اپل به دلیل رویکرد رقت انگیز به پرداخت های شخص ثالث با جریمه 57 میلیون دلاری روبرو می شود

اپل به دلیل رویکرد رقت انگیز به پرداخت های شخص ثالث با جریمه 57 میلیون دلاری روبرو می شود
اخبار اپل


اپل به دلیل تلاش نسبتاً رقت انگیز خود برای اجازه دادن به پرداخت شخص ثالث برای برنامه ها و اشتراک ها در هلند تا 50 میلیون یورو (تقریباً 57 میلیون دلار) توسط رگولاتورهای هلند جریمه خواهد شد.

اگرچه کوپرتینویی برای پیروی از قوانین جدید نیم قدمی برداشته است، اما تضمین می کند که اجرای سیستم های پرداخت شخص ثالث برای توسعه دهندگان بسیار دشوار است. او همچنین برای پرداخت هایی که رسیدگی نمی کند، مطالبه کرد.

اپل به دلیل مشکل جریمه شد

اپل در بیانیه‌ای در ۱۴ ژانویه اعلام کرد که با قوانین جدید تعیین‌شده توسط اداره مصرف‌کننده و بازار هلند (ACM) در مورد سیستم‌های پرداخت شخص ثالث برای برنامه‌های iOS موافق نیست و به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

با این حال، برای پیروی از قانون در این بین، اپل تأیید کرده است که “دو حق اختیاری جدید را منحصراً برای برنامه های دوستیابی اعمال می کند.” (قوانین جدید فقط برای برنامه های دوستیابی اعمال می شود.)

نحوه کار به این صورت است: اگر توسعه‌دهنده‌ای بخواهد پرداخت‌های خارج از اپ استور را بپذیرد، باید یک برنامه کاملاً جدید برای او بسازد و راه‌اندازی کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان نمی توانند پرداخت هایی را از اشخاص ثالث ارائه دهند و پرداخت ها در فروشگاه App با هم.

اجتناب اپل از قانون رقابت جدید هلند بسیار ناخوشایند است. اپل قصد دارد شرکت‌هایی مانند Match را مجبور کند که برنامه‌های جهانی خود را از هلند دانلود کنند و کاربران را مجبور به نصب نسخه جدید هلندی کنند و سپس مالیات نامشخصی را بر پرداخت‌هایی که اپل پرداخت نمی‌کند اعمال کند. https://t.co/aRsnHKKLDY

علاوه بر این، برنامه هایی که این گزینه را می پذیرند و پرداخت از طریق سیستم های دیگر را می پذیرند همچنان مجبور به پرداخت هزینه برای این تراکنش ها خواهند بود. اپل در واقع می خواهد برخی از پرداخت هایی را که حتی پردازش نمی کند، بپذیرد.

“این مجاز نیست”

در بیانیه ACM روز دوشنبه آمده است: «اپل نتوانسته است الزامات را در چندین نقطه برآورده کند. مهمتر از همه، اپل در تنظیم شرایط خود شکست خورده است، در نتیجه ارائه دهندگان برنامه های دوستیابی هنوز قادر به استفاده از سایر سیستم های پرداخت نیستند.

“در حال حاضر، ارائه دهندگان برنامه دوستیابی می توانند به سادگی “علاقه” خود را ابراز کنند. علاوه بر این، اپل موانع متعددی را برای ارائه دهندگان اپلیکیشن دوستیابی برای استفاده از سیستم های پرداخت شخص ثالث ایجاد کرده است. این نیز برخلاف الزامات ACM است.”

در بیانیه آمده است: «به نظر می رسد اپل ارائه دهندگان برنامه را مجبور به انتخاب می کند: یا به سیستم های پرداخت خارج از برنامه تکیه کنند یا یک سیستم پرداخت جایگزین. «این کار مجاز نیست. ارائه دهندگان باید بتوانند هر دو گزینه را انتخاب کنند.”

ACM به اپل اطلاع داده است که الزامات آن را برآورده نمی کند. در صورتی که شرکت تغییراتی را برای رعایت نکردن اعمال کند، 5 میلیون یورو (تقریباً 5.7 میلیون دلار) جریمه خواهد شد. هر هفته، حداکثر تا سقف 50 میلیون یورو.

اپل توسعه دهندگان را دلسرد می کند

اپل فقط تلاش نمی‌کند تا توسعه‌دهندگان را وادار به جهش دیوانه‌وار کند. او همچنین به آنها هشدار داد که اگر پرداخت‌های خارج از اپ استور را بپذیرند، «اپل نمی‌تواند در بازپرداخت، سابقه خرید، مدیریت اشتراک و سایر مشکلات در هنگام خرید کالاهای دیجیتال به مشتریان کمک کند».

اپل هرگز از قوانین جدیدی مانند این با لبخند استقبال نمی کند، بنابراین احتمالاً جای تعجب نیست که تمام تلاش خود را می کند تا توسعه دهندگان را از اجتناب از قوانینی که کوپرتینو تعیین می کند، منصرف کند. اما زمان آن فرا رسیده است که شرکت بپذیرد که باید کنترل خود را بر اپ استور باز کند.

هلند اولین کشوری نیست که اپل را مجبور به پذیرش پرداخت های شخص ثالث برای برنامه ها و اشتراک ها می کند – و تقریباً مطمئناً آخرین کشور نخواهد بود.مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …

اخبار اپل
چگونه از میانبر جدید Apple Accessibility Assistant برای ارزیابی نیازهای خود استفاده کنید

منبع: متیو کاسینلی / آی‌مور روز سه‌شنبه، اپل پیش‌نمایش ویژگی‌های دسترسی جدیدی را که امسال به پلتفرم‌های آن‌ها می‌آیند، از جمله ابزارهای ناوبری، سلامتی و ارتباطی جدید در کنار روز جهانی آگاهی از دسترسی (GAAD) ارائه کرد. از جمله این اعلان‌ها، گسترش میانبر دستیار دسترسی به مک و اپل واچ …