The Shrink Next Door چرخشی زشت به کمدی می دهد [Apple TV+ review]


اپل تی وی + کمدی The Shrink Next Door این هفته یک قدم به سوی هرج و مرج و یک قدم از آشتی برمی دارد. مارتی و روانپزشکش آیک یک تجارت مشترک راه اندازی می کنند، به این معنی که آنها از نظر مالی با یکدیگر در ارتباط هستند. مارتی بالاخره تسلیم خواسته های همه نشد، اما آیک آنجاست تا وارد عمل شود و جایگزین هر فرد خواستار زندگی مارتی شود.

این قرار نیست پایان خوبی داشته باشد.

The Shrink Next Door نقد و بررسی: بنیاد

مارتین مارکوویتز (با بازی ویل فرل) سرانجام فیلیس (کاترین هان) را از زندگی خود حذف کرد. او با این توهم کار می کرد که اختلافاتشان را اصلاح خواهند کرد (مخصوصاً با نزدیک شدن به تولدش)، اما ژست نسبتاً سادیستی در مورد مشکلاتش دریافت کرد. مارتین یک کارت پر از سر برای او می فرستد. به ویژه سر او از تمام عکس هایی که در خانه اش داشت جدا شده بود. مارتین هنوز در مورد آن احساس ناراحتی می کند، اما او این کار را می کند من کردم دزدی از او و آیک می گوید که برای او خوب است.

در این میان، دکتر آیک هرشکوپف (پل راد) مشکلات خانوادگی خودش را دارد. همسرش بانی (کیسی ویلسون) دوقلو داشت (متاسفانه آیک دو دختر) و او نمی خوابد. بانی از او می خواهد که بیشتر کمک کند و او نمی تواند / نمی تواند. این باعث ایجاد شکاف بزرگتر از حد معمول می شود و آیک نیز نگران وضعیت مالی خود است.

البته او برای آن برنامه دارد. او اجازه می‌دهد به شیوه‌ای کلاسیک دستکاری‌کننده، این موضوع از بین برود که شاید آنچه مارتی با خودش دارد، منحرف کردن حواس او از موقعیت فیلیس باشد. شاید با راه اندازی یک بنیاد. البته، آیک می گوید، او همیشه می خواست یکی را شروع کند. شاید این دو با هم وارد شوند؟

همانطور که اتفاق می افتد، حتی بدون پایه و اساس، مارتی یک حواس پرتی کاملاً جدید به شکل هانا (کریستینا ویدال میچل)، دختر جدیدی در فروشگاه قاب فروشی که او بازدید می کند، دارد. آن دو بلافاصله موافقت کردند و مارتی او را به بیرون دعوت کرد که برای مرد معمولاً خجالتی بسیار بود. او می‌خواهد او را به پیاده‌روی ببرد، اما آیک به یک ایده درخشان می‌پردازد: چرا به کسب‌وکار جشن سالانه Pen Gala نروید. آیک قبلاً این ایده را برای مارتی به عنوان راهی برای معرفی بنیاد خود منتشر کرد. در حالی که مارتی در ابتدا می خندید، اما اکنون او این را راهی برای تحت تأثیر قرار دادن هانا می بیند و در نهایت تسلیم می شود – با وجود هزینه ورودی 6000 دلاری.

او مغز عمل است

اینجاست که چرخ ها برای مارتی و آیک از ماشین بیرون می آیند. همه در فروشگاه مارتی از آیک و قوانین و ایده های جدید او متنفرند. ملاقات با هانا موفقیت هیجان‌انگیزی نیست که آیک وعده داده بود (علی‌رغم موسیقی محلی‌ها در قالب یک گروه موسیقی خانگی)، به ویژه به این دلیل که هانا می‌بیند که آیک اعتبار تمام پولی را که مارتی برای شب باقی گذاشته است، می‌پذیرد.

علاوه بر این، آیک مارتی را متقاعد می‌کند که برای بیسبال میکی مانتل به عنوان راهی برای نامگذاری بنیاد یارون خود، پیشنهاد بدهد، اما البته این فقط به این دلیل است که آیک توپ را می‌خواهد. او پیشنهاد دادن به قهرمانان بزرگی مانند اد کخ (تونی آباتمارکو)، اندی وارهول (کوین مایکل براون) و رجی جکسون (کیث چندلر) را به پایان رساند – و 20000 دلار برای توپ خرج کرد. مارتی وقتی متوجه می شود که چقدر در شرف از دست دادن است، دچار حمله قلبی می شود.

