گروه NSO ممکن است پس از شکست نرم افزارهای جاسوسی Pegasus شرکت را بفروشد

گروه NSO ممکن است پس از شکست نرم افزارهای جاسوسی Pegasus شرکت را بفروشد
اخبار اپل


NSO Group، شرکتی که مسئول توسعه جاسوس‌افزار بدنام Pegasus است، بنا به گزارش‌ها، به دلیل افزایش فشار در جبهه‌های مختلف، در حال بررسی تعطیلی Pegasus و حتی فروش آن است.

بلومبرگ گزارش می دهد که NSO پس از اعلام خطری برای امنیت ملی توسط دولت ایالات متحده، با یک بحران پولی مواجه است. اپل همچنین اخیراً از گروه NSO به دلیل ایجاد Pegasus در دادگاه شکایت کرده است. بنابراین این شرکت برای مقابله با آن، ذخایر نقدی خود را می جود.

بر اساس گزارش‌ها، NSO در حال بررسی خروج پگاسوس و فروش شرکت به‌عنوان یک کل است.

افرادی که خواستند نامشان فاش نشود، می‌گویند: «مذاکراتی با چندین صندوق سرمایه‌گذاری برای اقداماتی که شامل تامین مالی مجدد یا فروش کامل است، انجام شده است. به گفته مردم، این شرکت مشاورانی از Moelis & Co برای کمک به کار گرفته است و طلبکاران از وکلای Willkie Farr & Gallagher مشاوره دریافت می کنند.

این گزارش نشان می‌دهد که یکی از شرکت‌هایی که مایل به خرید NSO هستند می‌توانند پگاسوس را به طور کامل به یک ابزار حفاظتی تبدیل کنند. اگرچه بعید به نظر می رسد، اما نیت این خریدار ممکن است پگاسوس را کمتر تهدید کند.

گزارش شده است که مالکان آینده دو صندوق آمریکایی هستند که در مورد بسته شدن پگاسوس بحث کرده اند. در این صورت، صندوق ها حدود 200 میلیون دلار سرمایه تازه تزریق خواهند کرد تا دانش پشت پگاسوس را به «خدمات امنیت سایبری با امنیت بالا» تبدیل کند.

اگر فروش NSO یا بسته شدن تیم Pegasus محقق شود، اپل از یک طرف به سادگی باید آسیب‌های وارد شده را پاک کند و آسیب‌پذیری‌ها را برطرف کند. گذشته از این، مدت هاست که امنیت به عنوان نقطه قوت آیفون مطرح شده است.

با این حال، به همان اندازه احتمال دارد که سوژه هایی که افسار پگاسوس را به دست می گیرند، آن را به تهدیدی بزرگتر و فراگیر تبدیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، شرکت‌های اپل مانند باید به طور فعال با نیات شرکت چه در دادگاه و چه در طبیعت مبارزه کنند و آسیب‌پذیری‌های روز صفر در سمت چپ، راست و مرکز را برطرف کنند. تا زمانی که فروش یا خاموش شدن اتفاق بیفتد، در اینجا نحوه بررسی اینکه آیا پگاسوس آیفون شما را آلوده کرده است، آمده است.

آیا فکر می‌کنید که گروه NSO یا مالک آینده این شرکت پگاسوس را حذف خواهند کرد؟ نظرات خود را پایین صفحه با ما درمیان بگذارید.

[Via Bloomberg]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …

اخبار اپل
اپل می خواهد آیفون ها و مک بوک های بیشتری را در خارج از چین تولید کند

طبق گزارش ها، اپل به دلیل سیاست های سختگیرانه ضد کووید، به دنبال گسترش تولید دستگاه های خود در خارج از چین است. سیاست سازش ناپذیر دولت چین برای مقابله با کووید صفر بر تولید دستگاه های اپل تأثیر گذاشته است و زمان ارسال برخی از محصولات تا ماه جولای …