اپل یکی دیگر از طراحان اصلی تراشه را با حمله مایکروسافت از دست داد


یکی دیگر از طراحان کلیدی تراشه اپل را به مقصد مایکروسافت ترک کرد. مایک فیلیپو که پس از یک دهه همکاری با Arm در سال 2019 به کوپرتینو پیوست، دومین پردازنده ای است که اپل طی چند هفته پس از خروج جف ویلکاکس برای پیوستن به اینتل از دست داد.

بنا به گزارش‌ها، فیلیپو در حال کار بر روی تراشه‌های سرور برای گروه Azure مایکروسافت است، که گفته می‌شود در حال توسعه سیلیکون خود برای خدمات رایانش ابری است.

مایکروسافت در حال دزدیدن یک طراح چیپ از اپل است

علیرغم موفقیت عظیم تراشه‌های قدیمی اپل M1 که پس از معرفی آن در اواخر سال 2020 جان تازه‌ای به مک دمید، تیم سیلیکونی کوپرتینویی به نظر نمی‌تواند معماران برتر خود را حفظ کند.

تنها یک هفته پس از اینکه اپل ویلکاکس را که مدیر معماری سیستم مک بود را از دست داد، یک طراح کلیدی دیگر از روی کشتی پرید. فیلیپو که همچنین مشاغل طولانی در اینتل و AMD داشت، اکنون یک معمار ارشد کامپیوتر در مایکروسافت است.

این حرکت که توسط پروفایل فیلیپو لینکدین تایید شد، ابتدا توسط بلومبرگ و با توجه به تجربه گسترده فیلیپو، به نظر می رسد که این ضرر قابل توجهی برای اپل باشد، درست زمانی که تجارت سیلیکونی آن در حال رونق است.

فیلیپو در این زمینه متخصص است

طلسم بازوی فیلیپو، که طی آن او توسعه اولین تراشه 64 بیتی خود و لیست بلندبالایی از سایر تراشه‌های خود را رهبری می‌کرد، نشان می‌دهد که او نقش مهمی در طراحی طیف سیلیکونی اپل ایفا خواهد کرد – همچنین بر اساس معماری Arm.

او احتمالاً نقشی مشابه در مایکروسافت خواهد داشت، که کار بر روی تراشه‌های سفارشی برای سرورهای خود و احتمالاً دستگاه‌های سرفیس که در حال حاضر از پردازنده‌های اینتل و کوالکام نیز استفاده می‌کنند، آغاز کرده است.

این اقدام همچنین نگرانی دیگری برای اینتل خواهد بود که در حال حاضر کسب و کار اپل را از دست داده است زیرا با رقابت شدیدتری از رقبای مانند AMD روبرو است.مانی ربات

خرید اپل ایدی

آخرین اخبار کلاب هاوس

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

خرید پاسور

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
مایک دین، تهیه‌کننده موسیقی برنده جایزه گرمی، استودیوی مک خود را تمجید می‌کند، «بی‌صبرانه منتظر» یک مک پرو جدید

مایک دین، تهیه‌کننده موسیقی برنده جایزه گرمی، که با افرادی مانند کانیه، سلنا گومز و مدونا کار کرده است، در اینستاگرام از استودیوی M1 Ultra Mac خود سخن گفته و در عین حال از این واقعیت که نمی‌تواند یک مک سیلیکونی اپل بخرد ابراز تاسف می‌کند. حرفه ای. دین با …

اخبار اپل
دستگاه استریم جدید Xbox مقرون به صرفه می تواند برای اپل تی وی دردسر ایجاد کند

مایکروسافت روز جمعه تایید کرد که در حال توسعه یک دستگاه استریم ارزان قیمت است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به کنسول کامل، بازی های ایکس باکس و پخش رسانه را پخش کنند. که می تواند مستقیماً با Apple TV رقابت کند. در همین حال، به گفته …

تلویزیون + آرم
اخبار اپل
ویدیوی تبلیغاتی «سیاره ماقبل تاریخ» به این فکر می‌کند که سلاح‌های کوچک عجیب و غریب برخی از دایناسورها برای چه بوده است.

به عنوان Apple TV + مستند سیاره ماقبل تاریخ پس از مهیج پنج روزه به پایان می رسد، اپیزود پایانی سریال با یک ویدیوی تبلیغاتی جدید دیگر همراه می شود – این یکی با تمرکز بر اسلحه های کوچک غیرعادی که برخی از دایناسورها به آن می بالیدند. این تبلیغ، …