اپل اجازه پرداخت شخص ثالث برای برنامه های دوستیابی در هلند را می دهد. اما با برخی هشدارها

اپل اجازه پرداخت شخص ثالث برای برنامه های دوستیابی در هلند را می دهد.  اما با برخی هشدارها
اخبار اپل


در اوایل دسامبر گذشته، اداره مصرف کننده و بازار هلند (ACM) دریافت که اپ استور اپل قوانین رقابت در این کشور را نقض کرده است. رگولاتور هلندی به سازنده آیفون دستور داده است تا روش های پرداخت شخص ثالث را برای برنامه های دوستیابی مجاز کند. پس از این تصمیم، اپل در نهایت موافقت کرد که به برنامه های دوستیابی محلی اجازه دهد از طریق گزینه های پرداخت غیر محلی iOS تراکنش انجام دهند.

روز جمعه، این شرکت مستقر در کوپرتینو، توسعه دهندگان را از تغییرات اپ استور هلند مطلع کرد. در بیانیه آمده است که دو حق اختیاری جدید را منحصراً برای برنامه‌های دوستیابی معرفی می‌کند: «حق خرید خارجی StoreKit» برای پرداخت‌های شخص ثالث در ویترین فروشگاه خود iOS و «StoreKit External Link Entitlement» برای مدیریت پرداخت‌های آنلاین از طریق پیوندهای درون‌برنامه.

اپل همچنین هشدار داد که اگر توسعه‌دهنده یک برنامه دوست‌یابی مدعی یکی از حقوق باشد، باید برخی از ویژگی‌های اپ استور مانند «بازپرداخت، تاریخچه خرید، مدیریت اشتراک و سایر مشکلاتی که هنگام خرید کالاها و خدمات دیجیتال از طریق آن‌ها با آن مواجه می‌شوند را کنار بگذارد. این روش‌های خرید جایگزین.»

اپل همچنین سندی را منتشر کرده است که توضیح می دهد چگونه روش های پرداخت جایگزین را برای برنامه های دوستیابی در هلند اعمال می کند. لازم به ذکر است که توسعه دهندگان محلی که روش پرداخت شخص ثالث را انتخاب می کنند، همچنان باید به اپل کمیسیون پرداخت کنند.

اپل خاطرنشان کرد:

مطابق با دستور ACM، برنامه های دوستیابی که مجاز به اتصال یا استفاده از یک ارائه دهنده پرداخت شخص ثالث در برنامه هستند، هزینه تراکنش را به اپل می پردازند. اطلاعات بیشتر در مورد تمام جنبه های حقوق به زودی در دسترس خواهد بود.

این سند همچنین اضافه می کند که این توسعه دهندگان “باید یک باینری جداگانه برای یک برنامه برای iOS یا iPadOS ارسال کنند که فقط می تواند در فروشگاه App هلندی توزیع شود.”

ادعای ما

برنامه‌نویسانی که گزینه‌های پرداخت شخص ثالث را برای برنامه‌های دوستیابی انتخاب می‌کنند، باید بازپرداخت، اشتراک‌ها، و مشکلات ناشی از روش‌های خرید جایگزین را مدیریت کنند. به آن فشار ایجاد یک برنامه دوستیابی جداگانه به طور خاص برای فروشگاه برنامه هلندی اضافه کنید. و حتی پس از عبور از این حلقه‌ها، باز هم باید برای هر خرید کمیسیونی به اپل بپردازند. پس از اینکه اپل کمیسیونی را که برای هر تراکنش دریافت می‌کند، کمّی کرد، توسعه‌دهندگان می‌توانند تعیین کنند که آیا این تلاش ارزشمند است یا خیر.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …