اپل درآمدی معادل 34.6 میلیارد دلار با درآمد 123.9 میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال 2022 گزارش کرد. درآمد بالایی را برای مک، آیفون و خدمات ثبت می کند

اپل درآمدی معادل 34.6 میلیارد دلار با درآمد 123.9 میلیارد دلاری در سه ماهه اول سال 2022 گزارش کرد.  درآمد بالایی را برای مک، آیفون و خدمات ثبت می کند
اخبار اپل


اپل درآمد خود را برای سه ماهه اول سال 2022 اعلام کرد. این شرکت درآمد بی سابقه 123.9 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 11 درصد افزایش سالانه را نشان می دهد.

هیئت مدیره این شرکت سود نقدی 0.22 دلار به ازای هر سهم سهام عادی اعلام کرد، در حالی که سود سه ماهه هر سهم تنزیل شده 2.10 دلار بود. سود خالص سه ماهه این شرکت در مقایسه با 28.8 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021، 34.6 میلیارد دلار ثابت بود.

مدیر مالی این شرکت، لوکا ماستری، خاطرنشان کرد که عرضه‌های اخیر محصولات، شرکت را به سمت “رشد درآمد و سود دو رقمی” سوق داده و رکورد جدیدی از 1.8 میلیارد پایه دستگاه فعال نصب شده را ثبت کرده است.

“این رکوردهای عملیاتی به ما این امکان را داده است که نزدیک به 27 میلیارد دلار را به سهامداران خود در سه ماهه بازگردانیم، زیرا هدف خود را برای رسیدن به یک موقعیت خنثی برای خالص نقدینگی در طول زمان حفظ می کنیم.

تیم کوک، مدیرعامل این شرکت نیز نظر مشابهی را بیان کرد. او گفت: “نتایج رکورد برای این سه ماهه توسط نوآورانه ترین طیف محصولات و خدمات ما تا به امروز ممکن شد.” او افزود که از دیدن پاسخ مشتریان “خوشحال” است. او همچنین خاطرنشان کرد که اپل در حال برداشتن گام‌های سریع به سمت هدف خود برای دستیابی به بی‌طرفی کربن تا سال 2030 است، در حالی که «با آموزش و عدالت نژادی و برابری پیش می‌رود».

Apple-Q1-2022-performance.jpg
آیفون همچنان بیشترین درآمد این شرکت را در سه ماهه اول سال 2022 دارد

اپل درآمد سه ماهه بی سابقه ای را برای تجارت آیفون، مک و لوازم جانبی به دست آورد. Maestri خاطرنشان می کند که محدودیت های زنجیره تامین، انجام تجارت را برای iPad به ویژه دشوار کرده است. درآمد حاصل از محصولات نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است. با تفکیک گزارش سه ماهه اول سال 2022، هر دسته به میزان 123.9 میلیارد دلار درآمد داشته است:

  • آیفون: 71.6 میلیارد دلار
  • مک: 10.8 میلیارد دلار
  • دستگاه های پوشیدنی، خانه و لوازم جانبی: 14.7 میلیارد دلار
  • خدمات: 19.5 میلیارد دلار

کوک همچنین به طرح Black Unity Month اشاره کرد، 15 سال از ابتکارات RED (PRODUCT) شرکت، که 270 میلیون دلار جمع آوری کرد و 260 میلیارد دلار به توسعه دهندگان منتقل شد.

Maestri اشاره کرد که 98 درصد از کاربران آیفون از این دستگاه راضی هستند، در حالی که بیشترین فروش مک از دستگاه های مجهز به M1 است. او افزود که 6 فصل گذشته بهترین 6 فصل برای مک بوده است. علاوه بر این، حدود 60 درصد از مشتریان اپل واچ تازه وارد این محصول شده اند، در حالی که 50 درصد از مشتریان آی پد تازه وارد این محصول شده اند.

سازنده آیفون هیچ دستورالعملی را برای سه ماهه جاری منتهی به مارس 2022 صادر نکرده است. با این حال، Maestri گفت که این شرکت انتظار دارد درآمد بالایی برای همیشه در ماه مارس داشته باشد، اما رشد درآمد از دسامبر پس از رشد انفجاری در مارس کاهش خواهد یافت. تاخیر در سه ماهه دسامبر نیز در بخش خدمات گزارش شده است.

[Via Apple Newsroom]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
ما بالاخره می دانیم چه چیزی قاتل سریالی Shining Girls را اینقدر شیطانی کرده است [Apple TV+ recap]

اپل تی وی + هیجان انگیز دختران درخشان به گذشته منحرف می شود تا منشا قاتل سریالی هارپر کورتیس و خانه سفر در زمان را فاش کند. این شامل یک دوستی شکسته، یک زوج پیر مرده، و دروغ و خیانت بیشتر است. با این حال، هارپر همیشه دیوانه ای نبود …

نحوه استفاده از میانبر دستیار دسترسی اپل
اخبار اپل
گزارش: EA مذاکراتی را با اپل در مورد خرید احتمالی انجام داده است

یک گزارش جدید می گوید که اپل یکی از چندین شرکتی است که با EA در مورد خرید احتمالی شرکت پشت Battlefield، EA Sports، Mass Effect و غیره مذاکره کرده است. گزارش Puck از طریق paywalled دوستان ما در GamesRadar + می گوید که EA “در پیگیری فروش مداوم بوده …

اخبار اپل
چگونه توییتر را دوباره سرگرم کننده کنیم

توییتر: علت و راه حل همه مشکلات زندگی. مردم اخیراً در مورد توییتر صحبت می کنند. وقتی دوستانم از اینکه چگونه از استفاده از توییتر لذت نمی برند شکایت می کنند، من قبلاً گیج می شدم. توییتر همان چیزی است که شما آن را می سازید. اگر توییتر را دوست …