اپل می گوید iOS 14 هرگز نباید برای همیشه به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کرد

کاهش iOS 15 به iOS 14.8
اخبار اپلدر اوایل این ماه، ما اعلام کردیم که iOS 15 شاهد نرخ پذیرش کندتر از هر به‌روزرسانی دیگر برای نسخه iOS است. این ممکن است به این دلیل باشد که اپل وعده به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای کاربران iOS 14 می‌دهد تا زمانی که آنها «آماده ارتقاء» به iOS 15 باشند. اکنون اپل ادعا می‌کند که گزینه ماندن در iOS 14 همیشه موقتی بوده است.

هنگامی که iOS 15 پوشش خود را شکست، اپل گفت که کاربران این انتخاب را دارند که آپدیت کنند یا در iOS 14 بمانند و به دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی ادامه دهند. در آن زمان، شرکت اشاره ای نکرد که این یک انتخاب موقت است.

“شما می توانید به محض انتشار iOS 15 برای آخرین ویژگی ها و کامل ترین مجموعه به روز رسانی های امنیتی، به آخرین نسخه به روز رسانی کنید. یا با iOS 14 ادامه دهید و همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم را دریافت کنید تا زمانی که برای ارتقا به نسخه اصلی بعدی آماده شوید.

سازنده آیفون اخیراً در تلاش برای ارتقای کاربران بیشتر، انتشار به‌روزرسانی‌های امنیتی برای نرم‌افزارهای قدیمی‌تر را متوقف کرده است. iOS 14.8.1 در ماه اکتبر منتشر شد و از آن زمان به روز رسانی نشده است. دستگاه‌هایی که این نسخه را اجرا می‌کنند اکنون فقط گزینه ارتقا به iOS 15 را دارند. تکنیک Ars گزارش می دهد که اپل عمداً ارائه به روز رسانی های امنیتی برای iOS 14 را متوقف کرده است. این یک اشتباه از جانب اپل نیست و پشتیبانی از iOS 14 رسماً متعلق به گذشته است. کاربران اکنون مجبور هستند برای دریافت آپدیت ها و ویژگی های امنیتی، به آخرین نسخه های iOS 15 و iPadOS 15 به روز رسانی کنند.

همه دستگاه‌های دارای iOS 14 با iOS 15 سازگار هستند، بنابراین حذف گزینه حفظ نسخه قدیمی‌تر در نهایت باعث می‌شود کاربران به‌روزرسانی کنند. با اعلام رسمی اپل مبنی بر پایان پشتیبانی از iOS 14، ممکن است در آینده نرخ پذیرش iOS 15 افزایش یابد. در اوایل این ماه، داده‌های نصب اپل برای به‌روزرسانی نشان داد که تنها 72 درصد از آیفون‌های عرضه‌شده در چهار سال گذشته iOS 15 را دانلود کرده‌اند. این تعداد بسیار کمتر از نسخه‌های قدیمی‌تر iOS است.

جای تعجب نیست که اپل پشتیبانی از iOS 14 را متوقف می کند. نظر شما در مورد آن چیست؟ آیا اپل باید در مورد به موقع بودن دادن حق انتخاب به کاربران برای ماندن در iOS 14 شفاف تر می بود؟ در قسمت نظرات به ما بگویید.

[Via Ars Technica]مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفع مشکلات وای فای iOS 15 در آیفون
اخبار اپل
دانلود iOS 15.5 و iPadOS 15.5 اکنون در دسترس است

پس از چندین ماه آزمایش، اپل نسخه های پایدار iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را منتشر کرد. هفته گذشته توسط Release Candidate ساخته شد. این نسخه از iOS 15 دارای هیچ ویژگی یا تغییر عمده جدیدی نیست. با این حال، بهبودهای جزئی در زیر کاپوت انجام شده است. می‌توانید iOS …

اخبار اپل
پادکست اپل ویژگی های جدیدی را برای سازندگان و شنوندگان ارائه می دهد

اپل در روز دوشنبه چندین ویژگی جدید را برای برنامه پادکست خود ارائه کرد. آنها شامل کنترل قسمت های دانلود شده، برنامه های اشتراک سالانه، مشارکت با پلتفرم های میزبانی شخص ثالث و موارد دیگر هستند. کوپرتینو گفت که در به‌روزرسانی‌ها چیزی هم برای سازندگان پادکست و هم برای شنوندگان …

اخبار اپل
Verizon قیمت های بی سیم خود را از ژوئن افزایش می دهد

منبع: iMore / رنه ریچی بر اساس گزارش‌ها، ورایزون در حال افزایش قیمت طرح‌های بی‌سیم خود از ماه ژوئن است که آن را «هزینه تعدیل اقتصادی» می‌نامد. این حرکت باعث می‌شود که مردم در زمانی که تورم به شدت ادامه دارد، برای برنامه‌هایی که قبلاً داشته‌اند، بیشتر خرج کنند. این …