آواز قو یک داستان علمی تخیلی هوشمندانه است که به درستی انجام شده است [Apple TV+ review]

اخبار اپل


درست قبل از پایان سال، Apple TV + یک عنصر معتبر دیگر برای فشار دادن دارد. یک فیلم علمی تخیلی جدید آهنگ قو این فیلم دارای چندین برنده اسکار ماهرشالا علی و چندین نامزد اسکار گلن کلوز است.

آهنگ قو که در روز جمعه از Apple TV + پخش می شود چند چیز است: یک درام الهام بخش درباره این بیماری، یک تمثیل علمی تخیلی زیبا، یک فیلم شبیه سازی شده و اولین نمایش بلند کارگردان فیلم کوتاه برنده اسکار بنجامین کلیری.

خیلی زود بعد از هوم تام هنکس می رسم فنچ، بینندگان را می توان برای آماده شدن برای بدترین بخشش بخشید. خوشبختانه نیازی نیست.

آهنگ قو مرور

گرافیست مشهور کامرون ترنر در حال مرگ است. کامرون (با بازی ماهرشالا علی که برنده جایزه اسکار شد مهتاب و کاغذ سبز) نمی تواند یا نمی خواهد به همسرش پاپی (نائومی هریس) و پسرشان کوری (دکس ری) بگوید. خانواده به تازگی دچار یک تراژدی شده بودند که برادر پاپی آندره (نیاشا هاتندی) به طور ناگهانی درگذشت و کامرون می ترسید با خانواده اش در مورد آماده شدن دوباره برای مرگ به این زودی صحبت کند.

با این حال، او فکری دارد که به راه حلی گران قیمت و ناخوشایند برای مشکلاتش تبدیل شده است. شرکتی به نام Arra وجود دارد که توسط خیرخواه دکتر جو اسکات (گلن کلوز) اداره می شود، که می تواند یک نسخه تکراری عالی برای شما ایجاد کند. یک روز کلون از خواب بیدار می شود و فکر می کند شما هستید. خانواده ات عاقل تر نیستند و می توانی بروی و با آرامش در جایی بمیری.

کلون کردن یا عدم کلون کردن؟

او البته مشکوک است و هنوز هم از شوکه شدن خبر مرگش بسیار ناراحت است. بنابراین وقتی بدن خود را دو برابر می بیند، تقریباً بلافاصله کنار می رود. او فکر می کند که پاپی باید حرفی برای گفتن داشته باشد. اما همانطور که دکتر اسکات اشاره می کند، لحظه ای که او به او می گوید، همان است او تصمیم او نیست او بار انتخابی بسیار بزرگ برای پاپی را به دوش می کشید.

اگر او برای معاوضه برود، می‌داند که با موجودی که شبیه شوهرش است از خواب بیدار می‌شود، اما اینطور نیست. این بهترین کار نیست که دو ثانیه بعد از اینکه به او بگویید در حال مرگ هستید، با همسرتان روبرو شوید. برای افزایش دردسر، پاپی دومین ماه است که فرزند دوم خود را باردار است.

با این حال، کامرون نمی تواند به طور کامل این ایده را کنار بگذارد. با اصرار دکتر اسکات، او با کیت (آکوافینا)، یک مشاور املاک و مستغلات که او هم تکراری است (اگرچه او هیچ ایده ای ندارد) ملاقات می کند. او برای کامرون انسان مناسبی به نظر می رسد، اما این او را نیز می ترساند.

سپس ملاقات می کند واقعی کیت، که در قلمرو تأسیسات مخفی آرا در اعماق جنگل زندگی می کند. او نگاه می کند زیاد از اینکه جانش را رها کرده عصبانی است. هر چه کامرون زمان بیشتری را صرف تماشای سازگاری دو نفره خود با زندگی کند، بیشتر می شود. آیا او واقعاً می تواند از پس آن بربیاید؟

دو برابر دیدن

گلن کلوز نقش یک دانشمند دیوانه مهربان را بازی می کند آهنگ قو.
عکس: Apple TV +

مثل همیشه با تمثیل های مفهوم عالی، آهنگ قو برای درگیر شدن با متن به درجه بی اعتمادی بالاتر از حد متوسط ​​نیاز دارد. ما تعجب می کنیم که چگونه به 7 میلیارد سال (یا زمانی که مشخص می شود) رسیده ایم، زمانی که می توانیم حافظه مردم را کنترل کنیم، کلون های عالی ایجاد کنیم و تلفن ها را در مغز خود نگه داریم، اما نتوانسته ایم سلول های شیطانی مسئول را جدا کنیم. برای یک مشت بیماری کشنده؟

اما، البته، شما باید این را نادیده بگیرید وگرنه فیلمی ندارید.

آهنگ قو واقعاً هرگز در مورد فناوری نبوده است. این در مورد خداحافظی است. و به این ترتیب بسیار جذاب است. بدیهی است که انجام این نوع درام مجلسی (همیشه آدام بیچ قابل توجه بازیگران کوچک را به عنوان یکی از پزشکان دیگر در آرا تکمیل می کند) رویکرد درستی برای دور انداختن سوالات پایان زندگی است.

فیلم گاهی شبیه اقتباسی از یک نمایشنامه به نظر می‌رسد، اما دیالوگ‌ها مدرن‌تر و آزادتر هستند، بنابراین هیچ‌وقت احساس نمی‌کنید که تئاتری باشد. علی یکی از هنرمندان بزرگ معاصر ما است، بنابراین هر کاری را که انجام می دهد، پایه گذاری می کند. و خوشبختانه در بیچ، کلوز و هریس او گروه هایی دارد که آماده پیروی از آن هستند. همچنین باید گفت که چیزی شیطانی در انتخاب Awkwafina برای ایفای نقش شبیه سازی شده از یک فرد دیگر وجود دارد، در حالی که یک شخص مخفی عصبانی دور از جامعه پنهان شده است.

