آیفون برای اولین بار در شش سال گذشته به پرفروش ترین گوشی هوشمند در چین تبدیل شد

B&H 'Holiday Head Start' فروش تخفیف های خوبی برای Mac ارائه می دهد
اخبار اپلداده های شرکت تحلیل بازار Counterpoint Research نشان می دهد که در این سه ماهه، به لطف آیفون، اپل برای اولین بار در شش سال گذشته به برند برتر گوشی های هوشمند در چین تبدیل شده است.

در سه ماهه چهارم سال 2021، فروش گوشی های هوشمند در این کشور نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش یافت. این سومین سه ماهه متوالی است که در آن کاهش به ثبت رسیده است. به طور کلی، صنعت گوشی های هوشمند چین در سال 2021 برای چهارمین سال متوالی کاهش 2 درصدی در فروش ثبت کرد.

تحقیق متقابل
سهم بازار چین از گوشی های هوشمند سه ماهه چهارم 2020 در مقایسه با سه ماهه چهارم 2021

اپل ویوو را از سلطنت خلع کرد و به پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند در چین تبدیل شد. این شرکت تحقیقاتی خاطرنشان می کند که آیفون 23 درصد از بازار کشور را در سه ماهه چهارم سال 2021 در اختیار داشت. این شرکت هرگز از چنین سهم بازار بالایی در چین برخوردار نبوده است. موفقیت ممکن است به دلیل مدل‌های آیفون 13 باشد که هنگام عرضه در چین باعث خرابی آن‌ها شد. این مدل ویژگی های 5G و دوربین بهبود یافته را با قیمت اولیه جذاب ارائه می دهد. آنها همچنین برای شش هفته متوالی پرفروش ترین گوشی هوشمند در کشور بودند.

منگمنگ ژانگ، تحلیلگر Counterpoint Research خاطرنشان می کند که عملکرد اپل به دلیل “ترکیبی از استراتژی قیمت گذاری و سود حاصل از پایه برتر هوآوی” است. او افزود: «هواوی، رقیب اصلی اپل در بازار پریمیوم، به دلیل تحریم‌های مداوم آمریکا با کاهش فروش مواجه شده است». اپل مدت کوتاهی پس از معرفی آیفون 13 در ماه سپتامبر به شهرت رسید. او می گوید که این شرکت جایگاه رهبری خود را در سه ماهه چهارم سال 2021 حفظ کرده است.

تحلیلگران بازار خاطرنشان می کنند که موفقیت اپل با یک دستگاه پیشرفته، سازندگان محلی گوشی های هوشمند چینی را تشویق می کند تا کیف پول های قوی تری در این بخش ایجاد کنند. آیا فکر می کنید دستگاه های اندرویدی درجه یک چینی می توانند با آیفون 13 رقابت کنند؟ در نظرات به ما بگویید!

[Via Counterpoint Research]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Apple TV +
اخبار اپل
«اتاق شلوغ» با هنری ایکنبری و سایر بازیگران Apple TV + بازیگران خود را تکمیل می کند.

منبع: Bryan M. Wolfe / iMore Apple TV + همچنان به تکمیل بازیگران خود برای مجموعه گلچین آینده ادامه می دهد اتاق شلوغ با انبوهی از ستاره های جدید که روی پروژه امضا می کنند. همه آنها به تام هالند و بسیاری دیگر ملحق خواهند شد تا چیزی که می …

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …