس خواهد بود. همانطور که توسط MacRumors اشاره شده …

اخبار اپل
فیزیکال می خواهد تاب بخورد، اما همه احمق هستند [Apple TV+ recap] ★★ ☆☆☆

این هفته در Apple TV + اپرا ایروبیک فیزیکی، مرشد خودیاری ستاره‌اش یک تخته سفید می‌خرد و نمایش خود به عقب می‌افتد. پس از یک نمایش امیدوارکننده در هفته گذشته، فیزیکی به بدترین تمایلات خود باز می گردد. دنی هنوز به طرز غیر قابل تحملی مدعی و خودخواه است. شیلا …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
NFL Sunday Ticket در اپل اکنون نزدیکتر از همیشه است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از سه شرکتی است که برای بلیط یکشنبه NFL پیشنهاد داده و منتظر پاسخ هستند. از CNBC در روز جمعه: دیزنی، اپل و آمازون همگی پیشنهادهایی را برای تبدیل شدن به مالک جدید حقوق پخش بسته یکشنبه بلیط خارج از بازار لیگ …