اپل شروع به مسدود کردن تکمیل خودکار پیامک برای احراز هویت دو مرحله‌ای برای جلوگیری از حملات فیشینگ می‌کند.

اخبار اپل


تکمیل خودکار کدهای احراز هویت دو مرحله ای (2FA) که از طریق پیامک تحویل داده می شوند، یک ویژگی راحت آیفون است. با این حال، اپل شروع به درخواست از شرکت ها برای ارسال کدهای 2FA در قالب ایمن تر به نفع شما کرده است.

کلاهبرداران فیشینگ به اعتبار مرتبط با سیستم تکمیل خودکار اپل متکی هستند. وقتی قربانی روی پیوند مخرب سایتی کلیک می‌کند که کد پیامکی تولید می‌کند، تکمیل خودکار در آیفون پیشنهاد می‌کند آن را برای شما جای‌گذاری کند و این حمله را برای قربانی بی‌احتیاط معتبر می‌کند.

اقدام متقابل پیشنهادی اپل از شرکت‌ها می‌خواهد که کدهای پیامکی را در قالبی امن ارسال کنند تا آیفون تنها در صورت مطابقت دامنه‌ها، کد را به‌طور خودکار پر کند. بنابراین، اگر کلاهبرداران فیشینگ به دنبال کدهای 2FA برای یک وب سایت باشند، آیفون گزینه تکمیل خودکار را ارائه نمی دهد، اما کد از وب سایت دیگری تولید می شود. قالب جدید اس ام اس به صورت زیر است:

«کد Apple ID شما: 123456 است. آن را با کسی به اشتراک نگذارید.
@ apple.com # 123456% apple.com ”

پیام به گونه ای ساختار یافته است که خط اول حاوی کد است و می تواند توسط یک انسان آماده باشد. خط زیر حاوی دامنه scoped است که قبل از آن علامت “@”، کد قبل از “#” و منبع iframe با “%” قرار دارد. iframe یا فریم درون خطی یک عنصر HTML است که برای جاسازی سند دیگری در سند HTML فعلی استفاده می شود.

سیستم جدید اپل دارای معایبی است. اگر آیفون تکمیل خودکار کد مخرب 2FA را ارائه ندهد، ممکن است برای قربانی فیشینگ پرچم قرمز کافی نباشد. آنها ممکن است بر اساس درخواست مهاجمان فقط کد را به صورت دستی وارد کنند. علاوه بر این، این سیستم به شرکت هایی متکی است که مایل به پذیرش استاندارد جدید اپل برای ارسال کدهای 2FA هستند.

با در نظر گرفتن همه چیز، هنوز یک گام در مسیر درست است. اکنون، اگر کد 2FA دریافت کرده اید و در فرمت اپل است که در بالا توضیح داده شد، اما آیفون شما امکان تکمیل خودکار آن را ندارد، احتمالاً تقلبی است. نظر شما در مورد سامانه پیامکی جدید چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید!

[Via Macworld]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
تقاضای زیاد باعث می‌شود آیفون از قفسه‌های فروشگاه‌ها خارج شود

مشکلات اقتصادی جهانی باعث کاهش تقاضای آیفون نمی شود. عکس: Leander Kahney / Cult of Mac به گفته یک تحلیلگر محترم، تقاضای آیفون همچنان قوی است. این با وجود مشکلات زنجیره تامین که تولید سایر محصولات اپل را کند می کند. این تحلیلگر نسبت به اپل خوش‌بینانه است و می‌گوید …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
انصراف لوپیتا نیونگو از اپل تی وی + نمایش “بانوی دریاچه”

Lupita Nyong’o اکنون از برنامه تلویزیونی + Apple TV انصراف داده است خانمی در دریاچه، اگرچه فصلی برای تغییر مشخص نشده است. با این حال، نیونگو فرمی برای ترک پروژه ها دارد، اما برنامه ریزی همه گیر دلیل خروج آنها از نمایش HBO Max بود. آمریکانا دو سال پیش. این …

اخبار اپل
اپل می خواهد آیفون ها و مک بوک های بیشتری را در خارج از چین تولید کند

طبق گزارش ها، اپل به دلیل سیاست های سختگیرانه ضد کووید، به دنبال گسترش تولید دستگاه های خود در خارج از چین است. سیاست سازش ناپذیر دولت چین برای مقابله با کووید صفر بر تولید دستگاه های اپل تأثیر گذاشته است و زمان ارسال برخی از محصولات تا ماه جولای …