آیک او را سوار آمبولانس می‌کند و نجاتش می‌دهد، اما دلیل مرگش نیز اوست (واقعیتی که مارتی نادیده می‌گیرد). آیک می بیند که هانا می داند که او در زندگی مارتی چه فرد سمی است، بنابراین او پشت سر او می رود تا آنها را از هم جدا کند و او را به عنوان یک مشکل سلامتی معرفی می کند.

نقطه عطف؟

اینجاست که The Shrink Next Door کار وجود خواهد داشت زیاد بازگشت از سادیسمی که آیک از طرف مارتی مرتکب می شود، برایم سخت است. تا کنون، شک و تردیدهای خوبی در مورد نیات آیک وجود داشته است. اما در این قسمت با عنوان The Foundation سرانجام فیلمنامه نویسان دستان خود را تکان می دهند.

آیک آشکارا و مخفیانه از مارتی پول می دزدد. او همه دوستان، خانواده و کارمندان مارتی را از خود دور می کند. علاوه بر این، او در مورد همه چیز بیش از هر چیز دیگری، به خصوص با بانی، یک جورهایی گنگ است. این اپیزود واقعاً تأثیرات رفتار آیک را نشان می دهد (او تقریباً مارتی را می کشد) و هیچ توهمی در مورد اینکه او چه آدم بدی است وجود ندارد. اما نمایش او از راد، رنجش محبت روانی او و فیلمنامه نویسانی که او را از پستی دور نگه می دارند، تماشای این نمایش را دشوار می کند.

چهار قسمت از این سریال محدود باقی مانده است که “الهام گرفته از” اتفاقات واقعی است و به نظر می رسد خیلی بد و ناخوشایند برای گذراندن مدت طولانی با دکتر آیک، با توجه به اینکه می دانیم که این به این پایان می رسد که مارتی هیچ چیز نداشته باشد و آیک همه چیز داشته باشد، صرف نظر از انتقامی که در راه است.

لذت های کوچک نمایش در حال حاضر آنقدر هیجان زده ام نمی کند که ببینم بعداً چه اتفاقی می افتد، وقتی می دانم که پویایی اجتماعی دردناک و کمدی دراماتیک خواهد بود. نمی‌دانم در دلم این است که ببینم مارتی همچنان اذیت می‌شود. منظورم این است که قرار است این کار را انجام دهم، اما خیلی هیجان زده نیستم.

دارم تماشا میکنم The Shrink Next Door در Apple TV +

قسمت های جدید از The Shrink Next Door روز جمعه در Apple TV + می آیند.

رتبه بندی: TV-MA

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: درباره فرم کلاسیک روانگردان تاب هوپر، بر کارگردان 25 فیلم بلند و نویسنده بیش از 300 مقاله ویدیویی که می‌توانید در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار اپل
بهترین جایگزین برای Apple AirPods 2022

بهترین جایگزین های Apple AirPods من بیشتر 2022 ایرپادهای اپل همراهی فوق العاده برای iPhone، iPad یا Apple Watch شما هستند، با جفت شدن فوق العاده سریع، عملکرد عالی با کنترل های لمسی و دسترسی به سیری. AirPods قطعا برای بسیاری از طرفداران آیفون جذاب خواهد بود، اما این بدان …

اخبار اپل
اینستاگرام دید محتوای “بالقوه مضر” را کاهش می دهد و شروع به آزمایش ویژگی اشتراک می کند

اینستاگرام اعلام کرده است که اکنون برای کاهش دید محتوایی که آن را «بالقوه مضر» می‌داند، اقدام خواهد کرد. این پلتفرم در حال حذف پست‌هایی است که قوانین انجمن خود را نقض می‌کنند، اما این حرکت به کاهش دید پست‌هایی که در ناحیه خاکستری ضرب المثل هستند و ممکن است …

اخبار اپل
Beats Fit Pro را با کمترین قیمت با 46 دلار دریافت کنید

اکنون فقط 153.11 دلار – کاهش از 199.99 دلار – برای مدت زمان محدود.عکس: اپل Beats Fit Pro که در نوامبر گذشته معرفی شد، دارای صدای فراگیر با ردیابی سر پویا، تراشه Apple H1 برای جفت شدن سریع و آسان و کاهش نویز فعال است. مال خود را با کمترین …