اپل تمام ارجاعات به ویژگی اسکن CSAM را از وب سایت ایمنی کودک در میان انتقادات رد می کند

اقدامات ایمنی کودکان اپل
اخبار اپل


اپل به طور ضمنی هرگونه ذکر CSAM در وب سایت ایمنی کودکان خود را در میان بحث و جدل رد کرده است. این می تواند به این معنی باشد که اپل در حال تجدید نظر در طرح خود برای شناسایی تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان در آیفون و آی پد است.

در میان انتقادات شدید، اپل تصمیم گرفت تا انتشار را به اواخر سال جاری موکول کند. اوایل این هفته، درست قبل از عرضه iOS 15.2، ویژگی‌های امنیتی پیام‌رسانی را برای پیام‌رسانی معرفی کرد.

اپل در توضیح اجرای تاخیری صفحه ایمنی کودک خود گفت که “بازخورد مشتریان، گروه های مدافع، محققان و دیگران” را برای راه اندازی این ویژگی های حیاتی ایمنی کودک در نظر گرفته است.

این بیانیه قبلاً ناپدید شده است و نشان می دهد که اپل می توانست برنامه خود برای اجرای ویژگی های ایمنی کودکان را برای همیشه به تعویق بیندازد.

در ماه آگوست، سازنده آیفون مجموعه جدیدی از ویژگی های امنیتی به نام ایمنی ارتباطات را معرفی کرد. یکی از ویژگی های آن شامل اسکن کتابخانه iCloud Photos هر کودک برای موارد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) بود. این ویژگی به کودکان و والدین آنها هنگام دریافت یا ارسال مطالب ناپسند هشدار می دهد. دستورالعمل های CSAM برای سیری و جستجو نیز شناسایی شده است.

پس از اعلام این تغییرات، آنها با انتقاد از طرفداران و سازمان های برجسته حریم خصوصی، از جمله ادوارد اسنودن، بنیاد مرز الکترونیک (EFF)، رئیس سابق امنیت فیس بوک، محققان دانشگاه و حتی کارمندان اپل مواجه شدند.

این شکایات یک موضوع مشترک دارند و تاکید می کنند که روش اپل برای شناسایی CSAM یک فناوری خطرناک قابل مقایسه با نظارت است. مردم همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که ممکن است اپل متقاعد شود تا محتوای دیگری را که مطابق با برنامه‌های سیاسی است بررسی کند. علاوه بر این، روش مورد استفاده برای شناسایی CSAM بی اثر بود.

کلیشه اولیه اپل با انتشار اطلاعات دقیق، سوالات متداول، مصاحبه با مدیران شرکت و سایر مطالب باعث اطمینان توده ها شد. در نهایت، انتشار به انتشار iOS 15.2 به تعویق افتاد. اکنون به نظر می‌رسد که اپل تغییر کرده و تصمیم گرفته فعلاً عرضه را متوقف کند.

نظر شما در مورد این پیشرفت چیست؟ اگر اپل همچنان این ویژگی را منتشر کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.

[Via MacRumors]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …