اپل در سال 2021 رکورد 6 میلیون آیفون را در هند فروخت

آیفون 13 در پشت
اخبار اپل


2021 یک سال رکورد برای اپل در هند بود. این شرکت بین 5.4 تا 6 میلیون آیفون در این کشور فروخته است. این رشد ممکن است به دلیل تقاضا و فروش بالای گوشی های هوشمند 5G در بخش های قیمتی باشد.

داده‌های شرکت تحلیل بازار Counterpoint Research نشان می‌دهد که اپل 70 درصد از سهم بازار را در گوشی‌های هوشمند درجه یک دارد که بر اساس دستگاه‌هایی با قیمت شمالی روپیه تعیین می‌شود. 45000 (603 دلار). همانطور که شریک شرکت تحلیلی نیل شاه اشاره کرد، اپل در سال 2020 سهم کمتری 50 درصدی در این بخش دارد. وی افزود که در سال 2020 اپل 3 میلیون آیفون تحویل داد و در سال 2021 این تعداد به 6 میلیون افزایش می یابد. این شرکت در هر سه ماهه سال نسبت به سال 2020 “رشد دو برابری” را ثبت می کند.

این موضوع بر رقبای سامسونگ و وان پلاس تأثیر گذاشت که سهم بازار آنها در همان گروه به ترتیب از 28 درصد به 14 درصد و 14 درصد به 12 درصد کاهش یافت.

بیشتر رشد اپل در هند به دلیل تولید داخلی آیفون 12 و آیفون 11 در تاسیسات متعلق به فاکسکان و ویسترون است. این دو مدل با هم به اپل کمک کردند تا تجارت خود را در هند در سال 2021 دو برابر کند. به ویژه، آیفون 12 31 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد، در حالی که آیفون 11 در آن زمان 28 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داد. اپل به تازگی تولید آزمایشی مدل های آیفون 13 را در این کشور آغاز کرده است.

در مجموع، این شرکت مجموع فروش گوشی های هوشمند را 169 میلیون دستگاه در کشور اعلام کرد. با وجود مشکلات همه گیر در زنجیره تامین و افزایش قیمت، این افزایش 11 درصدی به صورت سالانه است. از کل گوشی های هوشمند عرضه شده، 17 درصد با 5G سازگار هستند و این آمار شش برابر بیشتر از سال 2020 است. افزایش قابل توجه فروش گوشی های هوشمند 5G به دلیل کاهش 40 درصدی قیمت این دستگاه ها در شش ماه گذشته است.

با این حال، گروه هوش صنعتی CyberMedia Research پیش‌بینی می‌کند که اپل با عرضه برنامه‌ریزی شده آیفون SE 3 مبتنی بر بودجه در نیمه اول سال، انتظار یک «سال رکورددار» دیگر را در سال 2022 دارد. تحقیقات Counterpoint همچنین انتظار دارد که بازار گوشی های هوشمند هند در سال 2022 با سهم قابل توجهی از تلفن های هوشمند میان رده و رده بالای 5G با “دو رقمی” رشد کند.

[Via The Economic Times]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
اپل ویژگی‌های دسترسی مبتنی بر یادگیری ماشینی را به نمایش می‌گذارد

برای بزرگداشت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل برخی از ویژگی‌های دسترسی جدید را نشان داده است که در اواخر امسال در iPhone، iPad، Apple Watch و Mac در دسترس خواهند بود. این شرکت می‌گوید که این ویژگی‌ها، «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را برای افراد دارای …

اخبار اپل
مجموعه Apple Music Live جمعه با نمایش هری استایلز بازمی‌گردد

اولین نمایش از سری Apple Music Live بازگشته با هری استایلز در روز جمعه برگزار می شود. عکس: Apple Music اپل سری Apple Music Live خود را تغییر نام داد و فصل جدیدی را با اجرای زنده هری استایلز در شهر نیویورک در روز جمعه، 20 می، آغاز کرد. مشترکین …

اخبار اپل
Apple Music به صورت زنده هری استایلز و کنسرت One Night Only in New York را پخش خواهد کرد

Apple Music کنسرت ویژه ای از هنرمند هری استایلز را در روز جمعه، 20 می، به صورت زنده پخش خواهد کرد فقط یک شب در نیویورک کنسرت برای همه مشترکین Apple Music در دسترس خواهد بود. این خبر توسط حساب توییتر اپل موزیک به اشتراک گذاشته شد که خاطرنشان کرد …