اپل با هوم پاد مینی سهم بازار خود را تقریبا دو برابر کرده است

سیری در HomePod mini
اخبار اپل


منبع: Luke Filipowicz / iMore

HomePod mini اپل بهتر از آن چیزی است که فکرش را می کرد.

طبق داده‌های جدید Strategy Analytics، اپل با بلندگوی کوچک هوشمند خود تقریباً سهم خود را از بازار بلندگوهای هوشمند دو برابر کرده است. در سه ماهه سوم سال 2020 (زمانی که اپل هوم پاد مینی را عرضه کرد)، تنها 5.9 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت. این میزان تقریباً دو برابر شد (دقیقاً 92٪) به 10.2٪ در سه ماهه سوم سال 2021. آمازون و گوگل همچنان بر این صنعت تسلط دارند و تقریباً 50٪ سهم بازار بین این دو را دارند.

متأسفانه، به نظر می رسد صنعت بلندگوهای هوشمند قادر به پاسخگویی به تقاضا نیست. دیوید واتکینز، مدیر خانه هوشمند، گفت تقریبا همه برندها با مشکلات زنجیره تامین مواجه هستند.

«در حالی که پیش‌بینی‌های قبلی ما نشان می‌داد که در صورت کاهش محدودیت‌ها در تامین قطعات، انتظار داریم بازار در سال 2021 به نرخ رشد قوی‌تری بازگردد، این سناریو برآورده نمی‌شود. چین به تنهایی معمولاً 30 تا 40 درصد از بازار جهانی را در هر سه ماهه به خود اختصاص می دهد، بنابراین چالش هایی که علی بابا، بایدو و شیائومی تجربه می کنند، نشانگر این است که چین چقدر مشکلات زنجیره تامین خود را مدیریت می کند یا خیر. سازندگان قرارداد با این سه و همچنین ده ها برند دیگر از بلندگوهای هوشمند و نمایشگرهای هوشمند برای مقابله با مشکلات زنجیره تامین درازمدت شریک شده اند.

جک نارکوتا، تحلیلگر ارشد صنعت در خانه هوشمند، پیش بینی می کند که حداقل دو سال دیگر بازار به سطح عملکرد قبل از COVID-19 باز نخواهد گشت.

در حالی که نیمه اول سال 2021 در بازار جهانی اسپیکرهای هوشمند و نمایشگرهای هوشمند بازگشت به شکل بود، زیرا تامین کنندگان از تقاضای انباشته از سال 2020 منتفع شدند، مشکلات عرضه و چالش های لجستیکی، کمبود قطعات و دلتا و اگر نگوییم در حال افزایش است. انواع Omicron ویروس COVID-19 در نیمه دوم سال 2021 در این بازار شدید است. بعید است رشد در این بازار حداقل تا سال 2023 به سطح قبل از کووید-19 بازگردد.

اپل در ابتدا HomePod mini را در اکتبر 2020 عرضه کرد. این بلندگوی هوشمند کوچک جانشین هوم پاد اصلی بود. این اسپیکر هوشمند با ردپای کوچک‌تر و قیمت بسیار پایین‌تر خود به موفقیتی بسیار بزرگ‌تر برای اپل نسبت به مدل اصلی تبدیل شده است. این شرکت به تازگی طیفی از رنگ های جدید را برای HomePod mini درست قبل از فصل تعطیلات منتشر کرده است.

ما می‌توانیم با استفاده از پیوندهایمان، کمیسیون خرید دریافت کنیم. اطلاعات بیشتر.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند

17 مه 2022 بیانیه مطبوعاتی اپل ویژگی‌های دسترسی نوآورانه را پیش‌نمایش می‌کند که قدرت سخت‌افزار، نرم‌افزار و یادگیری ماشین را ترکیب می‌کند ویژگی‌های نرم‌افزاری که اواخر امسال عرضه می‌شوند، ابزارهای جدیدی را برای ناوبری، سلامت، ارتباطات و موارد دیگر به کاربران دارای معلولیت ارائه می‌دهند کوپرتینو، کالیفرنیا اپل امروز ویژگی‌های …