امروز در تاریخ اپل: Macintosh SE / 30 به وعده مک عمل می کند

اخبار اپل


19 ژانویه 1989: اپل Macintosh SE / 30 را معرفی می کند که شاید بهترین مکینتاش کلاسیک کامپکت سیاه و سفید باشد.

وقتی مکینتاش کامل دهه 1980 را تصور می کنید، احتمالاً این ماشینی است که به ذهنتان خطور می کند. و با دلیل موجه!

وعده مک

همانطور که قبلاً در داستان امروز اپل نوشتم، حتی یک طرفدار سرسخت مک اعتراف می کند که اولین تجسم رایانه عمدتاً به دلیل آنچه که داشت هیجان انگیز بود. پتانسیل رساندن.

داگلاس آدامز، خالق راهنمای سفرهای کهکشانی، یک بار گفت: “چیزی که من (و فکر می کنم همه کسانی که خریدند [the Mac] در روزهای اول) من عاشق خود دستگاه نبودم که به طرز عجیبی کند و با قدرت ناکافی بود، بلکه عاشق یک ایده عاشقانه برای دستگاه شدم. و این ایده عاشقانه باید از من در واقعیت کار بر روی یک مک 128K حمایت می کرد.

Mac SE / 30 کالا را تحویل می دهد

Mac SE / 30 سریع‌ترین مک موجود بود
Mac SE / 30 سریع‌ترین مک موجود بود.
عکس: موتورولا

زمانی که مکینتاش پلاس دو سال پس از عرضه مک اصلی تحویل شد، اوضاع بسیار بهتر شد. با این حال، تا زمانی که SE / 30 در سال 1989 وارد شد، مک یک گام به جلو برداشت. در همه چیز، از ظرافت سیستم عامل تا قدرت سخت افزاری، این رایانه با رقبای کمی روبرو است.

SE / 30 دارای یک پردازنده 16 مگاهرتز 68030 و یک هارد دیسک 40 یا 80 مگابایتی است. آن را با انتخاب 1 مگابایت یا 4 مگابایت رم به عنوان استاندارد ارائه می‌کند – که در کمال تعجب می‌توان آن را تا 128 مگابایت افزایش داد. اوه، و همچنین حاوی 1.4 مگابایت SuperDrive بود.

Mac SE / 30 با ورود سیستم 7 در سال 1991 واقعاً قدرت خود را نشان داد.

اپل در همان سال تولید SE / 30 را متوقف کرد، اما همچنان به عنوان یک نیروی کار در رایانه باقی ماند. شما می توانید آن را در بسیاری از دفاتر، آزمایشگاه های تحقیقاتی و خانه ها در نیمه اول دهه 90 پیدا کنید.

Macintosh SE / 30 در تلویزیون و فیلم

Mac SE / 30 همچنین چندین بار در تلویزیون و فیلم ظاهر شد که مهمترین آنها اولین مکینتاش بود که در آپارتمان جری ساینفلد در فصل های اولیه ظاهر شد. ساینفلد. (بعدها توسط PowerBook Duo و سپس Macintosh برای بیستمین سالگرد جایگزین شد.)

Macintosh SE / 30 را به خاطر دارید؟ نظرات خود را در زیر بنویسید

منبع مشخصات Mac SE / 30: EveryMacمانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …