آیفون کاملاً رقبای خود را شکست می‌دهد و نه. 1 نقطه گوشی هوشمند


اپل در طول سه ماهه تعطیلات 2021 بیش از هر رقیبی گوشی های هوشمند خود را جابه جا کرد. بیش از 20 درصد از سامسونگ، نزدیکترین رقیب خود پیشی گرفت.

با این اوصاف، تعداد آیفون هایی که در سه ماهه چهارم 2021 عرضه شده اند، نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافته است.

آیفون در رتبه اول Q4 2021 قرار گرفت

در حالی که اپل دقیقاً تعداد گوشی های هوشمند خود را به فروش نمی رساند، تحلیلگران تخمین هایی را ارائه می دهند. IDC گزارش می دهد که 84.9 میلیون آیفون در سه ماهه اکتبر تا دسامبر فروخته شده است، در حالی که تحقیقات Counterpoint می گوید این رقم 81.5 میلیون بوده است.

اگرچه این دو شرکت تحقیقاتی درباره اینکه دقیقاً چه تعداد گوشی iOS فروخته شده توافق ندارند، اما موافقند که این تعداد نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل اندکی کاهش یافته است.

اما این به دلیل تقاضای کم نیست. رایان ریث از IDC گفت: «زنجیر تامین و کمبود قطعات شروع به تأثیر معناداری بر بازار گوشی‌های هوشمند با ورود به نیمه دوم سال کرد.

ممکن است تعداد واحدهای آیفونی که در سه ماهه چهارم 2021 عرضه شده اند کاهش یافته باشد، اما درآمد اپل افزایش یافته است. روز پنجشنبه گزارش داد که درآمد آیفون در سه ماهه مجموعا 71.6 میلیارد دلار بوده است. این افزایش 9 درصدی نسبت به سال گذشته است.

این تفاوت ظاهری از آنجا ناشی می شود که مشتریان بیشتری گوشی های با قیمت بالاتر مانند آیفون 13 جدید می خرند. و این خریدها فقط در ایالات متحده و اروپا نبود. کانترپوینت ریسرچ می‌گوید: «در چین، به لطف آیفون 13، پس از شش سال به برترین برند گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه چهارم سال 2021 تبدیل شد و در نتیجه از سامسونگ به عنوان برترین گوشی هوشمند جهان در سه‌ماهه چهارم 2021 پیشی گرفت.»

2021 یک سال تبلیغاتی برای آیفون بود

در تمام طول سال، Counterpoint Research گزارش می‌دهد که «عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند اپل با 18 درصد رشد سالانه به رکورد 237.9 میلیون دستگاه در سال 2021 رسید که دلیل آن عملکرد قوی سری آیفون 12 است».

برآورد IDC حاکی از آن است که 235.7 میلیون دستگاه آیفون در سال 2021 به فروش رسیده است که افزایش سالانه 15.9 درصدی را نشان می دهد.

با این حال، این اپل را در صدر قرار نمی دهد. پس از سامسونگ در جایگاه دوم در فروش قرار گرفت. اما این شرکت آمریکایی سعی نمی کند در برخی از دسته بندی های محصولات رقیب خود، به خصوص گوشی های بسیار ارزان قیمت، رقابت کند.

اپل در حال حاضر شماره 1 است

آیفون برترین سگ در فصل خرید تعطیلات 2021 بود، اما بعید است که در آنجا بماند. اپل در چهار سال از پنج سال گذشته در سه ماهه چهارم فروش بیشتری از سامسونگ داشته است، اما سامسونگ همیشه در صدر قرار گرفته است. دلیل عمده آن زمان بندی عرضه محصول است.

سه ماهه چهارم هر سال درست پس از معرفی گوشی های هوشمند پرچمدار جدید اپل انجام می شود. هجوم فروش به دنبال دارد. اما Q1 همیشه شاهد عرضه اندرویدهای پرچمدار خود سامسونگ و افزایش فروش است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
ما بالاخره می دانیم چه چیزی قاتل سریالی Shining Girls را اینقدر شیطانی کرده است [Apple TV+ recap]

اپل تی وی + هیجان انگیز دختران درخشان به گذشته منحرف می شود تا منشا قاتل سریالی هارپر کورتیس و خانه سفر در زمان را فاش کند. این شامل یک دوستی شکسته، یک زوج پیر مرده، و دروغ و خیانت بیشتر است. با این حال، هارپر همیشه دیوانه ای نبود …

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …