اپل شکایت متقابل را در پاسخ به شکایت ثبت اختراع 5G اریکسون ارائه کرد

اخبار اپلتنها چند روز پس از طرح دو شکایت جداگانه از سوی اریکسون علیه اپل، سازنده آیفون با یک شکایت متقابل برای ممنوعیت واردات ایالات متحده علیه ایستگاه های پایه موبایل اریکسون پاسخ داد. به نظر می رسد که این دو شرکت در یک کشمکش بی پایان هستند و از سال 2015 پرونده های متعددی علیه یکدیگر تشکیل شده است.

غول سوئدی مخابراتی اریکسون اخیراً علیه اپل شکایت کرده و ادعا می کند که سازنده آیفون از نظر قانونی مجاز به ادامه استفاده از فناوری ثبت اختراع 2G، 3G و 4G خود در آیفون 13 و سایر دستگاه ها نیست. اپل در حال حاضر برای یک شکایت متقابل از کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (ITC) درخواست کرده است تا واردات محصولات زیرساخت موبایل اریکسون را ممنوع کند.

ثبت اختراعات فوس گزارش می‌دهد که دعوای متقابل ادعا می‌کند که شرکت مخابراتی سوئدی سه حق ثبت اختراع متعلق به اپل مربوط به فناوری mmWave را که برای تامین انرژی 5G در دستگاه‌هایی مانند آیفون 13 استفاده می‌شود، نقض کرده است.

اینها حق ثبت اختراعاتی هستند که دو مورد از یک خانواده هستند و هر سه آنها مربوط به فناوری موج میلی متری (mmWave) هستند:

  1. S. ثبت اختراع شماره 9,882,282 در مورد “شارژ بی سیم و سیستم های ارتباطی با آنتن های پچ دو فرکانس”
  1. S. ثبت اختراع شماره 10,263,340 (همان عنوان، همان خانواده اختراع 282)
  1. S. ثبت اختراع شماره 9,667,290 در “دستگاه الکترونیکی با آنتن موج میلی متری”

جالب اینجاست که اپل پیش از این هرگز اریکسون را به نقض این پتنت ها متهم نکرده بود. Foss Patents مشاهده می‌کند که اپل می‌خواهد غول مخابراتی را تحت فشار بگذارد تا شکایت‌های خود را پس بگیرد. سازنده آیفون در این شکایت می گوید که حاضر است در صورت موافقت اریکسون از شکایت خود پس بگیرد.

نکته قابل توجه تر این است که اپل می خواهد تمام دعاوی حقوقی در منطقه شرقی تگزاس حل و فصل شود، حوزه قضایی که به نفع دارندگان پتنت شناخته می شود. فلوریان مولر از Foss Patents خاطرنشان می‌کند که شرکت مستقر در کوپرتینو می‌تواند حتی از دادگاه‌های بین‌المللی مانند آلمان واهمه بیشتری داشته باشد و “فکر می‌کند می‌تواند معامله بهتری در منطقه شرقی تگزاس به دست آورد.”

[Via Foss Patents]مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …

اخبار اپل
آیا این ریگ استودیو نمایشگر دوگانه «راه اندازی رویایی» شما خواهد بود؟ [Setups]

شما به اندازه کافی تنظیمات رایانه را به صورت آنلاین نگاه می کنید و متوجه می شوید که مردم هرگز واقعاً با آنها کار نمی کنند. همیشه چیزی برای اضافه کردن وجود دارد. ممکن است برخی از تجهیزات به دلیل تأخیر در حمل و نقل متوقف شده باشد، یا مالک …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
قبل از نمایش 10 ژوئن، تریلر گزگز فصل 3 «For All Mankind» را تماشا کنید.

Apple TV + امروز تریلر جدیدی از این نمایش موفق را به اشتراک گذاشته است برای تمام بشریت و فصل سوم آن در حالی که همچنین تایید می کند که در 10 ژوئن پخش خواهد شد. فصل جدید پس از تمرکز دو فصل گذشته بر روی ماه، حول محور مسابقه …