امروز در تاریخ اپل: اپل “اسلاید باز کردن قفل” را اختراع کرد

اخبار اپل


23 دسامبر 2005: اپل در حال ثبت یک درخواست ثبت اختراع برای ژست نمادین “باز کردن قفل اسلاید” برای آیفون است.

در حال حاضر، آیفون یک پروژه تحقیقاتی مخفی باقی مانده است. با این حال، توانایی باز کردن قفل دستگاه با کشیدن انگشت روی آن به معنای جاه طلبی های بزرگ اپل برای گوشی هوشمند خود است. کوپرتینویی می خواهد آیفون آسان برای استفاده، شهودی و از نظر تکنولوژیکی مایل ها جلوتر از رقبا باشد.

“Drag to unlock” فلسفه آیفون را خلاصه می کند

با توجه به تمام کارهایی که آیفون می تواند انجام دهد، احمقانه به نظر می رسد که بگوییم «اسلاید باز کردن قفل» در اولین باری که آن را دیدم تأثیر زیادی بر من گذاشت. اما این اتفاق افتاد.

در دهه‌های 90 و 2000، زمانی که تلفن‌های همراه در همه جا حاضر شدند، زمان و هزینه شگفت‌انگیزی صرف ابداع راه‌حلی زیبا برای باز کردن قفل تلفن‌ها شد. این پتنت ها دارای عناوین دست و پا گیر مانند «دستگاه و روش جلوگیری از عملکرد تصادفی دستگاه ورودی دستی» بودند. اما همه آنها به یک چیز اشاره داشتند: چگونه می توان جلوی “چهره الاغ” ترسناک را گرفت.

اکثر سازندگان گوشی های هوشمند با اعمال مجموعه های خاصی از فشار دادن کلید، مشکل باز کردن قفل را دور زده اند. بعید است که کاربران به طور تصادفی وارد این ترکیب ها شوند و یک تماس ناخواسته را راه اندازی کنند. اما آیفون، البته، تنها با یک دکمه روی نمایشگر اصلی خود عرضه شد: دکمه هوم.

اپل با «اسلاید باز کردن قفل» روشی را ارائه کرد که فوراً سادگی، ظرافت و فناوری تشخیص لمس برتر را که این شرکت می‌خواست با آیفون نشان دهد، منتقل کرد.

برای باز کردن قفل ژست آیفون را بکشید: نابغه ساده و خالص

سر خوردن اپل برای باز کردن قفل حرکت: چیزهای عالی با طرح‌های ساده شروع می‌شوند
چیزهای بزرگ با طرح های ساده شروع می شوند.
عکس: USPTO

همانند بهترین عناصر رابط کاربری گرافیکی، “اسلاید باز کردن قفل” به عنوان استعاره ای برای عمل در زندگی واقعی عمل می کند. این ژست شبیه لغزش یک قفل از طریق در برای باز کردن قفل آن است. حساسیت حرکت و نحوه بازگشت پیچ و مهره بلافاصله به موقعیت اصلی خود در صورت عدم انجام ژست صحیح، به آن نوعی “عامل ویولن” داد که جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، همیشه دوست داشت.

با iOS 10، اپل سرانجام ژست نمادین “باز کردن قفل اسلاید” را به انبوه قراضه دیجیتال ارسال کرد. ویژگی که وقتی اپل آیفون اصلی را در سال 2007 معرفی کرد، شگفت‌زده شد، زمانی که اپل در سال 2013 احراز هویت بیومتریک Touch ID را با آیفون 5s معرفی کرد، روزهایش به پایان رسید. اپل در سال 2017 از سیستم تشخیص چهره Face ID پیروی کرد.

با این وجود، پتنت “اسلاید برای باز کردن قفل” در فرآیند طولانی مدت سامسونگ-اپل ظاهر شد که در سال 2018 به پایان رسید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …