استقرار جدید AT&T و طیف C-Band 5G Verizon ممکن است باعث “اختلال فاجعه بار” در پروازهای ایالات متحده شود.

اخبار اپل


مدیران عامل شرکت های هواپیمایی بزرگ ایالات متحده هشدار داده اند که معرفی AT&T و سرویس جدید 5G Verizon در روز چهارشنبه منجر به یک بحران هوایی “فاجعه بار” خواهد شد. گفته می شود که طیف جدید 5G C-Band بر تعداد قابل توجهی از هواپیماهای پهن پیکر تأثیر می گذارد و آنها را غیرقابل استفاده می کند، که می تواند خطوط هوایی ایالات متحده را ویران کند و “به طور بالقوه ده ها هزار آمریکایی را در خارج از کشور ترک کند”.

مدیران عامل شرکت های هواپیمایی بزرگ از جمله امریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز، دلتا ایر لاین و ساوت وست ایرلاینز در نامه ای مشترک نوشته اند رویترز، که اکثریت قابل توجهی از شخصیت‌های عمومی در حال سفر و مسیریابی مستقر خواهند بود مگر اینکه مراکز اصلی آنها اجازه پرواز داشته باشند. این نامه خطاب به برایان دیز، مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید، پیت بوتیگ، وزیر حمل و نقل، استیو دیکسون، مدیر FAA و جسیکا روزنورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ارسال شده است.

تاثیر اجرای C-Band 5G بر خطوط هوایی

در اوایل این ماه، FAA هشداری صادر کرد مبنی بر اینکه تداخل در C-Band 5G می تواند بر تجهیزات حساس مانند ارتفاع سنج ها تأثیر بگذارد که بر عملکرد آن در مناطق کم دید تأثیر می گذارد. او از AT&T و Verizon خواست تا برنامه های استقرار تجاری خود را که در ابتدا برای 5 ژانویه برنامه ریزی شده بود به تعویق بیاندازند.

اگرچه اپراتورها در ابتدا این درخواست را رد کردند، اما در نهایت موافقت کردند که معرفی 5G را تا 19 ژانویه به تعویق بیاندازند. آنها همچنین موافقت کردند که با ایجاد مناطق حائل در حدود 50 فرودگاه، برای جلوگیری از اختلالات احتمالی تلاش کنند. Verizon و AT&T قبلاً اشاره کرده بودند که C-Band 5G قبلاً با موفقیت در تقریباً 40 کشور بدون مشکل تداخل معرفی شده است. سال گذشته، هر دو اپراتور تقریباً کل طیف C-Band 5G را در یک حراج باورنکردنی 65 میلیارد دلار برنده شدند.

خطوط هوایی بزرگ ایالات متحده در نامه‌ای که توسط شرکت‌های کشتیرانی مانند FedEx Express و UPS Airlines امضا شد، بر فوریت این موضوع تاکید کردند و افزودند که سرویس جدید C-Band 5G “تجارت کشور را متوقف خواهد کرد.” یونایتد ایرلاینز اعلام کرد که می تواند بر 15000 پرواز و 1.25 میلیون مسافر در سال تأثیر منفی بگذارد و خواستار کاهش بیشتر اندازه بافر شد.

FAA گفته است که قبلاً سیگنال سبز را به تقریباً 45 درصد از نیروی دریایی تجاری ایالات متحده داده است تا در فرودگاه هایی که باند C 5G در آنجا معرفی خواهد شد فرود بیایند. اضافه می شود که این سازمان با خطوط هوایی و شرکت های بی سیم برای کاهش تاخیر و لغو پروازهایی که ممکن است ناشی از اجرای 5G باشد، همکاری خواهد کرد.

[Via Reuters]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
ما بالاخره می دانیم چه چیزی قاتل سریالی Shining Girls را اینقدر شیطانی کرده است [Apple TV+ recap]

اپل تی وی + هیجان انگیز دختران درخشان به گذشته منحرف می شود تا منشا قاتل سریالی هارپر کورتیس و خانه سفر در زمان را فاش کند. این شامل یک دوستی شکسته، یک زوج پیر مرده، و دروغ و خیانت بیشتر است. با این حال، هارپر همیشه دیوانه ای نبود …

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …