آیفون روشن نمی شود یا یخ نمی زند؟ در اینجا نحوه رفع مشکل آورده شده است

اخبار اپل


هیچ چیز بدتر از این نیست که با آیفونی که کاملاً مرده، یخ زده یا روشن به نظر می رسد برخورد کنید. وقتی این اتفاق می افتد، سرمایه گذاری گران قیمت شما بی فایده به نظر می رسد و حتی به تغییر وفاداری خود برای همیشه فکر می کنید. اما هی، این مشکل آنقدرها هم که به نظر می رسد ترسناک نیست! در اینجا این است که وقتی آیفون روشن نمی شود چه کاری انجام دهید.

برای درک بهتر، اجازه دهید ابتدا دلایل احتمالی یخ زدگی یا روشن نشدن آیفون شما را درک کنیم. دلایل زیادی برای ایجاد این مشکل وجود دارد.

چرا آیفون شما یخ زده یا روشن نمی شود؟

باتری کاملا خالی شده

اگر باتری کم باشد، آیفون روشن نمی شود. شاید ردیابی مداوم مکان یا فعالیت نامحدود در پس‌زمینه برای باتری فرسوده بیش از حد باشد و خیلی سریع‌تر از آنچه انتظار داشتید تمام شود. یا شاید یک باگ نرم افزاری نادر باعث تخلیه غیرمنتظره باتری آیفون شما شده و تمام آب را در کمترین زمان می خورد.

شارژر معیوب

آیفون شما بدون برق تمام شده است. و شما آن را به برق وصل کرده اید تا باتری بتواند خود به خود شارژ شود و گوشی شما دوباره زنده شود. اما در کمال تعجب، آیفون شما حتی پس از اتصال به برق روشن نمی‌شود. شارژر شما می تواند بسیار مقصر باشد.

عملکرد ضعیف سنسور مجاورت

اگرچه ممکن است برای بسیاری شگفت‌انگیز به نظر برسد، یک سنسور مجاورت معیوب می‌تواند از بوت شدن آیفون جلوگیری کند. بیشتر در مورد آن بعدا.

خرابی سخت افزار

آسیب سخت افزاری نیز می تواند از روشن شدن آیفون شما جلوگیری کند. اگر وضعیت باتری آیفون شما در حال حاضر بسیار پایین است، ممکن است باتری کاملاً از کار افتاده باشد و دیگر شارژ نشود. در چنین مواردی، نمی توانید کاری انجام دهید جز اینکه گوشی خود را به مرکز خدمات اپل یا فروشگاه اپل ببرید.

قفل سخت آیفون

رفع روشن نشدن آیفون شما

پس از درک دلایل احتمالی، راه حل های زیر را دنبال کنید تا ببینید آیا آیفون شما روشن می شود یا خیر.

1. آیفون خود را به منبع برق وصل کنید

زمانی که باتری آیفون به طور کامل خالی می شود، مدتی (حدود 5 دقیقه) طول می کشد تا دستگاه زنده شود. بنابراین، در صورت روشن نشدن آیفون، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را وصل کنید و منتظر بمانید تا به طور خودکار شروع به کار کند.

اگر آیفون شما حتی پس از مدت زیادی که به برق وصل شده است روشن نمی شود، مطمئن شوید که شارژر آسیبی ندیده است. همچنین، مطمئن شوید که دارای گواهی MFi است (ساخته شده برای iPhone، iPad و iPod).

2. راه اندازی مجدد اجباری

راه اندازی مجدد اجباری (همچنین به عنوان تنظیم مجدد سخت شناخته می شود) زمانی که با مشکلات رایج iOS روبرو می شوید مفید است. چیزی که آن را بسیار مؤثر می‌کند، قابلیت پاک کردن حافظه پنهان تصادفی و فایل‌های موقت است که اغلب این عدد را به راه‌حلی برای چندین مشکل تبدیل می‌کند. پس این هک موثر را امتحان کنید.

  • در آیفون 8 و بالاتر: دکمه افزایش صدا را در آیفون خود فشار داده و سریع رها کنید. سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. سپس دکمه کناری را نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شود.
iphone-13-pro-max-hard-reset
  • در آیفون 7/7 پلاس: دکمه کاهش صدا و دکمه کناری را به یکباره فشار داده و رها کنید تا لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شود.
  • در iPhone 6s / 6s Plus یا نسخه های قبلی: در همان زمان نگه دارید دکمه شروع و دکمه بالا / کناری را پایین بیاورید.

اگر هارد ریست با موفقیت دوباره آیفون شما را راه اندازی کند، از شر مشکل خلاص شده اید.

3. سنسور مجاورت آیفون خود را ریست کنید

باور کنید یا نه، نقص سنسور مجاورت نیز می تواند آیفون شما را از روشن شدن باز دارد. برای کسانی که آشنایی ندارند، حسگر مجاورت وقتی صفحه آیفون شما را در کنار صورت خود قرار می دهید، کم نور می کند. اگر به درستی کار نکند، صفحه نمایش حتی زمانی که آیفون روشن است تاریک می ماند، نه نزدیک صورت شما. خوشبختانه، یک راه سریع برای تنظیم مجدد حسگر مجاورت آیفون وجود دارد.

مرحله ی 1: ابتدا، آیفون سخت خود را ریست کنید (مراحل بالا را بررسی کنید).

گام 2: پس از راه اندازی مجدد دستگاه، آن را باز کنید برنامه تنظیمات> عمومی -> بازنشانی. در iOS 15 یا بالاتر. ضربه زدن انتقال یا تنظیم مجدد آیفون > بازنشانی.

مرحله 3: مطبوعات تمام تنظیمات را بازنشانی کنید و تایید کنید

تمام تنظیمات آیفون را بازنشانی کنید

4. آیفون خود را به حالت ریکاوری برگردانید

اگر آیفون شما همچنان روشن نمی شود، آن را به حالت ریکاوری برگردانید. به دلیل عیب یابی حتی مسائل پیچیده معروف است، می تواند به راه اندازی دستگاه iOS شما کمک کند.

مرحله ی 1: اول از همه، آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید.

گام 2: الان باز کن یاب (در مک با macOS Catalina یا جدیدتر) یا iTunes (در مک با MacOS Mojave یا قبل از آن، یا در رایانه).

مرحله 3: بعدی، آیفون خود را در رایانه خود انتخاب کنید و مراحل زیر را دنبال کنید تا دستگاه را در حالت ریکاوری قرار دهید.

  • در آیفون 8 یا جدیدتر: دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. سپس دکمه کناری را نگه دارید.
  • در آیفون 7 یا آیفون 7 پلاس: دکمه کناری و دکمه کاهش صدا را همزمان فشار داده و نگه دارید.
  • در iPhone 6s یا نسخه های قبلی: دکمه هوم و دکمه کناری/بالا را همزمان نگه دارید.

حتما این دکمه ها را فشار داده و نگه دارید تا صفحه حالت بازیابی ظاهر شود.

مرحله 4. اکنون گزینه بازیابی یا به روز رسانی را دریافت خواهید کرد. انتخاب کنید به روز رسانی.

آیفون خود را به حالت ریکاوری برگردانید

رایانه Mac / Windows شما شروع به دانلود نرم افزار برای دستگاه شما می کند. توجه داشته باشید که اگر دانلود بیش از 15 دقیقه طول بکشد، آیفون شما از حالت ریکاوری خارج می شود. در این شرایط باید دوباره وارد حالت ریکاوری شوید و گزینه update را انتخاب کنید.

5. آیفون خود را روی حالت DFU قرار دهید

گاهی اوقات آیفون به دلیل عدم امکان شارژ روشن نمی شود. در شرایط خاص، دستگاه در هنگام راه‌اندازی با لوگوی اپل برخورد می‌کند و نمی‌توان آن را روشن کرد. این عمدتاً پس از جیلبریک یا زمانی که به‌روزرسانی iOS با شکست مواجه می‌شود، اتفاق می‌افتد. اگر چنین است، قرار دادن آیفون در حالت DFU ممکن است برای شما مفید باشد.

مرحله ی 1: آیفون خود را خاموش کنید. سپس، دستگاه خود را به رایانه وصل کنید و iTunes را باز کنید. در macOS Catalina یا نسخه های جدیدتر، لازم نیست نگران باز کردن Finder باشید.

گام 2: مطبوعات صدا را افزایش دهید دکمه. سپس سریع فشار دهید صدا را کم کنید دکمه. سپس نگه دارید دکمه کناری تا زمانی که صفحه سیاه شود.

مرحله 3: حالا صبر کن دکمه کناری و صدا را کم کنید دکمه به مدت 5 ثانیه

در آیفون 6 و نسخه های قبلی، حتما دکمه کناری/بالایی را نگه دارید و یک دکمه شروع یکباره برای حدود 10 ثانیه

مرحله 5: رهایی دکمه کناری اما نگه دارید صدا را کم کنید دکمه.

مرحله 6: اگر صفحه آیفون شما سیاه بماند، با موفقیت وارد شده اید حالت DFU. اکنون رایانه شما دستگاه شما را در حالت DFU شناسایی می کند و پیامی را نشان می دهد که از شما می خواهد آیفون خود را به روز کنید. آنچه لازم است را انجام دهید و آماده اید.

6. با پشتیبانی اپل تماس بگیرید

اگر هنوز برای روشن کردن آیفون خود مشکل دارید، در اسرع وقت با پشتیبانی اپل تماس بگیرید، زیرا ممکن است آسیب سخت افزاری وجود داشته باشد.


اینجا! بنابراین، اینها بهترین نکات برای شارژ کردن آیفون شما هستند. اگر این ترفندها به روشن شدن آیفون شما کمک کرد، به ما اطلاع دهید. آیا سوال مرتبطی برای پرسیدن دارید؟ حتما به آنها هم شلیک کنید.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مایک دین، تهیه‌کننده موسیقی برنده جایزه گرمی، استودیوی مک خود را تمجید می‌کند، «بی‌صبرانه منتظر» یک مک پرو جدید

مایک دین، تهیه‌کننده موسیقی برنده جایزه گرمی، که با افرادی مانند کانیه، سلنا گومز و مدونا کار کرده است، در اینستاگرام از استودیوی M1 Ultra Mac خود سخن گفته و در عین حال از این واقعیت که نمی‌تواند یک مک سیلیکونی اپل بخرد ابراز تاسف می‌کند. حرفه ای. دین با …

اخبار اپل
دستگاه استریم جدید Xbox مقرون به صرفه می تواند برای اپل تی وی دردسر ایجاد کند

مایکروسافت روز جمعه تایید کرد که در حال توسعه یک دستگاه استریم ارزان قیمت است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به کنسول کامل، بازی های ایکس باکس و پخش رسانه را پخش کنند. که می تواند مستقیماً با Apple TV رقابت کند. در همین حال، به گفته …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
ویدیوی تبلیغاتی «سیاره ماقبل تاریخ» به این فکر می‌کند که سلاح‌های کوچک عجیب و غریب برخی از دایناسورها برای چه بوده است.

به عنوان Apple TV + مستند سیاره ماقبل تاریخ پس از مهیج پنج روزه به پایان می رسد، اپیزود پایانی سریال با یک ویدیوی تبلیغاتی جدید دیگر همراه می شود – این یکی با تمرکز بر اسلحه های کوچک غیرعادی که برخی از دایناسورها به آن می بالیدند. این تبلیغ، …