اجراهای قوی، تکان دادن سرهای علمی تخیلی

علی مثل همیشه عالی کار می کند. این مرد در طول زندگی حرفه ای خود کار بزرگی انجام داده است و خوب بود که می دیدیم که بردن دو جایزه اسکار به جای اینکه او را به دام بیاندازد، او را آزاد کرد. بسیاری از مردم نمی دانند چگونه لحظه را در کانون توجه دنبال کنند. و در حالی که فیلم علمی تخیلی شبیه سازی شده معتبرترین ایده روی کاغذ به نظر نمی رسد، آهنگ قو به او اجازه می دهد نقش یک فرد معمولی را بازی کند که بدترین بحران زندگی خود را پشت سر می گذارد.

او می خندد، گریه می کند، دعوا می کند، می لرزد و با خودانگیختگی شگفت انگیزی فریاد می زند. با این حال، قرار دادن او در برابر بیچ کمی غم انگیز است. اگر افراد بیشتری به بیچ فرصت می دادند، او به راحتی می توانست ستاره ای مثل علی باشد. او حضور فوق العاده ای روی پرده دارد. و اگرچه این فیلم می توانست بیشتر از او استفاده کند، من از آنچه می توانم به دست بیاورم راضی هستم. در مورد کلوز، شما نمی توانید به اندازه کافی چیزهای خوب در مورد او بگویید. او تقریباً 50 سال است که نمایش های مضحک می سازد.

آهنگ قو ارائه می دهد ده ها از پژواک دیگر فیلم های علمی تخیلی معاصر. طراحی تولید و دینامیک مرکزی دقیقاً متعلق به الکس گارلند است سابق ماشین، اگرچه این فیلم زیبایی شناسی ناب تری دارد. کلیری علاقه‌ای به گارلند به بخش‌های کثیف‌تر شرایط انسانی نشان نداد و او با دستی ناشناس‌تر کارگردانی کرد. فقط ایده ساختن یک درام علمی تخیلی در مورد یک شریک زندگی / پدری که در حال مرگ است، بسیار شماتیک تر از گارلند است، نویسنده ای که در ژانر فکر می کند تا بیرون.

نمیتونم از دستت بدم

آهنگ قو در ابتدا به نظر می رسد که به سمت دایره مورد انتظار آشتی و خداحافظی می رود. سپس، تقریباً در نیمه راه، فیلم نوسان می کند و تهدید می کند که تبدیل به یک هیجان انگیز می شود. در واقع، به نظر می رسد که در آستانه تبدیل شدن به معادل مستقل مایکل بی است جزیره، خود کلون وحشتناک، بی بودجه است فرار لوگان یک صخره از سال 1979 به نام بخش ها: کلونوس ترسناک. (سازندگان قطعات شکایت موفقیت آمیز از Bay و تولیدکنندگان آن به دلیل دزدیدن ایده ها، یکی از بزرگترین پیروزی ها برای پدیدآورندگان کتاب های تازه کار، حتی به این دلیل که تصویر اتاق هیئت منصفه در حال تماشا را ایجاد می کند. بخش ها: کلونوس ترسناک.)

با این حال، کلیری در اینجا نیز مسیر مورد انتظار را طی نمی کند. در نهایت، آهنگ قوپیروزی های کوچک در کارهایی که او تهدید می کند و هنوز هم از آن اجتناب می کند پنهان است. این یک فیلم متفکرانه است که به ندرت مویی را در جای خود قرار می دهد، اما همچنین می داند که مسئولیتی در قبال بازیگران دارد – و این کار را به درستی انجام می دهد.

پس از فراموشی عمیق فنچ، hackles من در حال آماده شدن برای تماشای یک فیلم Apple TV + دیگر درباره شگفتی ها و خطرات فناوری در دنیایی پر از لوازم جانبی مرتبط با محصولات اپل هستند. آهنگ قوبا این حال، اثری عمیقاً احساس شده با اجرای مرکزی باشکوه است.

من در حال تماشا هستم آهنگ قو در Apple TV +

آهنگ قو در 17 دسامبر در Apple TV + نمایش داده می شود.

رتبه بندی: آر

نگاه کن: Apple TV +

Scout Tafoya منتقد سینما و تلویزیون، کارگردان و خالق مجموعه ای طولانی از مقاله های ویدئویی است. بی عشق برای RogerEbert.com. او در مورد صدای دهکده، تفسیر فیلم، نقد کتاب لس آنجلس و مجله نایلون. او نویسنده است سینمافاژی: درباره فرم کلاسیک روانگردان توب هوپر، بر کارگردان 25 فیلم بلند و کارگردان و ویراستار بیش از 300 مقاله ویدیویی که می‌توانید در Patreon.com/honorszombie بیابید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple TV +
اخبار اپل
«اتاق شلوغ» با هنری ایکنبری و سایر بازیگران Apple TV + بازیگران خود را تکمیل می کند.

منبع: Bryan M. Wolfe / iMore Apple TV + همچنان به تکمیل بازیگران خود برای مجموعه گلچین آینده ادامه می دهد اتاق شلوغ با انبوهی از ستاره های جدید که روی پروژه امضا می کنند. همه آنها به تام هالند و بسیاری دیگر ملحق خواهند شد تا چیزی که می …

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …