امروز در تاریخ اپل: Sun Microsystems تقریباً اپل را می خرد

اخبار اپل


25 ژانویه 1996: شایعه شده است که Sun Microsystems در حال مذاکره برای خرید اپل است.

از آنجایی که Sun در اوج خود قرار دارد و کوپرتینویی ها با مشکل مواجه هستند، شایعات مربوط به معامله 3.89 میلیارد دلاری باعث می شود اپل بین 5 تا 6 دلار به ازای هر سهم دست یابد.

این پست شامل مشارکت است. فرقه به ماک وقتی از پیوندهای ما برای خرید اقلام استفاده می کنید، می توانید کمیسیون دریافت کنید.

خورشید پدیدار میشود.

اگر در اواسط بیست سالگی یا جوان‌تر از طرفداران فناوری هستید، به احتمال زیاد نام Sun Microsystems معنای کمی برای شما دارد. یکی از برجسته‌ترین شرکت‌هایی که در نتیجه حباب فناوری اواخر دهه 1990 سقوط کرد، سان رایانه‌ها، قطعات، خدمات و نرم‌افزار را می‌فروشد. (او زبان برنامه نویسی جاوا و سیستم عامل سولاریس را ایجاد کرد.)

Sun Microsystems که در سال 1982 تأسیس شد، قبل از فروپاشی و در نهایت در سال 2009 توسط Oracle خریداری شد، به یک بازیگر اصلی در سیلیکون ولی تبدیل شد. امروز، پردیس نمادین سابق آن، مقر اصلی فیس بوک است. (و همانطور که در این ویدیو می بینید، لوگوی Sun در پشت لوگوی فیس بوک باقی می ماند!)

Sun ایستگاه های کاری ساخت و به روش های مختلف با اپل همراه شد. در نتیجه، مردم در سال 1988 شروع به صحبت در مورد ادغام این دو شرکت کردند. Apple Confidential 2.0این معامله تقریباً در پاییز 1990 اتفاق افتاد. ایده این بود که اسکات مک‌نیلی، مدیرعامل Sun، مدیر اجرایی هر دو شرکت شود. اپل در آخرین لحظه تسلیم شد.

احتمال ادغام اپل و سان دوباره در دسامبر 1995 پدیدار شد، که ناشی از ترس مایکروسافت پس از ویندوز 95 بود. از آنجایی که مایکروسافت هنوز سال ها با اوج خود فاصله دارد، Sun و Apple دلایل خوبی برای ترس از آینده خود داشتند.

اشتباهات اپل منجر به معامله با Sun Microsystems شد

حتی بدون مایکروسافت، اپل کارهای زیادی انجام داد تا به خودش آسیب برساند. این شرکت به جای تمرکز بر محصولات کلیدی، دوربین های دیجیتال و کنسول های بازی را روانه بازار کرده است. کوپرتینو همچنین یک معامله فاجعه بار شبیه سازی مک انجام داد که برای شرکت هزینه داشت و برند آن را ضعیف کرد.

مک نیلی با هیئت مدیره اپل در هتل سنت لوئیس نیویورک ملاقات کرد. رجیس شروع به بررسی جزئیات مبادله سهام می کند، که مانند معامله قبلی، مدیر اجرایی Sun را منصوب می کند. در نهایت، این مذاکرات با شکست مواجه شد زیرا اپل ضرر هنگفت 69 میلیون دلاری را اعلام کرد.

در پایان سال 1996 همه چیز تغییر کرده بود. استیو جابز به اپل بازگشت، سپس گیل آملیو، مدیر عامل شرکت، روی سنگ بود و اپل آماده بازگشت بود. اما همه چیز می تواند بسیار بسیار متفاوت باشد.



مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …