اپل بی سر و صدا تمام ارجاعات به طرح CSAM را از وب سایت خود حذف می کند


اپل بی سر و صدا تمام ارجاعات به طرح بحث برانگیز خود برای اسکن مواد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) را از وب سایت خود حذف کرده است.

در ماه اوت، کوپرتینو اعلام کرد که قصد دارد کتابخانه های iCloud Photos را برای یافتن مطالب CSAM جستجو کند. اما پس از انتقادات قابل توجه کارشناسان، گروه های حقوق بشر و حتی کارکنان خود، این پست به تعویق افتاد.

اپل در ماه سپتامبر اعلام کرد که “تصمیم گرفته است زمان اضافی” را برای جمع آوری اطلاعات و بهبود این ویژگی اختصاص دهد. اما اکنون مشخص نیست که آیا او اصلاً به اسکن عکس CSAM ادامه خواهد داد یا خیر.

طرح بحث برانگیز CSAM اپل

برنامه اولیه اپل این بود که از سیستمی به نام neuralMatch برای شناسایی تصاویر سوء استفاده از کودکان در کتابخانه های سفارشی عکس آپلود شده در iCloud استفاده کند. او همچنین بازبینانی را برای بررسی غیرقانونی بودن مطالب استخدام خواهد کرد.

پس از انجام و تایید مسابقه، اپل قصد داشت آن را به مقامات مربوطه گزارش دهد تا اقدامات لازم انجام شود. بدیهی است که نیت او خوب بوده است، اما معلوم است که مردم از ایده اسکن عکس هایشان راضی نیستند.

اندکی پس از اعلام طرح CSAM، اپل با موجی از انتقادات از طرف حامیان حریم خصوصی، گروه های حقوق بشر و سازمان هایی مانند EFF مواجه شد. حتی کارمندان خودش هم بی سر و صدا به این واکنش پیوستند.

اپل به سرعت راهنمای دقیق‌تری برای اسکن عکس CSAM در تلاش برای رفع نگرانی‌ها منتشر کرد، اما تفاوتی نداشت. تنها یک ماه پس از اعلام این طرح، اپل تایید کرد که به تعویق افتاده است.

صفحه ایمنی کودک اپل دیگر به CSAM اشاره نمی کند

این شرکت در بیانیه‌ای که در ماه سپتامبر منتشر شد، گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم در ماه‌های آینده زمان بیشتری را برای جمع‌آوری اطلاعات و بهبود قبل از راه‌اندازی این ویژگی‌های حیاتی ایمنی کودکان اختصاص دهیم.

به نظر می رسید که اپل همچنان قصد دارد به این ویژگی – که در ابتدا قرار بود در به روز رسانی iOS 15 منتشر شود – در نهایت ادامه دهد. اکنون تمام ارجاعات به CSAM از وب سایت ایمنی کودکان اپل ناپدید شده است.

هنوز مشخص نیست که این برای اسکن CSAM چه معنایی دارد. اگرچه اپل مصمم بود که با این ویژگی پیش برود، اما آخرین پیشرفت ها نشان می دهد که ممکن است کاملا بی سر و صدا این ایده را رد کند.

ما از اپل توضیح خواسته ایم و در صورت دریافت پاسخ، این پست را به روز خواهیم کرد.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …