اپل از اریکسون به دلیل “تاکتیک های قوی دست” برای مذاکرات پتنت 5G شکایت کرده است

اخبار اپل


اختلاف بین اپل و اریکسون بر سر قیمت گذاری مجوز ثبت اختراع مربوط به ارتباطات تلفن همراه مدتی است که ادامه دارد. اکنون گزارش شده است که سازنده آیفون با ادعای اینکه این شرکت از “تاکتیک قوی” در مذاکرات مربوط به صدور مجوز پتنت برای مخابرات استفاده کرده است، علیه این شرکت شکایت کرده است.

اپل روز جمعه در دادگاه منطقه ای تگزاس شرقی شکایت کرد. این شرکت ادعا می‌کند که اریکسون از «تاکتیک‌های قوی» در مذاکرات تمدید مجوز در سال ۲۰۱۵ برای فناوری‌هایی که برای استانداردهای مخابراتی حیاتی هستند، به‌ویژه شبکه‌های تلفن همراه ۵G، استفاده می‌کند. گزارش شده است که آخرین مدل های آیفون از فناوری فوق استفاده می کنند.

این شکایت همچنین اریکسون را به طرح ادعاهای بی اساس و “نقض تعهدات خود در قبال مجوزهای ثبت اختراع که برای استانداردهای صنعت با قیمت های منصفانه ضروری هستند” متهم کرد. طبق گزارش ها، اپل دو ادعا را ارائه کرده است. یک درخواست به دنبال رد شکایت اریکسون است و دومی به دنبال مهر و موم کردن شکایت است زیرا حاوی “اطلاعات تجاری حساس” است.

به نظر می رسد این در پاسخ به این واقعیت است که اریکسون در اکتبر امسال شکایت خود را علیه اپل تنظیم کرد و اپل را متهم به مذاکره با “نیت بد” کرد. او خواستار تصمیمی اعلامی برای اثبات آمادگی برای کار تحت شرایط عادلانه، معقول و بدون تبعیض (FRAND) شد.

این اختلاف مجوز بین این دو شرکت تقریباً هفت سال است که ادامه دارد. مذاکرات صدور مجوز در سال 2015 آغاز شد و اپل از اریکسون به دلیل هزینه های بیش از حد حق چاپ برای پتنت های LTE شکایت کرد. این شرکت سوئدی با این ادعا که مجوز اپل برای استفاده از فناوری مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر موارد منقضی شده است، با شکایت خود به مخالفت با سازنده آیفون پرداخت. اریکسون حتی تا آنجا پیش رفته که خواستار ممنوعیت فروش آیفون در ایالات متحده شده است. اپل در نهایت موافقت کرد به ازای هر آیفون و آی‌پد فروخته شده طی هفت سال آینده، حق امتیاز اریکسون را بپردازد.

با این حال، این قرارداد در ماه جاری منقضی می شود و می توانید انتظار داشته باشید که چندین نقض در آن مشاهده شود. گزارش شده است که اپل چندین وکیل قدرتمند برای رسیدگی به دعاوی در زرادخانه خود دارد.

[Via Patently Apple]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
از iPhone، Apple Watch و AirPods 3 با قاب‌های SwitchEasy محافظت کنید

سری قاب‌های اپل ناهموار Odyssey SwitchEasy به خاطر محافظ، شیک و راحت بودن شهرت دارد. می‌توانید از گوشی سری آیفون 13 یا 12، اپل واچ و ایرپاد 3 خود محافظت کنید. برای گزینه‌های حمل اضافه‌شده، برخی از آن‌ها را می‌بندید. و بهتر از همه، فروش فلش SwitchEasy در کیس‌های Odyssey …

تلویزیون + لوگو
اخبار اپل
بیسبال جمعه شب: نحوه تماشای تگزاس رنجرز در هیوستون آستروس در اپل تی وی پلاس

تگزاس رنجرز امشب ساعت 20:00 به وقت شرقی، هیوستون آستروس را در اپل تی‌وی پخش می‌کند. در اینجا نحوه تماشا آمده است. نحوه تماشای بازی Texas Rangers at Houston Astros در Apple TV + می توانید بازی Rangers at Astros را از طریق Apple TV + با دنبال کردن این …

اخبار اپل
مار اسکس با سوء ظن و اسرار می چرخد [Apple TV+ recap]

سری جدید اپل تی وی + مار اسکس تا زانو در توطئه و سوء ظن است. مردم شهر انگلیسی فکر می کنند نائومی بنکس نوعی جادوگر است، و آنها هم به همکار کورا سیبورن خیلی بهتر فکر نمی کنند. قسمت این هفته، با عنوان “سقوط”، به مکانی غیرمنتظره و مورد …