اپل هر 18 ماه یک بار تراشه های سیلیکونی جدیدی از اپل عرضه می کند

اخبار اپل


گزارش از نسخه تایوانی بازرگانی تایمز ادعا می کند که اپل سیلیکون از چرخه ارتقاء 18 ماهه در مقایسه با تراشه های آیفون و اپل واچ پشتیبانی می کند که هر 12 ماه یکبار به روز می شوند.

در بیشتر موارد، گزارش اطلاعاتی را که قبلا گزارش شده است تکرار می کند. او به نقل از منابع صنعتی می‌گوید که اپل هر 18 ماه یک بار سیلیکون اپل را به‌روزرسانی می‌کند که طیف مک را تامین می‌کند. بر اساس این اطلاعات، این گزارش حدس می‌زند که نسل بعدی تراشه M2 باید در نیمه دوم سال 2022 معرفی شود. تاکنون گزارش شده است که نام رمز آن Staten است. در همین حال، انتظار می رود تراشه های M2 Pro و M2 Max در نیمه اول سال 2023 عرضه شوند.

در ترجمه این گزارش آمده است:

“طبق منابع در صنعت زنجیره تامین، اپل سیلیکون هر 18 ماه در آینده به روز می شود. اپل در نیمه دوم سال 2022 ابتدا پردازنده M2 را با کد Staten و در نیمه اول سال 2023 معماری جدید پردازنده M2X را با کد Rhodes عرضه می کند و دو پردازنده مانند M2 Pro و M2 Max را با توجه به هسته های گرافیکی مختلف عرضه می کند. . تمامی پردازنده های سری M2 اپل از فرآیند 4 نانومتری استفاده می کنند و پس از یک چرخه 18 ماهه به پردازنده های سری M3 آپدیت می شوند. انتظار می رود که آنها با استفاده از فرآیند 3 نانومتری TSMC به تولید انبوه برسند.

قبل از تولد تراشه M1، اپل به نوآوری ها و فرآیندهای اینتل برای تراشه های جدید متکی بود. این بر زمان بندی و توانایی اپل برای نوآوری تأثیر گذاشت. با Apple Silicon، سازنده مک دارای کنترل‌های قیف سرتاسری، از ادغام در سطح سخت‌افزار تا عملکرد در سطح نرم‌افزار است. این به اپل این آزادی را می‌دهد که سیلیکون اپل را هر چند وقت یک‌بار که می‌خواهد به‌روزرسانی کند، اما با توجه به اینکه اکثر مردم مک را به اندازه آیفون یا اپل واچ ارتقا نمی‌دهند، چرخه به‌روزرسانی کمی طولانی‌تر منطقی به نظر می‌رسد.

تراشه M1 در نوامبر 2020 معرفی شد و امسال اپل M1 Max و M1 Pro را در ماه اکتبر معرفی کرد. شایعه شده است که تراشه M2 وارد مرحله تولید شده است و در سال 2022 عرضه خواهد شد، در حالی که M2 Max و M2 Pro در سال 2023 عرضه خواهند شد و نسل جدیدی از مک را تامین می کنند.

[Via Commercial Times]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
ما بالاخره می دانیم چه چیزی قاتل سریالی Shining Girls را اینقدر شیطانی کرده است [Apple TV+ recap]

اپل تی وی + هیجان انگیز دختران درخشان به گذشته منحرف می شود تا منشا قاتل سریالی هارپر کورتیس و خانه سفر در زمان را فاش کند. این شامل یک دوستی شکسته، یک زوج پیر مرده، و دروغ و خیانت بیشتر است. با این حال، هارپر همیشه دیوانه ای نبود …

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …