آنها به چه اطلاعاتی به Apple Legacy Contacts دسترسی دارند؟

اخبار اپل


منبع: برایان ام ولف / iMore

با iOS 15 و macOS Monterey، اپل با یک برنامه جدید برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با عزیزان زمانی که دیگر در اطراف نیستید، شروع به کار کرد. اگرچه مواجهه با مرگ و میر خودمان دورنمای تاریکی است، اما این روزها چیزهای بسیار مهمی در دستگاه‌های ما وجود دارد که ممکن است دوستان و خانواده‌مان در زمان رفتن به آن‌ها نیاز داشته باشند.

اپل با برنامه میراث دیجیتال خود به شما امکان می‌دهد افراد قابل اعتمادی را برای اشتراک‌گذاری اطلاعات مرگ انتخاب کنید.

داده هایی که مخاطبین قدیمی به آنها دسترسی دارند

پس از مرگ صاحب حساب، مخاطبین قدیمی انتخاب شده به داده هایی مانند عکس ها، یادداشت ها و نامه های iCloud دسترسی خواهند داشت. در اینجا لیست کامل داده های موجود است:

 • عکس های iCloud
 • یادداشت
 • پست الکترونیکی
 • مخاطب
 • تقویم ها
 • یادآوری ها
 • پیام ها در iCloud
 • سابقه تماس
 • فایل های ذخیره شده در iCloud Drive
 • داده های بهداشتی
 • یادداشت های صوتی
 • نشانک های سافاری و لیست خواندن
 • پشتیبان گیری iCloud

جزئیات فوق از حساب متوفی را می توان در iCloud.com مشاهده کرد و در دستگاه Legacy Contact بارگیری کرد. علاوه بر این، یک نسخه پشتیبان iCloud را می توان به دستگاه iOS یا iPadOS بازیابی کرد و داده ها در Mac در دسترس هستند.

یادآوری مجدد این نکته ضروری است که اطلاعات فوق تنها در صورت فوت صاحب حساب اصلی و پس از تأیید درخواست اپل از طریق پورتال میراث دیجیتال خود در دسترس است. تا زمانی که صاحب حساب اصلی زنده است، داده‌ها به‌طور خودکار برای همه مخاطبین قدیمی در دسترس نیست.

داده هایی که مخاطبین ارثی به آنها دسترسی ندارند

برنامه میراث دیجیتال اپل همه چیز را پوشش نمی دهد، و برخی استثناها وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید. اپل به صراحت اعلام می کند که iCloud Keychain، اطلاعات پرداخت، اشتراک ها و رسانه های دارای مجوز برای مخاطبین قدیمی در دسترس نخواهد بود. در اینجا لیست کامل طبق گفته اپل آمده است:

 • رسانه های دارای مجوز؛ برای مثال، فیلم‌ها، موسیقی و کتاب‌هایی که صاحب حساب خریداری کرده است
 • خریدهای درون برنامه ای؛ مانند ارتقاء، اشتراک، ارز بازی یا سایر محتوای خریداری شده در یک برنامه
 • اطلاعات پرداخت؛ به عنوان مثال، اطلاعات پرداخت با Apple ID یا کارت هایی که برای استفاده با Apple Pay رزرو شده اند
 • اطلاعات ذخیره شده در Keychain دارنده حساب؛ مانند نام‌های کاربری و گذرواژه‌های سافاری، حساب‌های اینترنتی (استفاده شده در ایمیل، مخاطبین، تقویم و پیام‌رسانی)، شماره‌های کارت اعتباری و تاریخ اعتبار، و رمزهای عبور Wi-Fi

اپل خاطرنشان می‌کند که اگر بیش از یک مخاطب قدیمی راه‌اندازی کنید، هر یک از آنها می‌توانند درباره اطلاعات حساب شما پس از مرگ تصمیم بگیرند، از جمله حذف دائمی آن. به همین دلیل ارزش دارد که با دقت زیادی در نظر بگیرید که چه کسی را به عنوان یک مخاطب ارثی اضافه می کنید.

آیا داده های من برای همیشه برای مخاطبین قدیمی در دسترس خواهند بود؟

خیر دوره سه ساله پس از تأیید اپل درخواست تماس قدیمی شروع می شود، به موجب آن شناسه قدیمی Apple به مخاطب قدیمی اجازه می دهد به اطلاعات صاحب حساب اصلی دسترسی داشته باشد.

پس از این مدت، Apple Contact ID قدیمی دیگر کار نخواهد کرد و داده ها و حساب شخص متوفی برای همیشه حذف خواهند شد. توجه داشته باشید که بازه زمانی سه ساله از زمانی شروع می شود اولین درخواست حساب قدیمی تأیید شده است.

فایل های دیجیتال خود را سازماندهی کنید

هنگامی که آموختید چه داده ها و اطلاعاتی را می توان به عزیزانتان منتقل کرد، می توانید تصمیم آگاهانه تری در مورد فعال کردن ویژگی میراث دیجیتال اپل بگیرید. این یک سیستم کامل نیست، اما بهترین سیستم اشتراک‌گذاری داده آیفون است که تاکنون دیده‌ایم و می‌تواند به کاهش ناامیدی در زمانی که برای بقای خانواده و دوستان بسیار دشوار است، کمک کند.

اگر تصمیم به استفاده از آن دارید، می‌توانید مخاطبین قدیمی را به iPhone اضافه کنید یا در صورت تمایل، مخاطبین قدیمی را در Mac تنظیم کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مایک دین، تهیه‌کننده موسیقی برنده جایزه گرمی، استودیوی مک خود را تمجید می‌کند، «بی‌صبرانه منتظر» یک مک پرو جدید

مایک دین، تهیه‌کننده موسیقی برنده جایزه گرمی، که با افرادی مانند کانیه، سلنا گومز و مدونا کار کرده است، در اینستاگرام از استودیوی M1 Ultra Mac خود سخن گفته و در عین حال از این واقعیت که نمی‌تواند یک مک سیلیکونی اپل بخرد ابراز تاسف می‌کند. حرفه ای. دین با …

اخبار اپل
دستگاه استریم جدید Xbox مقرون به صرفه می تواند برای اپل تی وی دردسر ایجاد کند

مایکروسافت روز جمعه تایید کرد که در حال توسعه یک دستگاه استریم ارزان قیمت است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به کنسول کامل، بازی های ایکس باکس و پخش رسانه را پخش کنند. که می تواند مستقیماً با Apple TV رقابت کند. در همین حال، به گفته …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
ویدیوی تبلیغاتی «سیاره ماقبل تاریخ» به این فکر می‌کند که سلاح‌های کوچک عجیب و غریب برخی از دایناسورها برای چه بوده است.

به عنوان Apple TV + مستند سیاره ماقبل تاریخ پس از مهیج پنج روزه به پایان می رسد، اپیزود پایانی سریال با یک ویدیوی تبلیغاتی جدید دیگر همراه می شود – این یکی با تمرکز بر اسلحه های کوچک غیرعادی که برخی از دایناسورها به آن می بالیدند. این تبلیغ، …