اپل در حال خرد کردن سایت شایعات Think Secret است

اخبار اپل


19 دسامبر 2007: اپل در حال حل و فصل پرونده ای با خبرنگار نیک سیارلی است که منجر به بسته شدن آن می شود به یک راز فکر کنید، وب سایت شایعه بسیار محبوب او برای اپل. این دانشجوی هاروارد که با نام نمایشی نیک دو پلوم می نوشت، تعدادی از داستان های اپل را در این سایت که در اواخر دهه 1990 راه اندازی شد، شکست.

شرایط قرارداد Ciarelli با اپل مخفی باقی مانده است. او در بیانیه‌ای گفت که «می‌تواند با تحصیلات دانشگاهی و روزنامه‌نگاری گسترده‌تر پیش برود».

اپل چکش را آزاد می کند به یک راز فکر کنید

هر کس که اخبار اپل را در اوایل دهه 2000 دنبال کرده باشد، احتمالاً آن را خوانده است به یک راز فکر کنید. اگرچه Ciarelli هرگز منبع خوراکی‌های خود را فاش نکرد، شخصی که عمیقاً در اپل ریشه داشت (حداقل در یک زمان) جریان ثابتی از گزارش‌های دقیق (یا عمدتاً دقیق) در مورد محصولات آینده را به او ارائه داد.

اینها شامل اسکرین شات های غیر رسمی از Mac OS X Leopard قبل از انتشار این سیستم عامل توسط اپل است. با این حال، قطره ای که ظاهراً کمر شتر را شکست، مجموعه ای از گزارش ها در مورد مکینتاش و نرم افزار پردازش کلمه آینده بود.

به یک راز فکر کنید این شایعات را در سال 2004 گزارش کرد. زمانی که استیو جابز اولین بسته عملکرد مک مینی و iWork را در رویداد Macworld ژانویه 2005 در سانفرانسیسکو معرفی کرد، ثابت شد.

اپل: امپراتوری شیطان؟

زمانی که اپل شکایت کرد به یک راز فکر کنید در مورد افشای اسرار تجاری، نظرات طرفداران اپل به طور گسترده ای متفاوت است. برخی این شکایت را نقض رویکرد دوستانه اپل در قبال فرهنگ طرفداران دانستند. به طور خلاصه، با صعود اپل به صدر دنیای فناوری، این شرکت از منابع خود برای مقابله با یک روزنامه نگار خرده پا استفاده می کند. (استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل، بزرگترین نامی شد که از اپل درخواست کرد سگ ها را برای حمله لغو کند.)

در سطحی بالاتر، برخی این پرونده را دلیلی بر مخالفت اپل با آزادی مطبوعات می دانند. این افراد نگران بودند که محدود کردن شایعات به دنیای بهداشتی اخبار اپل منجر شود. از این منظر، تنها دانش داخلی، مستقیم یا غیرمستقیم، از طریق کانال های تحریم شده توسط اپل خواهد بود.

دیگران با این استدلال که اصلاحیه اول از اسرار تجاری محافظت نمی کند، طرف اپل را گرفته اند. برای کسانی که این طرز فکر را دارند، منطقی است که اپل کارمندانی را که اطلاعات خود را با افراد خارجی به اشتراک می‌گذارند تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

جنگ اپل در برابر شایعات و به یک راز فکر کنید

به نظر می رسد توقف چنین افشاگری ها بزرگترین هدف اپل در جنگ علیه جدید ترین اخبار اپل نویسان در آن زمان بوده است. این شرکت شکایت های مشابهی را علیه این شرکت انجام داده است AppleInsider و پاور پیج O’Grady.

استیو جابز زمانی که در سال 1997 به اپل بازگشت، رازداری را به کوپرتینو بازگرداند. این باعث شوک فرهنگی بزرگی در شرکت شد. در اوایل دهه 1990، اپل یکی از شرکت‌هایی بود که اطلاعات زیادی در سیلیکون ولی داشت.

به یک راز فکر کنید ناشر Ciarelli هرگز جزئیاتی در مورد عواقب شکایت خود علیه اپل به اشتراک نگذاشته است. با این حال، او ادعا می کند که قبل و بعد از لباس از طرفداران اپل است. به گفته LinkedIn، او در حال حاضر برای BookBub کار می کند، شرکتی که او در سال 2012 یکی از بنیانگذاران آن بود. BookBub به خوانندگان در مورد کتاب های الکترونیکی با محدودیت زمانی رایگان و کاهش یافته که مطابق با علایق آنها است، هشدار می دهد.

معرفی شما به دنیای شایعات درباره اپل چه بود؟ نظرات خود را در زیر بنویسیدمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اکنون و سپس بهترین نوع تلویزیون بی ارزش است [Apple TV+ recap]

هر از گاهی، برنامه جدید Apple TV + و پرطرفدار در مورد گروهی از دوستان که با معرفی اسرار جدید خود خاطرات بی احتیاطی دوران جوانی را به یاد می آورند، یک ریف هیجان انگیز است. سرد بزرگ و استیون کینگ آی تی. این سریال دو زبانه که جمعه برای …

Apple TV +
اخبار اپل
«اتاق شلوغ» با هنری ایکنبری و سایر بازیگران Apple TV + بازیگران خود را تکمیل می کند.

منبع: Bryan M. Wolfe / iMore Apple TV + همچنان به تکمیل بازیگران خود برای مجموعه گلچین آینده ادامه می دهد اتاق شلوغ با انبوهی از ستاره های جدید که روی پروژه امضا می کنند. همه آنها به تام هالند و بسیاری دیگر ملحق خواهند شد تا چیزی که می …

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …