نحوه تنظیم یک مخاطب قدیمی در iPhone و iPad

اخبار اپل


منبع: برایان ام ولف / iMore

فکر کردن به مرگ یکی از عزیزان یا مرگ و میر خود می تواند غم انگیز باشد، اما به همان اندازه مهم است که غم انگیز است. اگرچه بسیاری از مردم با مفهوم برنامه ریزی دارایی آشنا هستند، اما این چیزی است که مردم در آینده به آن فکر می کنند و معمولاً حول توزیع دارایی های یک نفر در میان اقوام نزدیک می چرخد.

از آنجایی که امروزه بسیاری از زندگی ما به شکل دیجیتالی زندگی می‌کند، اکنون نیز بسیار مهم است که به این فکر کنیم که چگونه اعضای خانواده بازمانده می‌توانند به داده‌ها و اطلاعات کسانی که دیگر با ما نیستند دسترسی داشته باشند. اپل با برنامه Digital Legacy خود قصد دارد این مشکل را حل کند، تا حدی با اجازه دادن به کاربران برای اعلام مخاطبین قدیمی که می توانند به داده های ذخیره شده در حساب اپل خود در صورت مرگ دسترسی داشته باشند.

برنامه میراث دیجیتال اپل چیست؟

برنامه میراث دیجیتال اپل راهی برای افرادی است که انتخاب می کنید تا به اطلاعات دیجیتالی ذخیره شده در حساب اپل شما پس از مرگ شما دسترسی پیدا کند.

در اینجا چیزی است که مایک ابوت، معاون Apple Cloud Services، هنگام اعلام ویژگی WWDC آینده گفت:

ما اغلب به آن فکر نمی کنیم، اما مهم این است که بتوانیم به راحتی اطلاعات را در هنگام مرگ به اعضای خانواده یا دوستانمان منتقل کنیم. بنابراین اکنون می توانید افراد را به عنوان مخاطبین قدیمی به حساب خود اضافه کنید. بنابراین وقتی آنها از بین رفتند، می توانند درخواست دسترسی کنند و اطلاعات شما به سرعت و به راحتی منتقل می شود.”

بسیاری از داده های مهم ما به صورت دیجیتالی ذخیره می شوند – مانند عکس ها، پیام ها، مخاطبین، ایمیل، یادداشت ها و موارد دیگر. برای کاربران اپل، این اطلاعات پشت یک رمز عبور Apple ID قفل شده است. اگر صاحب حساب رمز عبور را به درستی به اشتراک نگذاشته باشد، پس از اینکه بستگان دیگر در اطراف نباشند، نمی توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

دیجیتال Legacy به کاربران این امکان را می‌دهد تا دوستان یا اعضای خانواده منتخب خود را به‌عنوان مخاطبین قدیمی نام ببرند تا در صورت مرگ، کپی از اطلاعات خود را درخواست کنند.

چگونه یک مخاطب قدیمی را در iPhone یا iPad اضافه کنیم

بنابراین، تصمیم گرفتید که اضافه کردن یک یا دو مخاطب قدیمی عاقلانه است. عالی است، در اینجا نحوه انجام این کار در iPhone، iPad یا iPod touch با iOS 15.2 یا جدیدتر آورده شده است.

 1. باز کن تنظیمات.
 2. ضربه زدن اسم شما.
 3. ضربه زدن رمز عبور و امنیت.

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در iPhone یا iPad: تنظیمات را باز کنید، روی نام خود ضربه بزنید، روی رمز عبور و امنیت ضربه بزنید.

  منبع: iMore

 4. ضربه زدن تماس ارثی.
 5. ضربه زدن یک مخاطب قدیمی اضافه کنید. یک کادر محاوره ای ویژگی Digital Legacy را توضیح می دهد.
 6. ضربه زدن یک مخاطب قدیمی اضافه کنید یک بار دیگر ادامه دهید و از شما خواسته می شود که از Face ID، Touch ID یا رمز عبور خود برای ادامه استفاده کنید.

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در iPhone یا iPad: روی Legacy Contact ضربه بزنید، روی Add Legacy Contact ضربه بزنید و با یک بار دیگر روی Add Legacy Contact تأیید کنید.

  منبع: iMore

 7. اگر از اشتراک گذاری خانواده استفاده می کنید، لیستی از اعضای خانواده برای انتخاب به شما نمایش داده می شود. ضربه زدن نام آنها و اعتصاب می کند مورد بعدی. یا، روی ضربه بزنید شخص دیگری را انتخاب کنید برای افزودن یکی از مخاطبین خود
 8. ضربه زدن ادامه هید.

  نحوه افزودن یک مخاطب قدیمی در iPhone یا iPad: اگر اشتراک‌گذاری خانوادگی را راه‌اندازی کرده‌اید، روی یکی از اعضای خانواده‌تان ضربه بزنید و روی Next ضربه بزنید، یا روی افزودن شخص دیگری برای انتخاب از بین مخاطبینتان ضربه بزنید، روی ادامه ضربه بزنید.

  منبع: iMore

هنگامی که یک مخاطب قدیمی را اضافه می کنید، یک کلید دسترسی ایجاد می شود و به شما این فرصت داده می شود که آن را با آن مخاطب به اشتراک بگذارید.

می توانید آن را از طریق iMessage ارسال کنید و – اگر گیرنده از iOS 15.2 یا macOS Monterey نسخه 12.1 یا بالاتر استفاده می کند – می تواند به طور خودکار یک کپی از این کلید دسترسی را در تنظیمات Apple ID خود ذخیره کند. اگر از نسخه قدیمی نرم افزار استفاده کنند، از آنها خواسته می شود که به روز رسانی کنند.

همچنین، می‌توانید یک کپی از کلید دسترسی چاپ کنید تا آن را به شکل فیزیکی انتقال دهید.

نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در iPhone یا iPad

حذف یک مخاطب قدیمی به همان اندازه که اضافه کردن آن آسان است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 1. باز کن تنظیمات.
 2. ضربه زدن اسم شما.
 3. ضربه زدن رمز عبور و امنیت.

  نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در iPhone یا iPad: تنظیمات را باز کنید، روی نام خود ضربه بزنید، روی رمز عبور و امنیت ضربه بزنید

  منبع: iMore

 4. ضربه زدن تماس ارثی.
 5. ضربه زدن نام مخاطب قدیمی که می خواهید حذف کنید.
 6. ضربه زدن مخاطب را حذف کنید.

  نحوه حذف یک مخاطب قدیمی در iPhone یا iPad: روی تماس قدیمی ضربه بزنید، روی نام مخاطب قدیمی که می‌خواهید حذف کنید، روی Remove Contact ضربه بزنید.

  منبع: iMore

به مخاطب اطلاع داده نمی‌شود که آن را حذف کرده‌اید، اگرچه اگر دستگاه Apple دارای این تنظیم باشد، دیگر در فهرست مخاطبین قدیمی او ظاهر نمی‌شوید. کلید دسترسی که هنگام افزودن دریافت کردند دیگر کار نخواهد کرد.

بهتر است آماده باشید

زندگی غیرقابل پیش بینی است، اما یک چیز مسلم است: هیچ یک از ما برای همیشه در اطراف ما نخواهیم بود. به همین دلیل ایده خوبی است که چند مخاطب قدیمی راه اندازی کنید تا دوستان و اعضای خانواده منتخب شما به اطلاعات مهم شما دسترسی داشته باشند.

فقط باید خود را به جای اعضای خانواده بازمانده قرار دهید تا بفهمید دسترسی نداشتن به عکس‌های ارزشمند، یادداشت‌های مرتبط یا مخاطبین مهم کسی که دیگر در اطراف نیست چقدر می‌تواند دشوار باشد.

ویژگی Digital Legacy اپل بهترین پیاده‌سازی آیفونی است که برای این نوع اشتراک‌گذاری اطلاعات دیده‌ایم، و پس از راه‌اندازی آن، می‌توانید به یک چیز کمتر نگران باشید. این همه مشکلات برنامه ریزی املاک را حل نمی کند، اما مکان خوبی برای شروع است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …