اپل یک دستور منع موقت برای تعقیب کننده ادعایی تیم کوک دریافت کرده است


دادگاهی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو روز جمعه حکم منع موقت زنی که ادعا می کند همسر تیم کوک است و مدیر اجرایی اپل را تهدید می کند، صادر کرد. همچنین گفته می شود که او به خانه کوک در پالو آلتو، کالیفرنیا نفوذ کرده است.

زن 45 ساله در اواخر سال 2020 شروع به توییت کردن درباره کوک کرد، از جمله او را “مرد سبک” نامید. او همچنین چندین بار برای او ایمیل فرستاده و گاهی اوقات تصاویری از اسلحه، گلوله و یک مک بوک ارسال کرده است.

متهم به تعقیب تیم کوک

اپل در درخواستی برای دستور منع در روز پنجشنبه گفت که تعقیب کننده ادعا شده در منطقه خلیج جنوبی بوده و ممکن است مسلح باشد. اپل رفتار این زن را “اشتباه، تهدیدآمیز و عجیب” خواند.

اسنادی که روز دوشنبه توسط دادگاه عالی شهرستان سانتا کلارا منتشر شد شامل کپی‌هایی از توییت‌ها و ایمیل‌های شوم است که ظاهراً توسط این زن برای کوک ارسال شده است. گفته می شود کوک پدر دوقلوهایش است. او همچنین ادعا می کند که برای شرکت های جعلی تشکیل پرونده داده است و از کوک به عنوان مدیر عامل شرکت نام می برد.

گفته می شود که این وضعیت در اواخر سال گذشته فراتر از این ارتباطات کتبی عجیب و غریب تشدید شده است. اسناد اپل می گوید که این زن از ویرجینیا به کالیفرنیا رانندگی کرد و سپس در 22 اکتبر در خانه کوک حاضر شد و از او خواست تا با مدیر عامل شرکت صحبت کند. نگهبانان از زن خواستند که آنجا را ترک کند. او این کار را کرد، اما طبق اسناد اپل بعداً بازگشت.

روزنامه خلیج جنوبی اخبار مرکوری گفت که پلیس محلی این زن را پس از بازدید ادعایی از خانه کوک متوقف کرد:

آپاندیس گفت که پلیس پالو آلتو به حمله ادعایی پاسخ داد و زن «پس از تلاش برای فرار» متوقف شد. او ظاهراً به پلیس گفت که در پالو آلتو می‌ماند و “خشونت ممکن است اتفاق بیفتد”. در این بیانیه آمده است که در بازرسی از پورشه وی هیچ اسلحه ای یافت نشد، اما پلیس آن را پس گرفت زیرا گواهینامه رانندگی این زن منقضی شده بود. کان مالونی، ستوان پلیس پالو آلتو، گفت که این اداره هیچ اطلاعاتی در مورد این حادثه ندارد. مالونی گفت: «هیچ تحقیقات پلیسی فعالی وجود ندارد.

دستور منع موقت اپل

دستور منع موقت زن را از در دست گرفتن اسلحه یا نزدیک شدن به 200 یارد کارمندان اپل (از جمله کوک) منع می کند. همچنین تصریح می کند که باید از تمام دارایی های اپل و همچنین از خانه کوک دور بماند.

اخبار مرکوری اپل از اظهار نظر در مورد این وضعیت خودداری کرد:

نه اپل و نه وکیلی که درخواست را ارائه کرده بود، به سؤالاتی در مورد اینکه این شرکت می تواند برای محافظت از کوک، کارمندان و مردم انجام دهد، پاسخ ندادند.

استفان کلارک، دادستان سابق شهرستان سانتا کلارا، گفت که وقتی کسی درخواست منع قرار می‌دهد، دادگاه‌ها «احتیاط می‌کنند»، اما خطر «باید فوری باشد و باید توانایی درک شده برای اجرای تهدید وجود داشته باشد». .

این اولین بار نیست که یک تعقیب کننده ادعا شده با کوک تماس می گیرد. گزارش شده است که در سال 2019 مردی شامپاین و گل به خانه مدیر عامل اپل آورده است.

این حکم بازداشت موقت در 29 مارس منقضی می شود. دادگاه برای آن روز جلسه رسیدگی را تعیین کرد.



مانی ربات

خرید اپل ایدی

خرید دعوت نامه کلاب هاوس

منبع اصلی پست

bitly
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار اپل
آیفون 15 بالاخره می تواند لایتنینگ را به نفع USB-C کنار بگذارد

یک آیفون با پورت USB-C بالاخره می تواند سال آینده به واقعیت تبدیل شود عکس: کن پیلونل به نظر می رسد اپل بالاخره در حال آماده شدن برای تغییر به USB-C در سری آیفون خود است. بر اساس آخرین نظرسنجی خود در زمینه زنجیره تامین، تحلیلگر معتبر مینگ چی کو …

اخبار اپل
استیو جابز استراتژی جدید اپل را با OS X بیان می کند.

11 مه 1998: استیو جابز به عنوان بخشی از ماموریت خود برای تغییر دادن اپل، استراتژی این شرکت را برای سیستم عامل مک در آینده توضیح می دهد. او در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سن خوزه، کالیفرنیا گفت که این شرکت سیستم عامل مک 8.5 و اولین نسخه …

اخبار اپل
اتحادیه اروپا ممکن است غول های فناوری را مجبور به حذف و گزارش تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان کند

طبق یک گزارش جدید، کمیسیون اروپا می‌تواند این هفته پیش‌نویس قانونی را منتشر کند که شرکت‌های فناوری مانند اپل و گوگل را ملزم می‌کند تا پلتفرم‌های خود را برای تصاویر غیرقانونی سوء استفاده جنسی از کودکان، موسوم به CSAM، بهتر کنترل کنند. این قانون شرکت های فناوری را ملزم می …