امروز در تاریخ اپل: اپل دامنه وب آیفون را خریداری می کند.

اخبار اپل


14 دسامبر 1999: اپل نام دامنه www.iphone.org را به دست آورد و سال ها گمانه زنی ها مبنی بر اینکه کوپرتینویی در حال بررسی ساخت یک تلفن همراه است را برانگیخت. در حالی که این خبر باعث علاقه می شود، برخی آن را به عنوان یک علامت هشدار می دانند.

اپل به تازگی پروژه‌های غیر رایانه‌ای مانند کنسول‌های بازی، رایانه‌های شخصی و دوربین‌های دیجیتال را که در اوایل دهه به بن‌بست رسیده بودند، کنار گذاشته است. تلفن اپل هرگز نمی تواند باشد چیزی، درست؟

این پست شامل مشارکت است. فرقه به ماک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

آیفون: یک اختراع محکوم به فنا دیگر؟

همانطور که هر هفته با پتنت های اپل می بینیم، فقط به این دلیل که یک شرکت به فناوری علاقه مند است به این معنی نیست که لزوماً قصد دارد به این ایده ادامه دهد. مطمئناً این مورد در مورد آیفون وجود داشت. سفر از ارسال نام دامنه تا راه اندازی یک محصول بیشتر یک دهه طول کشید. (اپل اولین بار آیفون را در سال 2007 معرفی کرد)

دلیل خوبی برای شک و تردید وجود داشت. در حالی که برخی از مردم با این داستان نادرست که اپل پس از ترک استیو جابز شرکت در اواسط دهه 1980 موفق به نوآوری نشد، موافق هستند، برعکس این موضوع صادق است. اپل در طول 11 سال غیبت او به آزمایش ادامه داد.

اپل مک های قابل ارتقا، یک دستیار اطلاعات شخصی انقلابی MessagePad، کنسول بازی ویدیویی Pippin، دوربین دیجیتال QuickTake و موارد دیگر را منتشر کرده است. کوپرتینو حتی یک سری رستوران به سبک هالیوودی Apple Planet را پیشنهاد کرد.

به استثنای مک (که با این وجود در دهه 1990 سهم بازار خود را از دست داد)، هیچ یک از این محصولات تخیل عموم را به خود جلب نکرد. آنها شکست خوردند، اگرچه اغلب محصولات خوبی بودند – بسیار بهتر از محصولات ارائه شده توسط سایر شرکت ها در بسیاری از موارد. در نتیجه، زمانی که جابز در اواخر دهه 1990 به اپل بازگشت، به بسیاری از آنها پایان داد. رکورد اپل برای تجهیزات غیر کامپیوتری در بهترین حالت مختلط بود.

دامنه وب آیفون و نبرد سیسکو

امروزه نام “iPhone” مترادف با اپل است. با این حال، آیفون از سال 2000 تحت مالکیت سیسکو سیستمز بوده است.

سازنده سخت افزار شبکه این نام را پس از خرید شرکتی به نام Infogear به دست آورد. سیسکو از نام “iPhone” برای تلفن های شبکه VoIP بی سیم دو حالته خود استفاده می کند. این نام در واقع به سال 1996 برمی گردد، قبل از اینکه اپل از پیشوند “i” برای iMac G3 استفاده کند.

زمانی که اپل بالاخره گوشی هوشمند خود را عرضه کرد، ادامه داد و از نام “iPhone” برای دستگاه جدید خود استفاده کرد. این امر باعث شد تا سیسکو تهدید به شکایت کند. در نهایت هر دو طرف قضیه را حل و فصل کردند. اپل مجبور شد نام خود را حفظ کند و این دو شرکت به همکاری خود ادامه دادند. (این اولین باری نبود که اپل برای یک نام پول پرداخت کرد: کوپرتینویی ها پولی را برای استفاده از مکینتاش کنار گذاشتند.) و زمانی که اپل بعداً خواست از اصطلاح iOS استفاده کند – که مالک سیسکو نیز بود – شرکت ها به معامله دوم رسیدند.

تاریخچه رسمی آیفون

نسخه رسمی تاریخچه آیفون اپل، همانطور که در کتاب هایی مانند زندگی نامه والتر آیزاکسون از استیو جابز گفته شده است، در حدود سال 2005 آغاز شد. دلیل خوبی برای آن وجود دارد. با افزایش شدید فروش آی‌پاد، آیفون به یک پروژه تحقیقاتی واقعی تبدیل شد. در همان سال، اپل با موتورولا همکاری کرد تا Rokr E1، پدربزرگ آیفون و اولین تلفن همراه مورد تایید اپل برای کار با iTunes را عرضه کند.

نارضایتی جابز از نتایج این همکاری – و این واقعیت که او در وهله اول با او موافق بود – نشان می دهد که رویای یک گوشی ساخت اپل تنها پس از تاریخ 1999 به ذهن خطور کرده است.

با این حال، جابز در سال‌های بعد اظهارنظرهای متعددی کرد و نشان داد که مشغول اتصال نقطه‌ها در مورد آنچه ممکن است یک گوشی هوشمند باشد، است. به عنوان مثال، در سال 2002، او گفت که اپل تصمیم گرفته است PDA دیگری تولید نکند، زیرا قابلیت های چنین دستگاه هایی در نهایت تنها یکی از ویژگی های یک تلفن همراه خواهد بود.

در این بین گفت اینترنشنال هرالد تریبون هنگامی که مستقیماً از اپل پرسیده شد که آیا اپل یک آیفون می‌سازد، “تو هرگز نمی‌دانی”. در تمام مدت، اپل به درخواست برندها در مکان هایی مانند سنگاپور و بریتانیا ادامه داد.

اولین بار چه زمانی شایعاتی در مورد تلفن همراه اپل شنیدید؟ و (راست باشید!) اولین واکنش شما چه بود؟ نظرات خود را در زیر بنویسیدمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …

اخبار اپل
اینجاست که اپل واچ دوباره طراحی شده است که منتظرش بودیم [The CultCast]

آیا اپل واچ سری 8 طراحی مجددی را که منتظرش بودیم به ارمغان خواهد آورد؟ تصویر: فرقه مک این هفته در فرقه مکپادکست: آن بازطراحی بزرگ و تخت اپل واچ که در سال 2021 انتظار داشتیم، ممکن است امسال از راه برسد تا ناامیدی دیرینه ما را تسکین دهد. جدیدترین …